Vasario 7-ąją prie Tarptautinės solidarumo su Baltarusija dienos minėjimo prisijungė ir apie trys dešimtys šalies savivaldybių, tačiau tarp jų nebuvo Kėdainių rajono.

Pamiršo draugus?

Sekmadienį, kai Baltarusijos opozicija surengė Tarptautinę susigiminiavusių miestų solidarumo akciją, dalyje Lietuvos savivaldybių plevėsavo kaimyninės šalies vėliavos, pastatai buvo apšviesti balta raudona spalvomis.

Nors Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė siųstame atsakyme rašo, kad „solidarizuodamiesi su baltarusių tauta iškėlėme Baltarusijos vėliavą prie savivaldybės“, tačiau sekmadienį prie administracinio pastato neplazdėjo kaimyninės šalies tautinė vėliava.

Kėdainiečiai valdininkai pamiršo bendradarbiavimo draugus Baltarusijos Valkavisko mieste, su kuriuo Kėdainius sieja tris dešimtmečius trunkanti draugystė?

Kaip minėjo kiti

Prie Tarptautinės solidarumo su Baltarusija akcijos prisidėjo Panevėžio miesto, Jonavos, Anykščių, Varėnos, Šiaulių, Širvintų, Plungės, Rokiškio, Kupiškio ir kitų rajonų savivaldybės.

Šiuose rajonuose ant pastatų – savivaldybės administracinių, kultūros centrų, dvarų, iškeltos Baltarusijos tautinės vėliavos, kitur dalis pastatų ir skulptūrų buvo apšviesta balta raudona spalvomis.

Solidarumą su Baltarusija išreiškė daugelis Europos Sąjungos šalių, taip pat kitos pasaulio valstybės, jų lyderiai.

Nuo 2020-ųjų rugpjūčio Baltarusijoje tęsiasi protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo. Minsko režimo pareigūnai protestus malšina jėga.

Panašios naujienos