„Jei dar dvi savaites mūsų regione nelis, situacija žemės ūkio sektoriuje gali tapti katastrofiška“, – kalbėjo Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas.

Treti metai iš eilės dangus nelepina Lietuvos žemdirbių – užpernai skendę, pernai džiūvę, šiemet Lietuvos laukai vėl dulka alinami sausros. Todėl visos Lietuvos ūkininkai dalyvavo simbolinėje kreipimosi dangun akcijoje. Kėdainiečiai už Lietuvos žemės ūkio sektorių meldėsi Šv. Juozapo bažnyčioje ir kartu meldėsi „Už palankias gamtines sąlygas ir Lietuvos žemės ūkio išlikimą“.

Ūkininkai nuogąstauja, kad susidariusi tragiška situacija žemės ūkyje nedaug terūpi nacionalinei bei europinei valdžiai. Todėl žemės ūkio sektoriaus darbuotojai prašo palaikymo iš bendruomenės.

„Šiuo metu ūkininkams yra labai sunku – treti metai iš eilės gamtinės sąlygos mūsų nelepino, dirbti yra išties sudėtinga. Vyrauja mitas, kad ūkininkai gyvena labai turtingai ir gerai, tačiau realybėje taip nėra: juos slegia paskolos, ne pirmus metus iš eilės nelepina ir gamtinės sąlygos Todėl maldos bažnyčioje yra labiau simbolinis mūsų prašymas, kad vietinė bendruomenė mus, žemdirbius, bent jau morališkai palaikytų“, – teigė ūkininkas.

O kadangi situacija šiais metais susiklostė nepavydėtina – sausros bei šalnos alina augalus, jie auga nykūs ir skurdūs – lietaus laukiama kaip išganymo, tad bendromis maldomis prašoma ir kritulių.

Pasak pašnekovo, vidurio Lietuva pasižymi mažu kritulių kiekiu, o šiais metais jo iškrito net penktadaliu mažiau nei vidutiniškai.

„Kiti Lietuvos regionai lietaus gavo daugiau, deja, Kėdainių rajone kritulių nebuvo itin gausu. Situacija kritiška. Kol kas ūkininkus gelbėja jų profesionalumas bei naudojamos technologijos. Plika akimi pažiūrėjus gali pasirodyti, kad pasėliai auga gerai, nėra nieko blogo, tačiau jau dabar pastebimi dideli praradimai, javai auga menkesni, nykesni, retėja pasėliai. Todėl mums būtinas lietus. Tačiau jei per artimiausias kelias savaites nepalis, situacija gali pavirsti stichine nelaime“, – nuogąstavo A. Macijauskas.