Jonavos rajono savivaldybė yra viena iš trijų Lietuvoje, kuri susidurs su didžiausiais žaliosios transformacijos iššūkiais. Kaip juos įveikti? Apie tai žurnalas IQ rengia forumą Jonavoje, kuriame dalyvauti kviečia Jonavos ir aplinkinių savivaldybių verslo, visuomenes ir politikos atstovus.

IQ forumas „Jonava 2023: perėjimas prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos“ vyks birželio 8 d. 10 val. Jonavos kultūros centro meno galerijoje (Žeimių g. 15). Renginys nemokamas, dalyviai kviečiami registruotis internetu https://www.iqforumas.lt/jonava2023

IQ forume sprendimus pristatys ir diskutuos Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, bendrovės „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas, Lietuvos banko vyriausioji ekonomistė Nora Marija Laurinaitytė.

Praėjusių metų pabaigoje Europos Komisija (EK) patvirtino papildytą 2021–2027 m. Europos Sąjungos (ES) investicijų programą Lietuvai, kurioje iš Teisingos pertvarkos fondo (TPF) ir nacionalinių lėšų numatomos 309,1 mln. eurų investicijos Kauno, Šiaulių ir Telšių apskritims, susiduriantiems su didžiausiomis perėjimo prie klimatui neutralios ekonomikos rizikomis. Šios investicijos bus skirtos ne tik šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimo mažinimui, bet ir regionų ekonomikos diversifikavimui, investuotojų pritraukimui ir naujų darbo vietų kūrimui.

Su didžiausias žaliosios transformacijos iššūkiais susidurs Jonavos, Akmenės ir Mažeikių rajonų savivaldybės, kuriose itin didelę įtaką regiono ekonomikai turi trąšų gamintoja „Achema“, cemento gamykla „Akmenės cementas“ ir bendrovės „Orlen Lietuva“ valdoma Mažeikių naftos perdirbimo įmonė.

IQ žurnalas nuolat rengia konferencijos įvairiuose šalies miestuose ir rajonuose jiems aktualiomis temomis. IQ forumo Jonavoje partneriai yra Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Jonavos rajono savivaldybė, Lietuvos bankas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.