Sekmadienis, 8 gruodžio, 2024
1.6 C
Kėdainiai
PradžiaLaisvalaikisPas kaimynus: Burbiškio dvaras ruošiasi vienintelei Lietuvoje Tulpių žydėjimo šventei

Pas kaimynus: Burbiškio dvaras ruošiasi vienintelei Lietuvoje Tulpių žydėjimo šventei

-

Gegužės 13 dieną Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvare (Radviliškio r.) vyks vienintelis Lietuvoje festivalis „Tulpių žydėjimo šventė“, į darnią visumą sujungiantis žydėjimą, dvaro istoriją, kultūrą, tradicijas bei šiuolaikines pramogas.

Pasigrožėti tulpių žiedais ir pajausti išskirtinę Burbiškio dvaro aurą lankytojai kviečiami jau 22-ą kartą. Visoje Lietuvoje gerai žinoma šventė siūlo ne tik mėgautis žydėjimu, bet ir pažinti dvarų kultūrą, klausytis gyvos muzikos, dalyvauti edukacijose.

Festivalio dieną, antrąjį gegužės šeštadienį, lankytojai Burbiškio dvare bus laukiami nuo 9 valandos. Renginio pradžia – 12 valandą.

Dvaro tulpių kolekcijoje skaičiuojama apie pusė tūkstančio tulpių veislių, tad gegužę pražys milijonas žiedų. Tulpės skleisis ne tik dvaro gėlyno lysvėse, kaip būdavo sodinama XX amžiaus pradžioje, bet ir parko klombose: vidiniame dvaro rūmų kieme, tvenkinių pakrantėse, parteryje. Festivalio dalyviai galės neskubėdami apžiūrėti tulpyną, ieškoti patikusių veislių, įsiamžinti žiedų jūroje.

Oficialus festivalio atidarymas bus paskelbtas 13 valandą. Po garbių šventės dalyvių pasveikinimo Burbiškio dvaro erdves užlies muzika. Koncertinė programa „Reveransas muzikai – laiko ir stilių karuselė“ klausytojams dovanos gražiausius muzikos kūrinius: nuo klasikos, retro iki šiuolaikinio skambesio.

Pirmieji 13 valandą 20 minučių klausytojus į tarpukarį ir XX amžiaus antrą pusę nukels charizmatiški, artistiški operos solistai Liudas Mikalauskas ir Ona Kolobovaitė, Šiaulių pučiamųjų orkestras ir jų koncertinė programa „Onyte, einam su manim pašokti!“.

15 valandą vienintelis Lietuvoje profesionalių džiazo dainininkių trio „The Ditties“ ir pianistas Dmitrij Golovanov Burbiškio dvare paskleis džiazo ir svingo kerus bei primins pašėlusius praėjusio amžiaus dešimtmečius.

16 valandą 10 minučių šiuolaikinės muzikos karuselę įsuks vienas garsiausių šalies atlikėjų Vidas Bareikis su grupe: klausytojai išgirs puikiai žinomas ir pamėgtas dainas.

17 valandą 40 minučių dvaro parke skambės pop, R&B muzika – koncertuos net tris šių metų M.A.M.A. apdovanojimus pelnęs atlikėjas Vaidas Baumila su grupe.

Šventės vedėjas – aktorius Jokūbas Bareikis.

Nuo 12 iki 18 valandos Burbiškio dvaro erdvėse lankytojų lauks įvairiausios veiklos, atspindinčios dvarų istoriją, kultūrą bei šiandieną: muzika ir šokiai, dailė ir fotografija, teatras ir mada, istoriniai, šiuolaikiniai žaidimai bei siurprizai.

Dvaro parteryje veiks senovinių automobilių (pagamintų iki 1940 m.) paroda – tikras lobis senųjų automobilių mėgėjams.

Dvaro gėlyne gros rylininkas su XIX amžiaus „šarmanka“ (ryla), fotografai darys istorines fotografijas fotoateljė-dirbtuvėse, dvaro sode bus žaidžiami istoriniai ir šiuolaikiniai lauko bei stalo žaidimai, tarsi iš senųjų fotografijų į dvaro erdves nužengs istorinių kostiumų rekonstruktoriai. Ir tai – tik dalis numatytų dvariškų veiklų.

Festivalio metu veiks Burbiškio dvaro istorijos muziejaus dvaro technikos ir transporto priemonių ekspozicijos. Rūmų verandoje bus eksponuojamos kolekcininko Klemento Sakalausko muzikinės dėžutės ir gramofonai, konferencijų salėje Burbiškio dvaro ir muziejaus istorija atsispindės fotografijų parodoje. Muziejaus lauko ekspoziciją papildys paroda apie Burbiškio dvaro simboliu tapusias gėles – tulpes.

Tulpių žydėjimu muziejus kvies grožėtis visą gegužę, bus ir renginių. Gegužės 14 dieną 14 valandą vyks koncertas „Legenda. Vytautas Kernagis. Istorijos ir dainos“, veiks muzikinių dėžučių ir gramofonų, muziejaus istorijos ir kitos parodos.

Tulpės Burbiškio dvare žydėjo dar XX amžiaus pradžioje. Idėja atgaivinti dvaro gėlyną kilo muziejaus įkūrėjui, ilgamečiam direktoriui Egidijui Prascevičiui. Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare antrąjį gegužės savaitgalį vyksta nuo 1999 metų.

Išsamesnė informacija apie Burbiškio dvaro festivalį – muziejaus internetiniame puslapyje www.daugyvenesmuziejus.lt.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio inf.

Taip pat skaitykite