Agurkus ir kitas šiltnamių daržoves auginantys UAB „Agrošiltnamiai“ specialistai, šiomis dienomis daržovių rinką sudrebino į ją pateikdami Lietuvoje užaugintus arbūzus.

Pasak įmonės vadovo Pauliaus Andriejavo, pirmieji bandymai auginti arbūzus buvo padaryti dar praėjusiais metais.

„Pernai arbūzų auginome šiltnamyje ir sekėsi gana neblogai, todėl šiemet pabandėme lauke, juolab, kad mūsų prekybos partneriai, prekybos tinklas „Lidl“, pareiškė norą prekiauti Lietuvoje užaugintais arbūzais“, – „Agroetai“ pasakojo P. Andriejavas.

Prekybai paruošti arbūzai. (Agroeta.lt nuotr.)

Arbūzai užaugo be chemijos

Šalia bendrovės šiltnamių, jai priklausančiose žemėse, kėdainiečiai arbūzų daigais apsodino maždaug 2,5 ha plotą.

„Paprastai arbūzų derlius siekia apie 30 t/ha, tačiau mes tikimės iš viso gauti panašų kiekį“, – kalbėjo P. Andriejavas, užsimindamas, kad mokantis auginti arbūzus klaidų nepavyko išvengti. Anot pašnekovo, arbūzų daigai šiemet buvo pasodinti kiek per anksti, todėl lepios daržovės nyko ir deramai neaugo.

Bendrovės agronomas Jonas Valevičius portalui sakė, kad jų arbūzai nematė jokių cheminių preparatų todėl, pagal galimybes, užaugo visiškai sveiki.

Teko ravėti

„Buvome nutarę arbūzus auginti natūraliai, tai juos laistėme tik vandeniu ir nepurškėme jokia chemija“, – kalbėjo J. Valevičius, užsimindamas, kad nepurškiant piktžolės augo tarsi ant mielių, dėl to rankomis ravėti arbūzų lauką teko bent tris kartus.

Kėdainiečių užauginti arbūzai skiriasi nuo atvežtinių: jie itin traškūs, sultingi ir saldoko gaivaus skonio, o svarbiausia itin švieži, nes jų transportavimas iki vartotojo užtrunka tik kelias valandas.

Eksperimentą vertina pozityviai

 „Jei pirkėjams patiks, kitais metais užauginsime dar daugiau lietuviškų arbūzų, juolab, kad nuosavos žemės aplink šiltnamius įmonė turi pakankamai“, – sakė P. Andriejavas.

Turinys ir nuotraukos: Agroeta.lt

 Autorius: Dainius Šepetys

Titulinėje nuotraukoje: Agronomas Jonas Valevičius patenkintas arbūzų derliumi.

Panašios naujienos