Nuo balandžio 2 dienos visuose Radviliškio rajono baruose nuo 5 valandos ryto iki 10 valandos ryto nebegalės būti prekiaujama pilstomais alkoholiniais gėrimais, rašo portalas „Radviliškio naujienos”.

Skelbiama, kad tokį sprendimą priėmė praėjusią savaitę posėdžiavusi Radviliškio rajono savivaldybės taryba.

„Labai tikiuosi, kad rytais, kai į mokyklas eina vaikai, viešose vietose sumažės girtų asmenų ir visi jausimės saugesni. Ačiū visiems, kurie palaikėte šį sprendimą“, – po posėdžio sakė Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.

Skelbiama, kad sprendimą sutrumpinti alubarių ir barų darbo laiką ryto valandomis rajono Tarybos nariai priėmė atsižvelgdami į įstaigų pageidavimus, Radviliškio rajono policijos komisariato siūlymus ir gyventojų prašymus.

„Kai mokiniai rytais eina į pamokas, jie kasdien sutinka neblaivius asmenis, kurie rodo labai blogą pavyzdį vaikams. (…) beveik kiekvieną rytą jie mato, kad neblaivūs asmenys vaikšto miesto gatvėmis, nieko nedirba, keikiasi, užkabinėja praeivius. (…) Manome, kad sutrumpinus mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais vietų darbo laiką rytais viešose vietose Radviliškio rajone sumažės neblaivių asmenų, todėl vaikams bus saugiau eiti į mokyklą“, – įsitikinęs Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Dailidonis.

Spręsti klausimą dėl barų ir kavinių darbo laiko trumpinimo rajono merui pasiūlė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Beržanskis.

„Policijos komisariate registruojami pranešimai ir asmenų skundai dėl kavinių ir barų lankytojų keliamo triukšmo juose bei jų prieigose. Pagal gautus pranešimus buvo nustatyti administraciniai nusižengimai ir nusikalstamos veikos baruose ir kavinėse bei jų prieigose, kurias padarė asmenys, juose vartoję alkoholinius gėrimus“, – rašo Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas.

ELTA

(LRT nuotr.)