Šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas į Dotnuvos slaugos namus jų gyventojams paliko neišdildomų įspūdžių. Dar ilgai aptarinėti pokalbiai su Lietuvos vadove, akyliau stebėti jos darbai ir pasisakymai.

Lydimi socialinių darbuotojų į Vilnių važiavo keturi Dotnuvos slaugos namų gyventojai.

Lydimi socialinių darbuotojų į Vilnių važiavo keturi Dotnuvos slaugos namų gyventojai.

Tačiau ši graži Prezidentės viešnagė Kėdainių krašte turėjo tęsinį – pamačiusi, kaip jaukiai ir gražiai gyvena Dotnuvos slaugos namų gyventojai, Prezidentė D. Grybauskaitė pakvietė galinčius ir norinčius aplankyti prezidentūrą.

Su prezidentės patarėja Skaiste suderinus visas detales, kelionei į Vilnių dotnuviškiai pasirinko birželio 13-ąją.

Namuose likusių gyventojų ir rūpestingų darbuotojų palydėti į sostinę lydimas socialinių darbuotojų išvažiavo stipriausias ir smalsiausias ketvertukas: Genutė, Gediminas, Egidijus ir Leonas.

Keliauninkus sužavėjo ne tik šalies vadovė, bet ir jos rezidencija.

Keliauninkus sužavėjo ne tik šalies vadovė, bet ir jos rezidencija.

Viešnagė po šalies sostinę prasidėjo apsilankymu prezidentūroje. Gidė Nadežda atvykusius svečius šiltai sutiko ir parodė ne tik ištaigingas rūmų sales, bet ir supažindino su valstybiniais šalies apdovanojimais, užsienio svečių atvežtomis dovanomis, priminė prezidentūros istoriją bei negailėjo pasakojimų apie visus Lietuvos prezidentus.

Prezidentūros kieme atvykėliai gėrėjosi panevėžiečių menininkų kūrybinių darbų ekspozicija.

Po pažinties su šalies vadovės rezidencija ekskursantai patraukė į Katedros aikštę.

„Labai džiaugėmės, kad mums pasisekė su oru. Tik atvykę buvome pasitikti saulės ir ji mus lydėjo visą laiką, kol atsisėdome į autobusą. Mūsų gyventojai susižavėję gėrėjosi Katedra ir į ją tądien plūdusiais jaunavedžiais.

Kelionės į sotinę įspūdžių keliautojams užteks ilgam.

Kelionės į sotinę įspūdžių keliautojams užteks ilgam.

Vėliau užsukome į Valdovų rūmus. Jų didybė visiems paliko nenusakomą susižavėjimą. Pasigėrėję, kiek leido jėgos ir sveikata, sostinės įžymybėmis, pasukome namų link. Dar turėjome svajonę aplankyti Pažaislio vienuolyną, tačiau kiek susivėlinome ir šį ansamblį pamatėme tik iš išorės“, – kelionės įspūdžiais dalijosi Dotnuvos slaugos namų vyriausioji socialinė darbuotoja Jolanta Norvilienė, gyventojus lydėjusi į pažintinę išvyką.

Kelionės dalyviai nekantriai laukė grįžimo namo, kad galėtų pasidalinti tuo, ką jie pamatė išvažiavę. „Nors grįžome jau temstant, tačiau tąvakar prasidėjęs įspūdžių dalijimasis tęsiasi ir tęsis dar keletą savaičių. Gražu žiūrėti, kai keliautojai pasakoja savo pastebėjimus, ką matę prezidentūroje ar Valdovų rūmuose“, – sakė J. Norvilienė.

Išvyka į Vilnių buvo antroji slaugos namų gyventojams. Gegužės mėnesį galintieji judėti lankėsi Burbiškio dvare, kur gėrėjosi tuo metu žydėjusiais augalais.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.