Raseinių–Kėdainių rinkimų apygardoje surengtame antrajame Seimo nario rinkimų ture prasideda išankstinis balsavimas. Balsavimas iš anksto vyks rugsėjo 12-14 dienomis, nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro, Raseinių ir Kėdainių rajonų savivaldybių pastatuose.

Dėl Seimo nario mandato varžysis du kandidatai: Andrius Bautronis, kurį iškėlė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, ir Lietuvos socialdemokratų partijos keliamas Matas Skamarakas.

Kaip primena Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rugsėjo 13-15 dienomis balsavimas bus organizuojamas Raseinių–Kėdainių rinkimų apygardos teritorijoje esančiose sveikatos priežiūros bei socialinės priežiūros įstaigose, bausmių atlikimo vietose.  

Rugsėjo 15-16 dienomis rinkimų komisijų nariai suteiks galimybę balsuoti rinkėjams namuose ir lankys neįgaliuosius, juos slaugančius ar prižiūrinčius asmenis, dėl ligos laikinai nedarbingus žmones, taip pat – sulaukusius 70 metų ir vyresnius rinkėjus.

Rugsėjo 17-oji – pagrindinė pakartotinio balsavimo Seimo nario rinkimuose vienmandatėje Raseinių–Kėdainių apygardoje diena. Rinkėjai laukiami savo rinkimų apylinkėse ar bet kurioje kitoje apygardos teritorijoje esančioje rinkimų apylinkėje nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik savo asmens dokumentą, kuriame yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: Lietuvos Respublikos pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą ir pan.

Rinkimų kodeksas numato, kad pasibaigus pakartotiniam balsavimui išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris surinks daugiau rinkėjų balsų. Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardos rinkėjai neteko savo išrinkto Seimo nario Arvydo Nekrošiaus, kuris tapo Raseinių rajono meru.Jau rugsėjo pabaigoje parlamentarų gretas turėtų papildyti naujas Seimo narys.

VRK inf.