Paskutiniąją birželio dieną Kėdainiuose lankėsi Nacionalinis kraujo centras, vykdydamas neatlygintino kraujo donorystės akciją.

Donorystės akcija buvo vykdoma miesto centre.

Donorystės akcija buvo vykdoma miesto centre.

Nacionalinis kraujo centras yra didžiausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje. Šiais metais NKC komanda aplankys 20 miestų. Kėdainiai yra keturioliktoji stotelė. Pernai buvo aplankyta 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Koks žmonių požiūris į donorystę ir ar daug jų pasiryžta aukoti kraujo, pasakojo Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo atstovas Donatas Šniūtė.

„Šiandien iki 14 valandos užregistravome 39 donorus. Vakarop po darbo sulaukėme antros donorų bangos. Iš viso kraujo aukoti atėjo arti šešiasdešimt kėdainiečių. Visi jie yra neatlygintini kraujo donorai, nes šia akcija mes būtent to ir siekiame, kad žmonės nebijotų ir ateitų duoti kraujo be jokio atlygio ir galbūt netgi taptų nuolatiniais mūsų kraujo donorais. Daugiausiai tuo domisi ir donorais tampa jauni žmonės, pasitaiko ir vyresnio amžiaus žmonių, norinčių jais tapti, tačiau ne visada norai išsipildo dėl sveikatos būklės ar ligų. Didžiausias stereotipas su kuriuo mes bandome kovoti informuojant žmonės įvairiais būdais, jog vis dar daugelis, ypač vyresnio amžiaus žmonių, mano, kad kraujas renkamas tam, jog būtų parduotas į užsienį, o visos šios akcijos yra tik verslas. Labai gaila, kad yra tokių žmonių, skleidžiančių neteisingą informaciją. Nacionalinis kraujo centras krauju ir kitais jo komponentais aprūpina visas šalies ligonines ir gydymo įstaigas‘‘, -svarbią žinią reiškė D. Šniūtė.

Donorus padrąsino medikių šypsenos.

Donorus padrąsino medikių šypsenos.

,,Žmogus per ne trumpesnį negu 10 metų laiką davęs kraujo neatlygintinai 40 kartų ar daugiau, išėjęs į pensiją, iš valstybės gauna antro lygio pensiją. Tai yra apie 116 eurų priedas prie žmogaus įprastos pensijos‘‘, – naudinga informacija dalijosi D. Šniūtė.

Donorystės akcijos yra labai saugios. Žmogus, duodamas kraujo, negali užsikrėsti, nes visos medicinos priemonės – nuo adatėlės, kuria duriama į pirštą, iki kraujo surinkimo sistemos, yra sterilios ir naudojamos tik vieną kartą. Dūrio vieta taip pat labai kruopščiai dezinfekuojama. Kraują duoti saugu ir pačiame kraujo centre, ir miestų aikštėse įrengtose specialiose palapinėse. Pasak medikų, vasarą kraujo atsargos ypač sumažėja, nes daugelis donorų atostogauja, o traumų, kuriose susižaloja žmonės ir jiems gyvybiškai reikia kraujo – padaugėja.

Kamilė Masienė

Panašios naujienos