Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose vyko žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „Agrobalt 2018“, kurioje savo gaminius pristatė ir Kėdainių rajono gamintojai: MB „ŠamŪkis“, MB „Šušvės midus“ bei „Nociūnų muilinyčia“.
Tiesa, šamus auginančiai ir parduodančiai šeimos įmonei „ŠamŪkis“ už vieną gaminių „Šamo filė drebučiuose“ buvo įteiktas „Agrobalt 2018“ aukso medalis kategorijoje už dėmesį sveikai mitybai. Tai – pasiekimas mūsų krašto verslininkams, mat per pastaruosius kelerius metus „Agrobalt“ aukso medalis nebuvo įteiktas nė vienai rajono įmonei.
Bendrovė „ŠamŪkis“ orientuojasi į sveiką žuvį, nes per gyvenimą žmonės ir taip prisivalgo įvairių kenksmingų medžiagų ir, ypatingai antibiotikų, kurių su mėsos produktais patenka į žmogaus organizmą išties nemažai.
„Iš tikrųjų, nes nesitikėjome laimėti medalio, galvojome, esame mažiukai, dvejojome, ar verta teikti paraišką medaliui gauti. Ir kai laimėjome, buvome euforijoje – ir nustebome, ir nudžiugome“, – teigė Justina Kočetova, MB „ŠamŪkis“ bendrasavininkė.
Žuvis auginama be vaistų
„Gaminame aštuonerius ilgesnio galiojimo gaminius iš šamo: tai penkios užkandėlės su rūkytu šamu, rūkytas šamas drebučiuose bei dviejų skonių konservai, kurių vienas, šamo filė drebučiuose, laimėjo parodos aukso medalį. Šiame produkte yra mažai riebalų, mažai druskos, nėra jokių pridėtinių konservantų. Žuvį galima valgyti drąsiai, pilna burna, žuvis neturi jai būdingo kvapo, smulkių ašakų“, – pasakojo J. Kočetova.
Pasak pašnekovės, įmonė orientuojasi į sveiką žuvį, nes per gyvenimą žmonės ir taip prisivalgo įvairių kenksmingų medžiagų ir, ypatingai antibiotikų, kurių su mėsos produktais (jei gyvulys buvo gydytas vaistais) patenka į žmogaus organizmą išties nemažai.
„Mūsų šamai auga uždaroje sistemoje, tad jų nereikia gydyti nuo įvairių ligų, jiems nereikia vaistų. Šamai auga gręžinio vandenyje, todėl jokia tarša iš aplinkos nepatenka. Drįsčiau teigti, kad upėje auganti žuvis nebūtinai yra sveikesnė, nes į upes subėga įvairūs pesticidai ir kitokios medžiagos. Žuvis mes šeriame brangiais, daniškais pašarais, kuriuose nėra jokių hormonų, jokių gydomųjų antibiotikų“, – pažymėjo A. Kočetova.
Puiki išeitis skubantiems
Verslininkės pastebėjimu, pastaruoju metu žmonės labiausiai domisi jau paruošta vartoti žuvimi, o pasakymas „Neturiu laiko“ tampa ypatingai dažnas užimto žmogaus kasdienybėje. „Todėl mūsų produktus pamėgo tie, kas nori greitai ir sočiai pavalgyti, svečius pavaišinti, įsimesti greitų užkandžių į kelionę ar komandiruotę“, – pasakojo J. Kočetova.
Jau netrukus „ŠamŪkio“ gaminių bus galima įsigyti ir firminėje parduotuvėje. Ji duris atvers vasaros pabaigoje.
Reprezentuoja kraštą
Kėdainių vietos veiklos grupės vadovė Aušra Vaidotienė teigė, kad parodoje dalyvavusios ir Kėdainių kraštą reprezentavusios įmonės yra konkurencingos, galinčios pasiūlyti patrauklių ir paklausių produktų. „Žinau, kad „Šušvės midus“ kiekvienais metais pristato po naujieną – šį kartą jie pristatė midų su juodaisiais serbentais. „Nociūnų muilinyčia“ gamina puikius muilus su gintaru. Visi kėdainiečių stendai sulaukė nemažo susidomėjimo, o dalyvavimas tokiose parodose puikiai reprezentuoja mūsų kraštą, pristato gaminius, kurių, pavyzdžiui, midaus, Lietuvoje niekas daugiau negamina“, – pabrėžė A. Vaidotienė.
Artimiausias renginys, kuriame bus galima susipažinti su Kėdainių rajono verslininkų produkcija, bus „Sprendimų ratas“, kuris vyks rudenį.