Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltais keturiasdešimtmečius sutuoktinius, sukėlusius šnipinėjimo skandalą Panevėžio miesto savivaldybėje. Nukentėjusiaisiais pripažinti 9 asmenys, o įvairiose patalpose bei tarnybiniame automobilyje įrengta pasiklausymo įranga neteisėta informacija buvo surinkta dar apie 20 savivaldos darbuotojų, skelbia prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018 metų pavasarį kaltinamasis K. A. išsiaiškino, kad jo žmona J. A., tuo metu dirbusi Panevėžio miesto savivaldybėje, užmezgė romaną su bendradarbiu.

Pastarasis vyras santykius nutraukė, tačiau jo bei jo draugės ramybę ėmė drumsti SMS žinutės ir telefoniniai skambučiai.

Pora pasijuto sekama, skambučių apie nederamus panevėžiečio santykius sulaukė ir poros tėvai, įžeidinėjantys komentarai pasipylė socialiniuose tinkluose.

Po to, kai 2018 metų rudenį K. A. buvusį žmonos meilužį agresyviai užsipuolė per sporto varžybas, vyras kreipėsi į policiją. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau nukentėjusysis ir jo draugė pareigūnams papasakojo ir apie patiriamą persekiojimą.

Atliekantiems ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnams kilo įtarimų, kad ši pora galėjo būti neteisėtai sekama. Įtariamųjų namuose atlikus kratą, buvo rasta daugiau nei 60-ies pokalbių garso įrašai, taip pat nuotraukų, kitos galimai neteisėtai surinktos informacijos.

Ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti beveik 30 asmenų, kurių pokalbiai buvo slapta įrašyti.

Septyni iš jų šioje byloje pripažinti nukentėjusiaisiais. Nukentėjusiaisiais šioje byloje buvo pripažintas ir su kaltinamąja romaną turėjęs vyras bei jo draugė.J. A. pripažinta kalta dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir panaudojimo bei neteisėto techninių priemonių įrengimo ir panaudojimo informacijai rinkti.

Subendrinus jai skirta 12 tūkst. eurų bauda.

Kaltinamosios sutuoktinį K. A. teismas pripažino kaltu dėl neteisėto informacijos rinkimo, neteisėto techninių priemonių įrengimo ir panaudojimo informacijai rinkti bei viešosios tvarkos pažeidimo.

Jam skirta subendrinta 9,5 tūkstančio eurų bauda.

Nuteistieji taip pat privalės atlyginti nukentėjusiems 11 tūkst. eurų neturtinės žalos.

ELTA