Ne vieną dešimtmetį Kėdainiuose veikianti Kalbų mokykla užbaigia dar vienerius veiklos metus. Absolventų išleistuvės įvyks birželio viduryje.

Šią savaitę atsisveikinta su ketvirtokais, besimokiusiais „Išmaniųjų mokyklėlėje“ arba pagal neformaliojo švietimo programą „Žingsnis pirmyn 4“. 

„Išmaniųjų mokyklėlėje“ 11 vaikų kartu su mokytoja Gitana Juškiene pagal integruotą programą mokėsi lietuvių kalbos, matematikos, anglų kalbos ir krašto pažinimo, tyrinėjo, žaidė. Veiklai būdavo pasirenkamos įvairios temos, pvz.: archeologija, kosmosas ir pan. Vieni vaikai mokėsi ketverius metus, kiti – trumpiau.

„Dar 16 vaikų pagal programą „Žingsnis pirmyn 4“ mokėsi tik anglų kalbos. Užsiėmimai vykdavo ne tik mokykloje, bet ir gamtoje, arba išvykdavome, pavyzdžiui, per Velykas į Arnetų namą. Būdavo ir žaidimų, ir stovyklėlių. Mokykla yra nupirkusi interaktyviąją lentą, kuri irgi tapo vaikų traukos objektu.

Apskritai, pastebėjau, kad dabartiniai vaikai labai veržiasi link išmaniųjų technologijų. Jei kadaise užtekdavo lapo popieriaus, paleisti kokią dainelę, susėsti ratuku ir pažaisti kamuoliuku, dabar daug kas yra planšetėje. Aš, kaip mokytoja, irgi turiu tobulėti, domėtis naujovėmis ir jas taikyti ugdymo procese. Tai, ką naudojau šiemet, kitąmet jau nelabi tiks, nes pasaulis keičiasi labai sparčiai.

Bet vaikų žingeidumas išlieka, tik vieni patys labai nori lavintis, o kitus ragina tėvai. Yra vaikų, kurie nori tęsti mokslus nuo 5 klasės. Tada jie galės rinktis ne tik anglų, bet ir vokiečių, rusų, italų ar prancūzų kalbą. Kai kas net planuoja Kalbų mokyklą lankyti iki 11-os klasės“, – sako iš vaikų ir tėvų teigiamų atsiliepimų dažnai sulaukianti anglų kalbos mokytoja metodininkė  Aistė Komisoraitienė.

Įdomu buvo mokytis

„Išmaniųjų mokyklėlę“ lankę vaikai pasakojo, kad jiems ši mokykla paliko labai gerus įspūdžius.

„Gerai sekėsi, visko išmokau, ypač anglų kalbos pramokau. Manu, verta mokytis užsienio kalbų, nes kur nors nukeliavęs gali susikalbėti. Pavyzdžiui, aš anglų kalbą panaudojau būdama Graikijoje. Mokytis tikrai nebuvo sunku, galvoju, kad ir kitąmet čia lankysiu“, – sako Goda.

„Ketverius metus lankiau šią mokyklą. Atėjau, nes norėjau geriau išmokti matematiką, lietuvių ir anglų kalbas. Čia įgijau įvairių žinių, pavyzdžiui, apie virusus. Įdomu buvo mokytis“, – tvirtino Mėta.

„Leidau savo sūnų į šią mokyklą, tam, kad tobulėtų, geriau išmoktų kalbų. Čia labai gera atmosfera, labai įvairi, įdomi veikla, buvo organizuojamos ir stovyklėlės, esame laimingi“, – kalbėjo ketvirtoko mama Inga, o jos sūnus Nojus sakė, kad šioje mokyklėlėje jie mokėsi kitokių dalykų, nei savo mokykloje, todėl praplėtė žinių bagažą.

„Kalbų mokykloje buvo jauku,  klasėse mažiau vaikų ir mokytojos geros. Iš pradžių man nesisekė anglų, o dabar jau gerai ja kalbu“, – pasakojo Nojus.

Kalbų mokosi ir suaugusieji

Kalbų mokykloje, pasak jos direktorės Aidos Bilinskienės, šiemet pagal įvairias programas mokėsi apie 320 vaikų – nuo penkiamečių iki abiturientų ne tik iš miesto, bet ir iš Akademijos, Šėtos, Labūnavos. Užsienio kalbų mokslus krimto ir per 130 suaugusiųjų.

„Mokytis kalbų ateina įvairaus amžiaus žmonės, vieniems užsienio kalbų reikia darbui, kitiems, kad galėtų susikalbėti keliaudami ir svetur jaustis laisviau.

Aišku, populiariausia yra anglų kalba, kol kas jos niekas nenukonkuravo. Ją rinkosi apie 80 kraštiečių. Ispanų kalbos pagal skirtingus lygius mokėsi 26, prancūzų ir italų, kuri buvo šių metų naujovė, po 8 suaugusiuosius. Vokiečių ir rusų tik po 5-is. Tiesa, dar mokėme ukrainiečius lietuvių kalbos.

Užsiėmimai suaugusiesiems vykdavo darbo dienomis, vakarais. Mokytis nėra brangu, tik 15 eurų už mėnesį. Priimama visiems mokslo metams, vasarą užsiėmimai nevyksta“, – sako Kalbų mokyklos direktorė A. Bilinskienė.