Žinia apie galimą „Lifosos“ uždarymą, manau, palietė kiekvieną kėdainietį. Turiu ir aš šioje didžiausioje Kėdainių įmonėje dirbančių draugų, kaimynų ir net giminaičių.

Tikrai manau, kad sprendimai, kurie buvo priimti dėl administratoriaus paskyrimo „Lifosai“ ir visa kita nebuvo teisingi. Kad tai veda įmonę į bankrotą. Tokia gamykla, kuri turėjo ir rinkas pardavimui, ir sukūrusi išlaikė apie tūkstantį darbo vietų, turėjo būti išsaugota ir sprendimai dėl sankcijų laikymosi kontroliavimo turėjo būti kažkokie kitokie.

Seku visas žinias apie situaciją sankcijų sukaustytame chemijos gigante. Tačiau…

Vienoje rajono žiniasklaidos priemonėje perskaitęs straipsnį, suabejojau. Abejonių sukėlė garbių ponų dėstoma nuomonė apie galimas „Lifosos“ uždarymo pasekmes, kaip, pavyzdžiui, įvardintą skaičių – 15 tūkstančių darbo neteksiančių darbuotojų. O komentarai po šiuo straipsniu internetiniame portale jau privertė suabejoti dėl valstybės saugumo.

Tačiau, kuo tikėti, kai šiomis dienomis, kuomet viso Pasaulio žiniasklaidos dėmesys nukreiptas į Lietuvą, kai šalies sostinėje sprendžiami Taikos ir visų mūsų saugumo klausimai ir dirba visų šalių žurnalistai, Kėdainių žiniasklaidoje prie straipsnio apie „Lifosą“ atsiranda neva skaitytojų (o gal ir ne skaitytojų) komentarai, kviečiantys kelti neramumus?

Cituoju: „<…> Važiuot reikia lifosiečiams ir jiems prijaučiantiems į Vilnių prie sušikto seimo ar svoločių vyriausybės su kuolais ir hidraulinėmis šlangomis. Ne langus daužyt, o lupt juos dviem kojom primynus <…>“, „<…> turėtume imt minėtus kuolus bei hidraulines šlangas su štuceriais galuose ir eit gint savo teisių. <…>“, „<…> Kilkit, broliai lifosiečiai, eikit gint savo teisės į darbą, gint savo vaikų ir anūkų<…>“.

Kaip tik šiandien išplatintas oficialus pranešimas apie Lietuvos gyventojams siunčiamas melagingas SMS žinutes dėl galimų riaušių, galimo interneto paslaugų atjungimo ar kvietimas į masinius susibūrimus… Gyventojų prašoma apie gaunamas melagienas informuoti Lietuvos policiją.

Tai kas galėtų paneigti, kad Kėdainių žiniasklaidoje pasirodę (ir, beje, redakcijos antra diena nepašalinami) kvietimai „važiuoti į Vilnių apsiginklavus šlangomis ir lupti primynus dviem kojomis“ nėra tų pačių rankų darbas, kurios visoje šalyje platina fake news ir kursto neramumus?

Ar pranešė kas nors policijai apie „kėdainiečių nuomones“ vietinėje žiniasklaidoje?

Redakcijos prierašas: laiško autorius redakcijai žinomas. Skaitytojo laišką redakcija išsiuntė Lietuvos policijai, prokuratūrai ir Valstybės saugumo departamentui.

Viršelio nuotrauka – iš „K. m.” archyvo.