Neapsikentę nuolatinio purvo ir nesibaigiančių gatvės tvarkymo darbų, kurie prasidėjo dar 2020 metų rugsėjo pabaigoje, Kėdainių miesto Janušavos gatvės gyventojai kreipėsi ir į „Kėdainių mugės“ redakciją, ir į merą. Po šio pagal-bos šauksmo kitą dieną, penktadienį, kovo 19-ąją, Janušavos gatvėje suburzgė technika, prasidėjo „dingusio kelio“ gelbėjimo operacija.

Turi persirenginėti

Turi persirenginėti Gyventojų laiške, iliustruotame nuotraukomis, žmonės skundėsi dėl baisaus purvyno šioje gatvėje, jų teigimu, dar praėjusį rudenį buvo pradėti Janušavos gatvės lietaus nuotekų tinklų įrengimo darbai, kurie ne tik nesibaigia, bet ir darbai jau kurį laiką stovi vietoje. „Praėjusį rudenį išardė mūsų gatvės dalį, dabar visas tas gabalas murkdosi purve, per kurį ne-gali nei praeiti, nei pravažiuoti. Čia gyvena ir šeimos su vaikais, pradinukais, kurie nuo pirmadienio vėl pradėjo eiti į mokyklas. Mamos griebiasi už galvų, kaip vaikams reikės klampoti per tą purvynę. Mes pavargome ir nebenorime terliotis ir laužyti mašinų. Kaip vieną iš laikinų išeičių pirkomės guminius botus, nes nuėję į darbą turime persirengti ir persiauti. Vaikai murzinais guminiais botais nelabai yra pageidaujami mokykloje, o nešiotis po antrą porą avalynės tam, kad ją persiautų prie mokyklos, yra vaikams nepatogu. Su baime laukėme pirmadienio, kovo 22-osios, kai pradinukus turėsime vesti per purvą, nes prilijus ir pasnigus mūsų gatvė tampa neišbrendama. Vaikai ir mes klampojame per purvyną. Laukiame vaikų skambučio su baime, ar saugiai pasiekė namus, ar neišsivoliojo purve, ar neįkrito į milžinišką duobę, kuri nors ir aptverta, bet tikrai nėra saugi. Taip pat mus kankina ir bėda, kai atliekant kasimo darbus nuolat buvo nutraukiami interneto kabeliai. Žmonės mokėjo visą kainą už paslaugą, kuria negalėjo naudotis, nuolat buvome priversti kviestis technikus. Buvome tolerantiški ir kantrūs, suvokiame, kad lietaus nuotekų įrengimas yra nelengvas procesas, bet jis pasidarė ilgas ir varginantis, nes darbai buvo nutraukti net keletą kartų, nors oro sąlygos netrukdė, kaip suprantame, kažko pritrūko. Darbus nutraukė, o visiškai sudarkytą „kelią“ paliko. Net nepasivargino sunkiasvorės technikos paliktų provėžų nors minimaliai užlyginti. Taip ir vargstame, nors turėjome vilties, kad ims ir susipras kažkas, kad šioje gatvėje gyvena žmonės. Ir atsiprašymo Kėdainių rajono savivaldybės interneto puslapyje sulaukėme tik tuomet, kai patys neapsikentę ėmėme ieškoti tiesos. Tik kažkaip keistai tas atsiprašymas užslėptas – jo pagrindiniame savivaldybės naujienų sraute nerasite, gal dėl to, kad savivaldybė nesuinteresuota, kad bet kas jį surastų? Kyla klausimas, o kur tos didesnės darbo pajėgos buvo anksčiau? Ar jas buvo galima surasti tik tada, kai trūko gyventojų kantrybė? Mums įdomu, ar tokie darbai yra prižiūrimi savivaldybės atstovų, ar stebima jų atlikimo kokybė ir terminai“, – rašo Janušavos gatvės gyventojai.

Pažadėjo atstatyti

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos atsakyme teigiama: „Šiuo metu Janušavos gatvėje lietaus nuotekų tinklų įrengimo darbus vykdo bendrovės „Kėdainių vandenys“ samdytas rangovas. Pagal galiojančias tvarkas baigus lietaus nuotekų įrengimo darbus privalome atstatyti gatvės dangą į buvusią padėtį, t. y. atlikti greideriavimo bei žvyravimo darbus. Kaip savivaldybę informavo įmonė „Kėdainių vandenys“, šiuo metu rangovas atlieka pačius sudėtingiausius darbus. Tai – šulinių montavimo darbai, kurie atliekami 6–7 metrų gylyje. Iškasamas gruntas yra šlapias. Be to, šiuo metu įšalui, kuris dar yra grunte, išeinant iš grunto, žvyro dangos yra sunkiai pravažiuojamos, anaiptol ne tokios, kaip būna įprastu sausuoju periodu. Nors rangovas ir deda visas pastangas kaip įmanoma sklandžiau atlikti darbus ir pašalinti esamą situaciją, bet šiuo metu esančios nepalankios tokiems darbams sąlygos apsunkina galimybes ir neduoda pageidaujamo rezultato. Šiuo metu, atsižvelgiant į oro sąlygas, kur yra įmanoma ir kaip įmanoma, žvyro dangos tvarkomos. Įvertinus oro prognozes kitą savaitę planuojama pasitelkti didesnius pajėgumus žvyro dangai sutvarkyti. Galutinai jos bus atstatytos ir priduotos užsakovui, bei seniūnijos atstovui taip kaip numatyta sutartyje. „Kėdainių vandenys“ prašo supratimo ir kantrybės iš gyventojų.“

Rangovų atstovas „Kėdainių mugei“ sakė, kad darbai buvo sustoję ir dėl jų technikos gedimų.

Panašios naujienos