Dygstantys dantys ir visas tokio amžiaus periodas – prasidedantis maždaug nuo šešto augimo mėnesio – dažnai pavirsta iššūkiu tiek mažyliams, tiek jų tėveliams. Viena vertus, tai kelia džiaugsmą, kita vertus, mažyliai gali jausti skausmą, todėl tampa irzlesni, neramūs. Be to, dantų dygimą lydi ir nelabai malonūs pašaliniai simptomai: seilėtekis, dažnas verkimas, nenoras valgyti, labai dažnas prabudimas naktį (ar netgi nemiga), nuolatinis dirglumas. Normalu, kad tokiais atvejais ieškoma, kaip palengvinti šį mažylio augimo periodą. Ir tam yra atsakymas: įsigyti kramtukus.

Kramtukai: funkcionalus žaislas, kurį labai naudinga turėti

Kramtukai – visiškai saugūs ir netgi kelias naudingas funkcijas atliekantys mažylių žaislai. Jie ramina ir mažina skausmą, kai dygsta dantys. Jie puikiai tinka ir norint mažylį išmokyti pradėti kramtyti. Taip pat šis žaislas gali lavinti mažylio rankų – akių – burnos koordinaciją, kuri naudinga maitinimui, vystymuisi ir kognityviniams įgūdžiams formuoti.

Nors kramtukai buvo naudojami jau nuo senų laikų, tačiau tik visai neseniai pradėti atlikti eksperimentai ir tyrimai, atskleidę, kad kramtukai be visų savo naudingų funkcijų, dar gali stiprinti ir mažylio žandikaulį. Kai mažylis įsideda kramtuką į burną, dirba ne tik jo liežuvis, bet ir žandikaulis, lūpos. Tai suteikia kūdikiui jutimo stimuliaciją ir mažylis tarsi paruošia burną kietam maistui. Tėveliai rekomenduoja sąžiningai pasidomėti kramtukais ir rinktis tokį, kuris be visų savo funkcijų, puikiai tinka praktikuoti mažylio rankų įgūdžius, skatinti vaizduotę ir palaikyti tam tikrų pojūčių vystymąsi.

Kramtukai: kaip išsirinkti geriausią?

Kramtukai yra gaminami iš įvairių medžiagų, jų būna įvairaus dizaino ir formų. Rekomenduojama įvertinti visas kramtukų savybes.

Forma ir dizainas. Klasikinė kramtukų forma yra apvali, kad mažyliui būtų patogu jį suimti rankytėmis. Mažyliai ypač mėgsta įvairius kramtukus, kurie primena gyvūnėlius – meškiukas, ančiukas, krabas, krokodilas, liūtukas ir daugybė kitų. Tokie žaislai ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, bet ir pradeda mažylio pažintį su gyvūnijos pasauliu. Norint galima rinktis ir daržovių ar kitų formų kramtukus – žvaigždutę, širdutę ir kt. Šiuo aspektu žaislų pasirinkimas labai platus.

Medžiaga ir tekstūra. Įprasta, kad augdami mažyliai mėgsta „išragauti“ daugybę žaislų, bet kramtukai yra gaminami iš specialių ir kramtymui tinkamų medžiagų, pavyzdžiui, aukštos kokybės silikono, natūralios gumos, plastiko be ftalatų ar kt. Gali būti ryškūs ir dažyti natūraliais pigmentais. Kramtuko tekstūra gali būti lygi arba dantyta, tačiau dažniausiai – vienas kramtukas, kelios skirtingos tekstūros. Svarbu, kad kramtukai neturi skylučių ar terpių, kuriose galėtų kauptis bakterijos ar atsirasti pelėsis.

Rekomenduojama įsigyti kelių medžiagų ir tekstūrų kramtukus, nes vieniems kūdikiams patinka minkštos, lanksčios medžiagos (pavyzdžiui, silikonas), o kiti mėgsta kietesnes medžiagas (pavyzdžiui, natūralią gumą). Renkantis kramtukus būtina įvertinti, ar žaislai tikrai pagaminti iš saugių, visiškai nekenksmingų, tinkamų ir aukščiausios kokybės medžiagų. Tokių rasti galite apsilankę vaikiškų prekių parduotuvėje „Smėlinukas“ – čia turėsite galimybę rinktis iš labai plataus kramtukų asortimento.

Kramtukai: kaip prižiūrėti ir kur įsigyti?

Tik nuolat išbandant žaislus ir eksperimentuojant galima atrasti tai, kas labiausiai tinka ir patinka mažyliui. Tėvelių patarimas – rinktis tik tokius žaislus, kurie būtų visiškai saugūs ir kurių higieną palaikyti būtų nesunku. Geriausia rinktis tokius žaislus, kuriuos galima lengvai išvalyti ir dezinfekuoti.

Nežinote, kur galėtumėte įsigyti žaismingus, gražius, o svarbiausia kokybiškus kramtukus? Užsukite į elektroninę vaikiškų prekių parduotuvę smelinukas.lt. Tai vieta, kuri jau spėjusi pelnyti ne tik tėvelių, bet ir jų mažylių palankumą bei meilę.

Plačiau: https://www.smelinukas.lt/index.php/kudikiu-prieziurai/zaisliukai-kudikiams/zaisliukai-kudikiams-barskuciai.html