Kovo 11-ąją Josvainių gimnazistai paminėjo jaunatviškai. Šventėje, kaip ir dera jaunimui, netrūko šokių ir skambių melodijų, tačiau pagrindinis akcentas buvo protmūšis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jame varžėsi ne tik žingeidūs jaunuoliai, bet ir Josvainių bendruomenės nariai. 

Josvainių gimnazistai Kovo 11-ąją paminėjo žaisdami prot­mūšį. Kalbinti josvainiškiai Emilija (kairėje) ir Nedas įsitikinę: ši diena svarbi ir reikšminga visai lietuvių tautai.

Josvainių gimnazistai Kovo 11-ąją paminėjo žaisdami prot­mūšį. Kalbinti josvainiškiai Emilija (kairėje) ir Nedas įsitikinę: ši diena svarbi ir reikšminga visai lietuvių tautai.

Protmušis – tai intelektualus komandinis žaidimas, kuriame komandos varžosi, kas teisingai atsakys į kuo daugiau klausimų. Rungtynių metu paeiliui yra pateikiama dešimt iš anksto parengtų klausimų, kurie yra parodomi projektoriaus ekrane (stengiamasi pateikti tokius klausimus, kuriems atsakyti reikėtų tiek žinių, tiek loginio mąstymo). Pateikus klausimą, abi komandos turi minutę laiko tartis tarpusavyje.
Protmūšiai labai populiarūs visoje Lietuvoje, dažnai organizuojami ir Kėdainiuose. Ir visai nesvarbu, ar susirenka keli šimtai, ar tik kelios dešimtys dalyvių, šis azartinis žaidimas nepalieka abejingų bet kokio amžiaus žmonių.

Pakvietė ir bendruomenės narius
Pasak Josvainių gimnazijos istorijos mokytojo metodininko Vaido Grišino, žinių viktorina gimnazijoje organizuojama jau penkioliktus metus.
„Tai tapo jau neatsiejama tradicija. Per visą šį laiką pakito tik turinys – viktorina tapo protmūšiu. Šiemet Josvainiai tapo mažąja kultūros sostine, tad sutarėm, kad šiame žaidime kartu su mokiniais dalyvaus ir Josvainių bendruomenės atstovai. Klausimus rinkome ne tik iš Lietuvai, bet ir iš Josvainiams svarbių datų, faktų, asmenybių. Labai džiugu, kad jaunimas noriai prisijungė ir gausiai dalyvavo“, – teigė V. Grišinas.
Šiame protmūšyje dalyvavo daugiau kaip pusšimtis dalyvių – ir ne tik iš Josvainių gimnazijos, bet ir Josvainių miestelio bendruomenės. Kartu su gimnazistais varžėsi ir geros nuotaikos nestokojanti Josvainių socialinio ir ugdymo centro komanda.
„Mes norime jaukiai, paprastai, nuoširdžiai, savame rate paminėti šią svarbią Lietuvai datą“, – pridūrė gimnazijos istorijos mokytojas V. Grišinas.

Protmūšyje varžėsi aštuonios komandos – dalyviai turėjo atsakinėti į klausimus, susijusius su Lietuvos ir Josvainių istorija.

Protmūšyje varžėsi aštuonios komandos – dalyviai turėjo atsakinėti į klausimus, susijusius su Lietuvos ir Josvainių istorija.

Mini ir šeimoje, ir su draugais
Gera nuotaika prieš renginį tryško ir mokiniai.
„Specialiai šiam protmūšiui nesiruošiau – aš kasdien domiuosi Lietuvos aktualijomis, istorija, savo šalimi. Tėvynė man yra be galo svarbi kiekvieną dieną, net tik per šventes. Neslėpsiu – jaučiuosi tikra Lietuvos patriotė. Manau, kad patriotiškumas susideda iš mažų, kasdienių poelgių. Lietuvos nepriklausomybę man malonu minėti ne tik artimiausioje aplinkoje – šeimoje ar mokykloje. O tas minėjimas gali būti išties paprastas – kad ir sausainių su Lietuvos trispalve kepimas ir draugų vaišinimas“, – šypsojosi gimnazistė Emilija.
„Kovo 11-oji – tai didelė ir svarbi šventė Lietuvai ir jos žmonėms. Tądien susirenkame visa šeima ir paminime – tai progai mama iškepa labai skanų tortą. Šiandien ta proga dalyvauju ir protmūšyje – man patinka spręsti kryžiažodžius, galvosūkius, žinoma, kai tik turiu laisvo laiko. Protmūšiui jaučiuosi stipriai pasiruošusi – žinau, kad mano stiprioji pusė yra matematika, tad loginiai klausimai neturėtų būti didelis iššūkis“, – sakė prieš prasidedant protmūšiui Josvainių gimnazijos aštuntos klasės mokinė Dangira.
Nepriklausomybės dienai neabejingi ir vaikinai – štai tądien debiutuojančio tautinių šokių kolektyvo šokėjas Nedas sakė, kad nepriklausomybės diena jam primena praeitį: „Visa Lietuva, kai reikia, moka susivienyti ir būti vieninga, ypač sunkiomis akimirkomis“, – sakė jis.

Protmūšyje – trispalviai akcentai
Josvainių gimnazijos aktų salėje vykusiame protmūšyje varžėsi aštuonios komandos. Dažnas komandų dalyvis buvo pasipuošęs trispalviu akcentu. Visi žaidime besivaržę dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

6

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.