„Labai smagu sugrįžti į Kėdainių muzikos mokyklą, kurioje prasidėjo mano draugystė su muzika. Čia praleidau ne vieną valandą grodamas pianinu ir kantriailausydamas mokytojos Olgos Lukšienės pamokymų. Ši mokykla man visam gyvenimui liks sava ir labai artima“, – sakė žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų kompozitorius Antanas Jasenka.

Kėdainių muzikos mokyklos auklėtiniai puikiai prisimena garbės lentoje ilgus metus kabėjusią Antano Jasenkos, grojančio pianinu, nuotrauką. „Ta nuotrauka buvo mūsų pasididžiavimas, tik gaila, kad per ilgą laiką ji tiesiog sutrunijo. Dabar savo gabrės auklėtinių galeriją papuošime nauja nuotrauka“, – pristatydama žinomą kompozitorių sakė Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.
Direktorė su dideliu pasididžiavimu dabartinaims mokiniams pristatė savo bendramokslį: „Antanas mūsų mokykloje labai laukiamas ir savas. Antanas mielai atvyko pas mus, nors galėtų ir užversti nosį. Juk jis yra pelnęs du Auksinius scenos kryžius už muziką teatrui, o 2015 metais Lenkijoje už sukurtą muziką spektakliams Lenkijos lėlių teatruose šioje šalyje buvo išrinktas geriausiu metų kompozitoriumi.“

Antanas Jasenka su humoru pasakojo, kaip būdamas penkerių metų tėvų išprašė nupirkti pianiną ir po metų pradėjo lankyti muzikos mokyklą: „Man žaislų nelabai reikėjo, norėjau groti. O kai pradėjau, tai ir sustoti negalėjau. Muzikos mokykloje visada jaučiau rūpestį. Visi mano mokytojai buvo labai atsakingi ir norėjo, kad išmokčiau kuo geriau groti. Esu visiems dėkingas už tai, kad šiandien vis dar draugauju su muzika.“
Anot kompozitoriaus, jo manymu, vaikams muzika yra svarbesnė negu matematika ar istorija. „Į muziką telpa viskas: ir matematika, ir fizika, ir chemija. Gal kam ir sunku patikėti, tačiau kadangi mokykloje su fizika nedraugavau, tai pradėjęs mokytis akademijoje turėjau samdytis privačiai fizikos mokytoją ir išmokti visus dėsnius. Jų pažinimas labai praverčia kuriant muziką“, – atviravo A. Jasenka.

Mokytoja Olga Lukšienė, iki šiol palaikanti glaudžius ryšius su buvusiu mokiniu, sakė, kad ji negali pamiršti vaizdo, kaip Antanas, būūdamas antrokas, pas ją atbėgo žiemą apsiavęs vienomis šlepetėmis ir pasakė, jog jam galvoje skamba muzika: „Antanas nuolat girdėdavo muziką. Be to, mėgdavo net ir klasikų kūrinius groti improvizuodamas. Matyt, kūrybinis pradas nuo mažens buvo stiprus“, – sakė O. Lukšienė.
Antanas Jasenka nuo XX a. 9-ojo dešimtmečio pradžios žinomas tiek akademinės šiuolaikinės muzikos kompozitorių bendruomenėje, tiek eksperimentinės muzikos scenoje. Jis išsiskiria neo-avangardo stiliaus muzika. A. Jasenka kuria muziką teatro spektakliams, yra DIISC ORCHESTRA iniciatorius ir narys. A. Jasenkos akustinės bei elektroninės muzikos kūryboje dominuoja stringančio, laužyto į smulkias atplaišas ir daugiasluoksnes faktūras skaidyto garso srautai, dėmesys tembrui ir detalei, dinamiško tempo kompozicijos, garso karpinių koliažai.

Antanas Jasenka savo kūrybinę karjerą pradėjo rašydamas koncertinius kūrinius akustiniams instrumentams. Tačiau šiuo metu jo elektroninė ir elektroakustinė kūryba turi didesnę paklausą. Šios srities muzika yra intensyvi, dinamiška ir daugiasluoksnė, jos faktūra prisodrinta įvairiausio pobūdžio garsinių objektų. Antanas Jasenka sėkmingai leidžia savo darbus užsienio įrašų kompanijose, dažnai pasirodo įvairiuose naujosios muzikos festivaliuose. Vedė elektroninei muzikai skirtas radijo laidas, taip pat garsėja kaip teatro spektaklių kompozitorius.