2023 m. SAVIVALDOS RINKIMŲ PROGRAMA

Vizija – klestintis ir šiuolaikiškas miestas, augantis rajonas, kuriame gera gyventi VISIEMS.

Svarbiausias principas savivaldoje – duoti tai, ko reikia žmonėms, o ne tai, ką įsivaizduoja valdžia. Stiprinsime dialogą su gyventojais, kursime galimybes verslui, įtrauksime gyventojus į miesto veiklų, infrastruktūros ir erdvių planavimą.  

DIRBDAMI SAVIVALDOJE MES:

 • Orientuosimės į atsakingą planavimą, energetinę nepriklausomybę bei spartesnius renovacijos procesus.
 • Tęsime inžinerinių tinklų, nuotekų, vandentiekio bei valymo įrenginių tinklų plėtrą.
 • Tęsime ne tik viešųjų erdvių ir vaikų darželių tvarkymą, tačiau finansuosime ir esamos infrastruktūros priežiūrą.
 • Dėsime pastangas perimti savivaldybės nuosavybėn J. Basanavičiaus g. – apriboti sunkiojo transporto eismą.
 • Vystysime dviračių takų tinklą.
 • Kursime tikrą piliečių savivaldą: formuojant savivaldybės biudžetą į dalies jo lėšų skirstymą įtrauksime savivaldybės gyventojus.
 • Smulkūs, vidutiniai, vietos bendruomenių, šeimų verslai – prioritetas.
 • Skatinsime rajono menininkų, kultūros centrų iniciatyvas.
 • Teiksime būtinųjų mokymo priemonių krepšelius moksleiviams ir mokytojams, rūpinsimės mokymosi pagalba ir plėsime neformaliojo švietimo krepšelio apimtis, sieksime pritraukti mokytojų į mokyklas ir pasirūpinti gera jų savijauta.
 • Skirsime prioritetinį dėmesį jaunų šeimų problemoms spręsti, plėsime nemokamo šeimų laisvalaikio iniciatyvas.
 • Įrengsime 25–30 vietų salę kino teatrui.
 • Plėsime sveikatos ir socialinių paslaugų prieinamumą kaimuose ir miesteliuose, didindami mobilių paslaugų skaičių.
 • Plėsime vaikų ir jaunimo dienos centrų tinklą bei gerinsime esamų infrastruktūrą.
 • Skirsime ypatingą dėmesį civilinei saugai.

ESAME PASIRUOŠĘ DIRBTI JUMS!


Teiksime būtinųjų priemonių krepšelius mokytojams ir mokiniams

Labai svarbu suprasti šeimų kasdienybę, jų poreikius.

Siekiant išlaikyti ir į Kėdainius pritraukti šeimas, būtina atsižvelgti į jų poreikius, mažas, bet svarbias detales, kurios išties prideda komforto, lygumo ir užtikrintumo jausmus.

Deja, bet dabartinėje situacijoje daugelis mokytojų ir mokinių taip jaustis negali.

Būtinųjų priemonių krepšeliai tikrai svariai prisidėtų siekiant išpildyti būtinus poreikius tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Švietimas vienareikšmiškai yra didžiausia ir svarbiausia investicija į ateitį.

Ugnius Petronis (sąraše Nr. 17)

Esu ne tik gydytoja, bet ir trijų vaikų mama. Žinau, kiek priemonių jiems reikia, nesvarbu, ar jis darželinukas, ar gimnazistas.

Dalyvauju tėvų susirinkimuose ir matau, kiek daug mes visi reikalaujame iš mokytojų: empatijos vaikui, kokybiško paruošimo, naujovių, skatinimų. Bet ar mes mokytojus kažkaip motyvuojame?

 Esu tikra, kad vien žinodamas, kad jį palaikome, kiekvienas pedagogas jausis svarbesniu. O būtinųjų priemonių krepšelis leis ne tik lengviau dirbti, bet ir įgyvendinti savo idėjas mokymų programose.

