Dvidešimt metų siekiančią Kėdainių ir Estijos Kohtla-Jarvės savivaldybių draugystę pastaraisiais metais itin stiprina švietimo darbuotojų bendradarbiavimas.

Kėdainių savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis (antras iš dešinės) estėms papasakojo, kaip gyvena kėdainiečiai.

Kėdainių savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis (antras iš dešinės) estėms papasakojo, kaip gyvena kėdainiečiai.

Šiomis dienomis Kėdainių rajone vieši 12 estų pedagogų delegacija.

„Prieš keletą metų mūsų rajono švietimo įstaigų vadovai lankėsi Estijoje, po metų atvyko estai. Pernai mūsų pedagogai važiavo į Kohtla-Jarvę, dabar turime atsakomąjį vizitą“, – draugystę su estais apžvelgė Kėdainių savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Estijos mokytojų delegacija aplankė Kėdainių sporto centrą, Specialiąją mokyklą, Juozo Paukštelio progimnaziją, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnaziją, Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ ir „Ryto“ progimnazijas.

Viešnioms iš Estijos buvo įdomu pažinti lietuviškąją švietimo sistemą.

Viešnioms iš Estijos buvo įdomu pažinti lietuviškąją švietimo sistemą.

„Mūsų ir estų švietimo sistemos turi ir skirtumų, ir panašumų. Jų švietimą labiau kontroliuoja ir sąlygoja valstybė. Mūsų šalyje savivaldybėms daugiau paliekama įvairių sprendimų. Estai neslepia, kad susiduria su problema, jog jų mokyklose beveik nėra vyrų. Pasak Estijos pedagogių, jų vyrai užsiima verslais, o moterys moko vaikus“, – sakė J. Lukoševičius.

Kalbant su kolegėmis, paaiškėjo, kad Kohtla-Jarvės savivaldybė taip pat susiduria su mokinių mažėjimo problema. „Estijoje dabar tik planuojama švietimo sistemos reforma. Viešnios labai domėjosi, kaip mes dirbame turėdami progimnazijas ir gimnazijas, nes jų mieste tik po poros metų žadama įkurti pirmąją valstybinę gimnaziją“, – sakė J. Lukoševičius.

Pasak pačių esčių, joms didelį įspūdį paliko visos aplankytos Kėdainių rajono mokyklos, o labiausiai moterys liko sužavėtos darbu Specialiojoje mokykloje. „Matėme, kad ten dirba labai atsidavę pedagogai ir tikri mokytojai entuziastai, kurie labai myli vaikus ir atsakingai juos moko pačių elementariausių dalykų. Mes tikrai matėme, kad daug ko galime iš kėdainiečių pasimokyti. Be to, labai norėtume užmegzti bendradarbiavimą muzikos ir dailės srityse. Panašu, kad mūsų bendradarbiavimas įgauna pagreitį ir jau netolimoje ateityje mes galime turėti bendrų projektų, kurie bus naudingi abiejų šalių atstovams“, – sakė Estijos delegacijos vadovė Olga Golvatšjova.

Viešios iš Estijos domėjosi ne tik lietuviškąja švietimo sistema, bet ir visapusišku gyvenimu Lietuvoje. Apie gyvenimą Kėdainiuose Kohtla-Jarvės pedagogėms papasakojo Kėdainių savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. Jis apžvelgė bendrą rajono situaciją, verslo, kultūros, sporto ypatumus, socialines aktualijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.