Rugsėjo 3-ioji – Senelių diena. Rugsėjo trečioji, sekmadienis – 246-oji metų diena (septintoji 35-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 119 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Almuotė, Augvilas, Augvilė, Augvydas, Augvydė, Auksė, Bronė, Bronislova, Bronislovas, Bronius, Bronys, Mirga, Sirtautas, Sirtautė, Sirvyda, Sirvydas;

rytoj: Germantas, Germantė, Germina, Girstautas, Girstautė, Girstenė, Girstenis, Girstė, Girstys, Kęstas, Mozė, Razė, Rozalija;

poryt: Dinga, Dingailas, Dingailė, Erčius, Erdas, Erdenė, Filibertas, Firmas, Firminas, Gausantė, Justina, Rasvita, Rozvita, Stanislova.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.27 leidžiasi 20.10. Dienos ilgumas – 13.43.Šiandien – penktoji Mėnulio pilnaties diena.Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys: „Moters mintys švaresnės už vyro, ji jas dažniau keičia“ (O. Herfordas).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 3-iajai, sekmadieniui

AVINAS. Nuo pat ryto būsite kupini pozityvių paskatų, dosnumo, ūpo stengtis dėl savęs bei kitų. Visgi popiet galite sulaukti priekaištų ar spaudimo elgtis kitaip, nei patys norite. Tiesiog darykite gerus darbus ir nesinervinkite.

JAUTIS. Nors tikrai ne visada pildosi svajonės ir iliuzijos, jums gali nusišypsoti sėkmė. Už gera šįkart bus atlyginta geru. Tik venkite svaigalų, triukšmingų susibūrimų. Atsargiai kelyje.

DVYNIAI. Gali būti, kad jaudulio sukels ypatingas įvykis, renginys ar susitikimas. Vakare pasijusite labai išvargę nuo šurmulio ir įspūdžių. Laikykite piniginę atokiau nuo godžių akių. Laiku eikite ilsėtis, tausokite sveikatą.

VĖŽYS. Šiandieną seksis neblogai, jeigu stengsitės suprasti kitus žmones ir sugebėsite atsiprašyti, rasti kompromisą, susitarti dėl abipusiai svarbių dalykų. Tačiau netaktu, grubumu galite pakenkti ir sau, ir kitiems.

LIŪTAS. Daugiau energijos ir optimizmo turėsite iki pavakarių. Galite daug nuveikti, tačiau tai turėtų būti nekasdieniška veikla. Galbūt nemažą kelią įveiksite vykdami į renginį, varžybas ar kt.

MERGELĖ. Ši diena turėtų būti aktyvi, tačiau joje slypi pavojų. Sunku bus susilaikyti neišlaidavus, nepirkus patikusių daiktų ar paslaugų. Gali sudominti siūloma kelionė ar mokymai. Elkitės atsakingai su pinigais, santaupomis.

SVARSTYKLĖS. Šiandieną labai jautriai reaguosite į šalia esančių asmenų pastabas, pašaipius juokelius ir pan. Nesileiskite išprovokuojami netinkamam elgesiui ir patys kitų neerzinkite.

SKORPIONAS. Pravartu sportuoti, grūdintis, atlikti higienos bei grožio procedūras. Rūpinkitės ne tik išoriniu savo įvaizdžiu, bet ir vidiniu pasauliu. Siekite darnos su savimi ir kitais.

ŠAULYS. Šiandieninės jūsų mintys ir viltys turėtų būti priimtinos ir kitiems žmonėms, todėl lengvai rasite bendrą kalbą, suformuosite bendrus tikslus. Savo žavesiu galite išprovokuoti romantišką avantiūrą.

OŽIARAGIS. Mąstysite apie savo vaikystę, namų jaukumą, artimuosius. Jeigu pavyks susitaikyti su kitų trūkumais ir būti tolerantiškiems, galite tikėtis neblogos dienos.

