Į IX - ąsias Lietuvos Greitosios medicinos pagalbos žaidynes išlydėta Kėdainių PSPC medikų komanda. Komandą lydi Kėdainių GMP vyr. slaugos specialistė J. Vaišvilienė (iš kairės), skubios medicinos pagalbos slaugos specialistai V. Balsys ir D. Rankelienė, Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė, skubios medicinos pagalbos slaugos specialistas R. Norkūnas ir Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja L. Juodiekienė.

Į IX – ąsias Lietuvos Greitosios medicinos pagalbos žaidynes išlydėta Kėdainių PSPC medikų komanda. Komandą lydi Kėdainių GMP vyr. slaugos specialistė J. Vaišvilienė (iš kairės), skubios medicinos pagalbos slaugos specialistai V. Balsys ir D. Rankelienė, Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė, skubios medicinos pagalbos slaugos specialistas R. Norkūnas ir Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja L. Juodiekienė.

Šiandien, rugsėjo 17 d., į IX – ąsias Lietuvos Greitosios medicinos pagalbos žaidynes išlydėta VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikų komanda: skubios medicinos pagalbos slaugos specialistai – Daiva Rankelienė, Vigintas Balsys ir Romas Norkūnas. Komandą lydės Kėdainių GMP vyr. slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė.

Kėdainiškiai nepraleido nė vienų varžybų

,,Kėdainių GMP skyrius nėra praleidęs nė vienų varžybų. 2009 – aisiais Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos medikai tapo žaidynių nugalėtojais. Labai džiaugiuosi, kad šiemet dalyvauti varžybose nereikėjo įkalbinėti nė vieno darbuotojo – atsirado savanorių. Pasiruošimas varžyboms yra didelis, o tie kurie nusprendė jose dalyvauti, darbo metu dirbdami dideliu krūviu dar po darbo ateidavo papildomai ruoštis. Reikėjo pasikartoti ir teorines žinias, ir praktinius įgūdžius. Kiekvienas iš jų įdėjo tikrai labai daug darbo. O dalyvaudami varžybos įgyja dar daugiau patirties, kurią pritaikys kasdieniniame darbe“, – visuomet lydinti ir palaikanti savo darbuotojus sakė vyr. slaugos specialistė J. Vaišvilienė.

R. Norkūnas prisipažino į varžybas vykstantis antrą kartą, anksčiau dalyvavo prieš ketverius metus, o šiemet nusprendė vėl dalyvauti. ,,Svarbiausia, jose dalyvauti, bet jeigu pasieksim neblogų rezultatų, bus dar smagiau, besiruošiant varžyboms teko nemažai treniruotis“, – teigė jis.

Kitas varžybų dalyvis V. Balsys yra dalyvavęs pirmosiose varžybose, kurios vyko 2008- aisiais metais, tada, kaip pamena, buvo iškovota III- oji vieta. ,,Norėtųsi, žinoma laimėti, bet labai svarbu ir dalyvauti, pamatyti naujovių“, – kalbėjo jis.

D. Rankelienė – daugiausia patirties turinti varžybose, mat jose dalyvauja jau penktą kartą. Tačiau anot Daivos, vienodų varžybų niekada nebūna, kiekvienos varžybos yra iššūkis.

Linkėta sveikatos ir sėkmės IMG_3253

Išlydėti savos komandos atėjusi Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė pabrėžė, kad vykstančių į varžybas pirmą kartą nėra ,,Esate patyrę, viską žinote ir viską mokate, belieka parodyti viską, ką mokate ir žinote, geriausio. Esu šimtu procentų įsitikinusi, kad tą ir padarysite. Apie rezultatus mes nekalbėsim, jūsų dalyvavimas varžybose visada yra laimėjimas kaip jums besisektų. Linkime jums sėkmės, tvirtybės, stiprybės ir sveikatos atlaikyti viską“, – linkėjo visai išvykstančiųjų komandai A. Rimkevičienė.

Varžybų dalyvių energijai palaikyti įteikusi pintinę vaisių bei užkandžių, Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė sakė labai palaikanti komandą ir džiaugiasi, kad būtent šie žmonės pasiryžo vykti į varžybas, sunkiai dirbti, nors žinoma, kad teko dirbti iki išvažiavimo. ,,Mes jums linkime sėkmės, kad nebūtų labai sunku. Labai svarbu gerai dirbti kaip komandai, nors visi dirba labai gerai, bet kiekvienas atskirai, o varžybose reikės pasirodyti komandai, todėl linkiu puikaus komandinio darbo“, – išlydėdama sakė L. Juodeikienė.

IMG_3265Laukia nemažai naujovių

Šiemet jau devintą kartą vyks kasmetinis tarptautinis renginys – Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Rugsėjo 17-19 dienomis Dubingiuose (Molėtų raj.) susirinks geriausi Lietuvos ir užsienio šalių greitosios medicinos pagalbos įstaigų ekipažai, kurie mokysis ir varžysis teikdami pagalbą nukentėjusiems imituotų nelaimių atveju. Kartu su medikais Žaidynėms rengiasi Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų medikai, Lietuvos automobilių sporto federacija ir Lietuvos Respublikos krašto apsaugos bei Susisiekimo ministerijos.

Šiais metais Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynių organizatoriai tikisi sustiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, padėti geriau pasirengti teikti pagalbą hibridinio karo grėsmės atveju. Jo metu Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba kartu su Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto Ekstremalios medicinos katedra organizuoja Karo ir ekstremalios medicinos konferenciją, kurioje planuoja dalyvauti apie 200 dalyvių iš Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų, Krašto apsaugos sistemos bei kviestinių svečių.

Kaip ir kasmet, žaidynėse dalyvaus medikų brigados iš Lenkijos, Kazachstano. Žaidynių dalyviai ir žiūrovai susipažins su naujais gydymo būdais ir metodais. Pirmą kartą žaidynėse dalyvaus Lietuvos automobilių sporto federacija, kurios nariai medikus supažindins su sportininkų naudojama įranga ir pagalbos teikimo ypatumais. Greitosios medicinos pagalbos ekipažai budi kiekvienų automobilių sporto varžybų metu, tad medikams tenka susidurti su specifinių žinių reikalaujančiais iššūkiais. Federacijos atstovai parodys, kuo automobiliais lenktyniaujančių sportininkų šalmai skiriasi nuo motociklininkų ir kaip taisyklingai ištraukti nukentėjusiuosius iš avariją patyrusio automobilio.

Teiks pagalbą ir karinėje aplinkoje

Taip pat šiemet prie žaidynių prisideda Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Jos atstovai renginio dalyvius pakvies išbandyti automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius ir įsitikinti saugos diržų svarba. Žaidynių metu veiks karinės technikos ekspozicija, o Lietuvos kariuomenės instruktoriai ekspertai ves praktinius mokymus, kaip užtikrinti civilių greitosios medicinos pagalbos medikų saugumą, teikiant pagalbą nukentėjusiems karinių veiksmų metu.

Pasak Lietuvos skubiosios medicinos draugijos valdybos pirmininko prof. Dino Vaitkaičio, bendri renginiai stiprina civilinių ir karinių institucijų bendradarbiavimą, padeda pritraukti civilių medikų į Lietuvos kariuomenės rezervą bei parengti GMP personalą saugiai teikti pagalbą karinėje aplinkoje. Speciali žaidynių užduotis padės tobulinti veiksmus masinės nelaimės atveju karo sąlygomis, kuomet nepakanka karo medikų pajėgų ir  pagal nustatytas procedūras pasitelkiamos civilinės institucijos.

Žaidynes organizuoja Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra ir kiti partneriai.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams