Karolina Štelmokaitė,

Kėdainių r. savivaldybės tarybos narė

Kėdainių rajono savivaldybė praėjusį penktadienį kapituliavo dėl didesnio atstovų skaičiaus steigiamame Kauno regiono „seimelyje“ (turėsime tiek pat kiek balsų, kiek ir 10 kartų mažesnis Birštonas).

Todėl įregistravau pasiūlymą bent jau iš dalies atstatyti savivaldybės prestižą: pasistengti, kad Kėdainiai taptų ta vieta, kur įsikurs Kauno regiono administracija ir bus registruota naujo regioninio darinio būstinė. Ir labai raginu visus saugoti sveikatą.

Meras – be entuziazmo

Įstatymas suteikia Kėdainiams tokią teisę – regiono būstinė gali būti įrengta bet kur regione. O Kėdainiams tapti regiono simboline sostine labai tinka, nes yra istorinis Radvilų miestas, pačiame Lietuvos viduryje, puikiai pasiekiamas iš visų kitų savivaldybių.

Mano siūlymas įpareigotų savivaldybės administraciją surasti patalpas, o merą – pasiūlyti jas kitoms savivaldybėms.

Kol kas neramu dėl to, kad meras mano siūlymą sutiko be entuziazmo, pareiškęs, kad „nemato ypatingos svarbos, kur ši buveinė bus įregistruota“.

Vis dėl to, labai tikiuosi, kad iki kitos savaitės galo jis persigalvos ir prisimins, kad jis ne kokio priemiesčio seniūnas, o seno ir garbingo miesto – Kėdainių – lyderis, gyventojų tiesiogiai išrinktas.

Ir vėl be ginčų – Kaunui?

Žinau, kad lengva nebus, nes stereotipiškai ši vieta gali būti be ginčų atiduota Kauno miestui, nors, mano manymu, tai būtų labai neteisinga.

Štai, Europos Parlamento oficiali buveinė įsikūrusi visai ne didžiausios valstybės – Vokietijos – sostinėje, o Prancūzijos provincijoje – Strasbūro mieste. Europos Komisija taip pat įsikūrusi ne didžiosiose šalyse, o mažytėse Belgijoje ir Liuksemburge. Taip pat ir NATO pagrindiniai štabai įsikūrę Briuselyje, Monso mieste ir Norfolke, Virdžinijos valstijoje.

Taigi, aš už tai, kad Kėdainiai taptų Kauno regioninės politikos centru. Parodykime mūsų merui, kad turime ambicijų ir kėdainiečiai nelaiko savo miesto gūdžia provincija.

Mums „kovidas“ nebaisus?

Nors situacija Kėdainiuose žiauri – jau šoktelėjome į dešimtuką labiausiai užsikrėtusių rajonų Lietuvoje, kas trečias besidarantis testą gauna pozityvų atsakymą, ligoninė didžia dalimi išėjusi iš rikiuotės, o „kovidinių“ vietų ligoniams praktiškai nebelikę – mūsų meras šį ketvirtadienį šaukė “gyvai” į Tarybos posėdį ne tik 27 tarybos narius, bet ir posėdį organizuojančius savivaldybės darbuotojus.

Vienintelis – „mirties ar gyvybės“ klausimas

Koks čia reikalas dega, klausit, kad nuspręsta taip beveik pandemijos epicentre rizikuoti?

Darbotvarkėj tik vienas klausimas – Darbo partijos atstovo patvirtinimas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju!

Per posėdį praėjusį penktadienį raginau merą atšaukti šį sumanymą, kolega Saulius Grinkevičius net kreipėsi į Darbo partiją – gal bent susimils ir nereikalaus įdarbinti saviškio būtent dabar bei sutiks palaukti. Kur tau, pareikšta, kad ir taip per ilgai laukia, saviškis jau lapkričio 3 d. turėjęs būti įdarbintas!

Parodykite sveiką protą

Suprantu, mere, kad jus spaudžia Viktoro Uspaskicho kompanija, suprantu, kad pats jau, kartu su pavaduotoju ir administracijos vadovais, persirgote covid ir liga jums nebebaisi, bet gal bent jau vardan medikų, kurie ne tik išsekę, net ir nebeturintys net lovų pasiūlyti „kovidiniams“ ligoniams, persigalvosite?

Jeigu ne, tuomet labai raginu savo kolegas Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narius tiesiog nedalyvauti šiame posėdyje, taip apsaugant ne tik save, darbuotojus, bet ir parodant sveiką protą tiems, kurie kažkur jį (tikiuosi, kad laikinai) prarado.

Panašios naujienos