VANDENIS. Pasidalijimas mintimis, patarimais šiandien būtų labai naudingas. Būkite atidūs pašnekovų atžvilgiu, nekalbėkite vien apie save. Smagiau bus, jei suorganizuosite romantišką pramogą, išvyką ar pan.

ŽUVYS. Tai harmonijos ir poilsio diena. Jeigu neseniai papilnėjo piniginė, dairysitės, ką įsigijus ar kur investavus tuos pinigus. Tikėtini neblogi pasirinkimai, tačiau vadovaukitės savo galva, o ne abejotinais patarimais.

Lietuva rugsėjo 3-iąją

1907 m. Dabikinėje, Mažeikių apskrityje, gimė teatro režisierius ir aktorius, Panevėžio dramos teatro įkūrėjas Juozas Miltinis. Mirė 1994 m.

1988 m. Lietuvos persitvarkymo sąjūdis ir žalieji Baltijos pajūryje surengė akciją „Baltijos apkabinimas“. Nuo tada kasmet pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima Baltijos jūros diena.

1991 m. apie Lietuvos teisinį pripažinimą paskelbė Brazilija, Izraelis, Libija, Tunisas, Turkija, Graikija.

1992 m. atidarytas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas.

1993 m. Užsienio lietuvių kunigų lygos iniciatyva į Vilnių atskraidinta medinė švenčiausiosios Mergelės Marijos statula, kuri 39 metus užsienio lietuviams buvo Lietuvos išlaisvinimo simbolis. Statulą, pašventintą popiežiaus Jono Paulio II vizito Lietuvoje metu, priglaudė Šiluvos bažnyčia.

1998 m. Vilniuje prasidėjo tarptautinė konferencija „Euroatlanto integracija – pagrindinis stabilumo aspektas“, kurioje dalyvavo apie 100 dalyvių iš 20 šalių.

2003 m. Aplinkos ministerija su Vokietijos įmone pasirašė sutartį dėl 700 tonų pesticidų atliekų išgabenimo iš Lietuvos ir sudeginimo specialiose krosnyse netoli Hamburgo.

2005 m. Panevėžyje prie Lėlių vežimo teatro atidengtas bronzinis paminklas garsiajam pasakų kūrėjui iš Danijos Hansui Kristianui Andersenui. Rašytojo 200 metų jubiliejus sutapo su režisieriaus Antano Markuckio įkurto Lėlių vežimo teatro 20-mečiu.

2007 m. Lietuvoje paminėtas Panevėžio dramos teatro įkūrėjo, legendinio režisieriaus Juozo Miltinio 100-metis.

2011 m. Vilniuje, skvere Bazilijonų, Arklių ir Visų Šventųjų gatvių sankirtoje, atidengtas paminklas ukrainiečių poetui Tarasui Ševčenkai. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvoje viešėjęs Ukrainos parlamento vadovas Volodimiras Litvinas.

2013 m. Švedijos Gotlando saloje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

2014 m., eidamas 63-iuosius metus, mirė tapytojas Klaudijus Petrulis.

2015 m. atidarytas Aljanso pajėgų integravimo vienetas. Tai pirmoji NATO vadavietė Lietuvoje, nuo rugsėjo 1 dienos tokio tipo centrai savo veiklą pradėjo dar penkiose Aljanso valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje. Štabo atidarymo ceremonijoje Vilniuje dalyvavo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2017 m. Trakų švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčiai Šventojo Sosto dekretu suteiktas bazilikos titulas.

2017 m. po 6 metų renovacijos atidaryti Ilzenbergo dvaro rūmai. Čia įrengta didžioji menė, valgomasis, apartamentai, holas, rūmuose taip pat yra XVIII a. menantis skliautuotas rūsys, dvaro biblioteka. Latvijos pasienyje esančiuose rūmuose įrengta konferencijų salė su balkonu, kuriame telpa 50 žmonių.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 3 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!