Į „Kėdainių mugės” redakciją kreipėsi kėdainiečiai, teigdami, kad Kėdainiuose negali įsigyti šeimos gydytojo jiems paskirtų vaistų nuo COVID-19. Jų tiesiog nėra vaistinėse. Vaistininkai tikina, kad receptiniai neatlygintinai išduodami vaistai nuo COVID-19 į Kėdainių vaistinę atkeliaus kitą savaitę.

Ketvirtadienį vienintelėje Kėdainiuose vaistus nuo COVID-19 parduodavusioje vaistinėje, vaistininkės patvirtino, kad šių vaistų jų vaistinėje tikrai nėra.

Vaistinės vedėja Ramunė Činikaitė teigė, jog šių vaistų neturi dėl sutrikusio jų tiekimo. Tačiau, sakė, kad yra gavusi informaciją, jog nauja vaistų nuo COVID-19 siunta į Lietuvą atkeliaus ir bus paskirstyta vaistinėms kitą savaitę. Kurią tiksliai dieną, ji nežinanti.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad nuo gegužės 19 d. gyventojai gali kreiptis į savo šeimos gydytojus dėl valstybės biudžeto lėšomis apmokėto ir neatlygintinai išduodamo registruoto vaisto nuo COVID-19 skyrimo.

Vaistai išduodami vaistinių tinklo „Eurovaistinė“, kuri atsiliepė į ministerijos kvietimą prisidėti prie vaistų išdavimo, vaistinėse visoje šalyje. Receptiniai vaistai išduodami „Eurovaistinių“ tinkle, visose šalies savivaldybėse, iš viso 101 vaistinėje. Kėdainiuose – tik J. Basanavičiaus g. 93, MAXIMA pastate esančioje vaistinėje.

Vaistai skiriami įprasta tvarka išrašant receptą. Gydytojas, prieš išrašydamas receptą, turi įvertinti, kada pacientui pasireiškė COVID-19 ligos simptomai ir atsižvelgiant į tai, kad pacientas turi pradėti vartoti vaistą ne vėliau kaip per 5 dienas nuo minėtos ligos simptomų atsiradimo pradžios, nurodyti ne ilgesnį nei 5 dienų recepto galiojimo terminą.
 
Vaistas (veikliosios medžiagos nirmatrelviras ir ritonaviras) skirtas koronaviruso sukeltos ligos gydymui suaugusiesiems, kuriems nereikia papildomos deguonies terapijos ir kuriems kyla didesnė progresavimo į sunkios eigos COVID-19 rizika. Vaistą reikia pradėti vartoti kuo greičiau po COVID-19 diagnozės nustatymo ir per 5 paras nuo simptomų pradžios.

Lietuva vaistą įsigijo per Europos Komisijos (EK) bendruosius vakcinų ir kitų vaistų nuo COVID-19 ligos profilaktikos ir gydymo pirkimus. EK organizuojami COVID-19 vaistų pirkimai padėjo išsiderėti geresnes pirkimo sąlygas ir stabilų tiekimą valstybėms narėms. 

Iš viso per du kartus įsigyta 13 tūkst. vaisto pakuočių, iš kurių didžioji dalis bus išduota gyventojams vaistinėse pagal receptus, likusi – aktyviam gydymui šalies gydymo įstaigose.

„Kėdainių mugės” ir SAM inf.

Panašios naujienos