Rugpjūčio 5 d., šeštadienį, Raseinių rajone, Ariogaloje, Dubysos slėnyje 33-ią kartą įvyks tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Pasak Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininko dr. Gvido Rutkausko, pirmą kartą į sąskrydį atvyksta svečiai iš Austrijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos.

,,Mes jau 33 -iąjį kartą susirenkame Ariogaloje, prie Dubysos slėnio, visi kaip broliai ir seserys ne tik pasimatyti, pabendrauti, bet ir aptarti politines aktualijas. Mumyse dar gyva Lietuvos rezistencijos dvasia.Tad į šventę kviečiame atvykti visus Lietuvą mylinčius žmones“,- sako Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas dr. G. Rutkauskas.

Sąskrydžio metu bus eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengta paroda ,,Laikom frontą!”. Sąskrydžio dalyviams 13:30 val. diskusijų erdvėje ją pristatys LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus vyresnioji patarėja muziejinei veiklai Ramunė Driaučiūnaitė.

Ši edukacinė kilnojamoji paroda skirta partizano, politinio kalinio, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečio vadovo ir Garbės pirmininko, Prienų krašto garbės piliečio, legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto brolio, dimisijos kapitono Antano Lukšos-Arūno 100-osioms gimimo metinėms pažymėti.

Sąskrydžio metu vyks susitikimai su Lietuvos Respublikos Seimo nariais, Europos Parlamento nariais, bus pristatomi dokumentiniai filmai apie Lietuvos partizanų gyvenimą. Bus galima įsigyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Leidybos skyriaus išleistų istorinės atminties knygų.

Renginį organizuoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru, Raseinių rajono savivaldybe, Lietuvos kariuomene, LR krašto apsaugos ministerija, Lietuvos šaulių sąjunga, rekonstruktorių klubu ,,Partizanas”, Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.

Šaltinis: BNS

(Viršelio nuotr. – kariuomenėskūrėjai.lt archyvo / fotografas Algimantas Pečiukaitis)