Mokslas yra be galo svarbus, todėl privalome padėti ir mokiniams, ir mokytojams.

Violeta Tamulienė (sąraše Nr. 18)

Kino teatro salė kėdainiečiams

Lietuvoje jaučiama atskirtis tarp didžiųjų miestų ir regionų gyvenimo kokybės, kurią iš dalies lemia kultūros paslaugų prieinamumo skirtumai.

Mes sakome: Kėdainiams reikalinga kino teatro salė, kad Kėdainių rajono gyventojams nereikėtų ieškoti pramogų didžiuosiuose miestuose.

Mes įsipareigojame įrengti modernią ir šiuolaikišką 25–30 vietų kino teatro salę, manome, kad tokia moderni kino salė galėtų pasitarnauti visuomenės reikmėms, galėtų būti pritaikyta ir nedideliems kultūros renginiams.

Tai bus traukos objektas Kėdainių senamiestyje. Norime, kad senamiestis būtų gyvas – pilnas žmonių šurmulio. Tai – dar viena galimybė pritraukti ir plėstis šeimos verslams.

Atgaivinsime Kėdainių senamiestį organizuodami meno, kultūros, maisto festivalius bei kas savaitę vykstančius meno kolektyvų pasirodymus.
Tai turi tapti tradicija, tęstinumu, kad savaitgaliais Kėdainių krašto žmonės galėtų leisti savame mieste. Miestas taps patrauklus ne tik čia gyvenantiems, bet ir atvykstantiems.

Privalome keistis ir sparčiau judėti į priekį, kad nesižvalgytume į aplinkinius miestus, o kurtume savo modernų ir šiuolaikišką kraštą.

Egidijus Lukošius (sąraše Nr. 13)

Plėsime sveikatos paslaugų prieinamumą

Kėdainių rajono savivaldybės taryboje teko dirbti ne vieną kadenciją, todėl labai aiškiai suprantu tarybos nario pareigas ir atsakomybę.
Mūsų sveikatos priežiūros sistemoje yra akivaizdžios, metų metus neišsprendžiamos, problemos: eilės pas gydytojus, specialistų trūkumas, neadekvatūs medikų atlyginimai.

Ne viską gali savivaldybė, tačiau dėmesys sveikatos ir socialinei apsaugai turėtų būti didesnis.

Šiuo metu šalies sveikatos apsaugos sistemoje vyksta dideli pokyčiai. Jie reikšmingai palies ir mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigas. Savivaldybės tarybai teks tiesiogiai spręsti su pertvarka susijusius klausimus.

Medikų ir mokytojų pritraukimo programos, sveikatos priežiūros specialistų trūkumo klausimas yra labai svarbus prasidėjusios sveikatos sistemos reformos kontekste. Tik turėdami pakankamai gydytojų ir slaugytojų galėsime išsaugoti ligoninės teikiamų paslaugų spektrą ir regioninės ligoninės statusą.


Galime iki begalybės diskutuoti apie pacientų eilių valdymą, tačiau tiesa viena – trūksta gydytojų. Keliame tikslą ne tik pritraukti atvažiuojančius gydytojus, bet ir siekti, kad jie įsikurtų mūsų mieste ar rajone.

Manau, kad mano gydomojo ir administracinio darbo patirtis galėtų būti naudinga, įgyvendinant numatytus pokyčius ir siekiant geriausio rezultato Kėdainių krašto žmonėms.

Esu vaikų ligų gydytoja. Baigusi studijas tuometėje Kauno medicinos akademijoje, atvykau dirbti į Kėdainius. Nepajutau, kaip pralėkė daugiau nei 30 intensyvaus, nelengvo, bet labai įdomaus ir prasmingo darbo metų. Kėdainiuose sukūriau šeimą, čia gimė ir užaugo mano vaikai.

Jūratė Judickienė (sąraše Nr.5)

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 58.