Apie židinį svajoja daugelis žmonių, planuojančių renovaciją ir namų interjerą. Jis sukuria nepakartojamą atmosferą interjeruose, suteikia jiems žavesio, kartu išlaikydamas visišką šildymo prietaiso funkcionalumą. Tačiau židinio pirkimas turėtų būti gerai apgalvotas, kad investicija, kurią nusprendėme įsigyti, ilgus metus pateisintų mūsų lūkesčius. Ką turite žinoti apie židinio įrengimą ir priežiūrą?

Židinio įrengimas namuose – svarbiausia informacija

Pirmiausia reikėtų prisiminti, kad, nepaisant palyginti paprastos konstrukcijos, židiniai gali kelti grėsmę jūsų saugumui. Netinkamai suprojektuoti ir sumontuoti, naudojami be tinkamos priežiūros ir reguliarių patikrinimų yra susiję su gaisro ir dūmų pavojumi.

Dėl netinkamo įrengimo šildymas tampa brangus ir neefektyvus. Patikėjus šiuos darbus atitinkamos patirties ir gerą reputaciją turintiems specialistams, išvengiama projektavimo ir montavimo klaidų. Svarbų vaidmenį įrengiant židinį ir efektyviai jį eksploatuojant atlieka:

  • vieta: slėgis, kurį sukelia konstrukcija, yra labai didelis (iki 400 kg/m2), todėl svarbu, kad pagrindas būtų tvirtas. Jis turėtų būti betoninis ir turėti plėtimosi tarpą, kad būtų sumažinta perkrovos, deformacijos ar įtrūkimų rizika;
  • izoliacija ir tinkamas atstumas nuo sienos: židinio apdaila turi būti atspari aukštai temperatūrai, kad oras, cirkuliuojantis aplink židinio pakurą, būtų efektyviai šildomas, o tinkamas dūmtraukių skaičius užtikrins tinkamą oro šalinimą iš židinio apdailos. Židinio sienos turi būti pagamintos iš nedegių medžiagų ir apsaugotos izoliacinėmis plokštėmis;
  • tiesioginis kaminas: (nereikalingas dujiniams židiniams). Tinkamas kamino aukštis (ne mažesnis kaip 4,5 m) užtikrina tinkamą trauką ir tinkamą židinio naudojimą. Jo skersmuo priklauso nuo židinio krosnelės tipo ir ugniakuro dydžio ir turi atitikti dūmų išleidimo angos skersmenį.

Tinkamas židinio eksploatavimas ir priežiūra – džiaukitės ugnimi ilgus metus

Židinys namuose yra labai praktiškas sprendimas, o naudojimasis juo gali teikti tikrą malonumą – jis skatina ramybę, atsipalaidavimą ir labai padidina komforto jausmą. Norint kuo ilgiau mėgautis saugia šiluma, svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Pats židinio valdymas yra gana paprastas ir intuityvus, nereikalaujantis daug laiko ar specialių žinių. Tačiau reikia nepamiršti kelių su jo eksploatavimu susijusių aspektų:

  • valymas: geros židinio būklės palaikymas turi įtakos saugumui, nes sumažina dūmų ir gaisro pavojų. Suodžius iš dūmtraukio vamzdžio reikėtų pašalinti bent keturis kartus per metus, kalbant apie stiklo (kuris greitai dūla) švarą, padės specialios priemonės;
  • kontrolė: niekada nepalikite be priežiūros uždegto židinio. Budrumas ir apdairumas yra svarbiausia, kad židinys namuose nekeltų grėsmės;
  • patikrinimai: periodinės kasmetinės įrenginio ir jo patvarumo patikros leis greitai nustatyti bet kokius gedimus ir užkirsti kelią rimtesniems gedimams. Taip išvengsite jo efektyvumo sumažėjimo bei didelių remonto išlaidų.

Užs. Nr. 349.

Panašios naujienos