Paroda „Agrovizija 2022“ – viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje, skirta žemės ūkio verslo profesionalams. Šiemet paroda organizuojama jau tryliktą kartą ir vyks birželio 29 – liepos 1 d. Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijoje.

Pirmoji paroda įvyko 2005 m. Iki dešimtosios parodos, vykusios 2015 m., renginys buvo organizuojamas kasmet. Tačiau stengiantis lankytojams pristatyti labiau subrandintas žemės ūkio technologijas ir kitas naujoves, buvo nuspręsta parodą organizuoti kas dvejus metus.

Ši technologijų paroda skirta pristatyti gerąją žemės ūkio praktiką auginant perspektyviausias veisles, naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, šiuolaikinę techniką ir pasitelkiant mokslininkų bei konsultavimo specialistų rekomendacijas. Ji skirta žemės ūkio verslo profesionalams ūkininkams, kurie pasitelkę pažangias technologijas siekia didinti gamybos našumą, gerinti produkcijos kokybę taip užtikrindami savo ūkio konkurencingumą bendroje Europos Sąjungos rinkoje, taip pat žemės ūkio konsultantams, bendrovių ir įmonių, teikiančių paslaugas ir produktus žemės ūkiui, vadybininkams. Parodoje lankosi suinteresuotų ministerijų vadovai, Seimo nariai, mokslo ir mokymo institucijų vadovai bei mokslininkai.

Plotas. Šiemet parodos plotas užima 30 ha. Tai tris kartus daugiau nei pirmojoje parodoje 2005 m., kurioje visi parodos dalyviai tilpo 10 ha plote.

Dalyviai. Parodoje dalyvauja ir lankytojams prisistato 36 parodos dalyviai, žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderiai.

Bandomieji laukeliai. Parodoje įrengti 636 bandomieji laukeliai, iš jų daugiausia skirta žieminių kviečių ir žieminių rapsų auginimo technologijoms, atitinkamai 165 ir 153 laukeliai. Nemažai dėmesio skirta pristatyti vasariniams kviečiams -43 laukeliai, kukurūzams – 33 laukeliai, žirnių ir pupų – 18 ir 19 laukelių. Ypatingas dėmesys sideraliniams mišiniams ir žydinčioms žolėms – 24 ir 30 laukelių. Parodoje įrengti peliuškos, garstyčių, sojų, sorų, lęšių, bolivinių balandų, burnočių, avinžirnių laukeliai.

Diskusijų forumas „Daugiau su mažiau“. Parodos metu diskusijų terasoje, kurią remia BASF UAB, vyks diskusijų forumas „Daugiau su mažiau“, kuriame bus kalbama apie žaliojo kurso įgyvendinimą, atsakingą išteklių naudojimą, dirvožemio ir bioįvairovės išsaugojimą.

Purkštuvų ir skutikų pasirodymai (šou). Jau tapo tradicija, kad parodos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou). Pastarieji pagyvina parodą jai suteikdami pramoginį atspalvį, kartu lankytojams sudaroma proga pamatyti technikos galimybes įveikiant specialiai parengtą trasą.

Šiemetėje parodoje taip pat vyks purkštuvų ir skutikų pasirodymai. Aštuonios įmonės, parodos dalyvės, pristatys net 9 purkštuvus ir 6 skutikus. Daugiau apie pasirodymuose pristatomą techniką galima sužinoti svetainėje www.agrovizija.lt . Vyks ir dronų pasirodymai.

Seminarai. Per visas tris parodos dienas vyks seminarai ir diskusijos. Daugiau kaip 60 savo srities ekspertų ir mokslininkų ruošiasi pristatyti projektų arba atliktų mokslo tiriamųjų darbų rezultatus. Mokslininkai ir ekspertai perskaitys per 20 pranešimų aktualiomis žemės ūkio ir augalininkystės temomis.

Organizacinės naujienos. Vienos ar trijų dienų bilietus bus galima įsigyti parodos metu bilietų kasose prie įėjimo (bus galimybė mokėti kortele arba grynais) arba elektroninius bilietus. Bilietus galima įsigyti svetainėje www.agrovizija.lt paspaudus mygtuką „Bilietai į parodą“ arba „Įsigyti“. Įsigytas bilietas bus atsiųstas į Jūsų nurodytą el. paštą. Aktyvuotas vienos dienos bilietas galioja vieną iš parodos dienų. Bilietas aktyvuojamas prie įėjimo į parodą.

Parodą pagal Jungtinės veiklos sutartį organizuoja Lietuvos augalų apsaugos asociacija ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras. Pagrindinis parodos rėmėjas – UAB „UHB Terramile“, rėmėjas – bankas Swedbank AB, diskusijų terasos rėmėjas – BASF UAB, technikos pasirodymų rėmėjas – UAB „Ivabaltė“, partneris – Lietuvos žemės ūkio taryba, informaciniai rėmėjai: Lietuvos radijas ir televizija, žurnalas „Mano ūkis“, laikraštis „ Ūkininko patarėjas“.

Organizatorių inf. ir nuotr.