Užimtumo tarnyba informuoja, kad ketinantieji pradėti verslą paraiškas paramai gauti dar gali teikti dvi savaites – iki liepos 28 dienos.

Užimtumo tarnybos duomenimis, nuo atrankos paskelbimo datos jau gautos 47 paraiškos.

„Parama verslui visada domina tuos klientus, kurie nori įgyvendinti idėjas, sumanymus ir svajones, bet neturi finansinių galimybių. Matome, kad ir pasikeitus paramos teikimo sąlygoms, ketinančių išmėginti savo jėgas ir gauti piniginę valstybės pagalbą, netrūksta, ir konkurencija bus išlaikyta“, – teigė Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė.

Pažymima, kad paskelbus paraiškų atranką, Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo departamentų skyriuose vyksta konsultacijos ir mokymai, kuriuose šiuo metu dalyvaujančių skaičius viršijo penkis šimtus. Daugiausiai – iš Vilniaus (238) ir Klaipėdos (128) regionų.

Pasak V. Kamandulienės, teikiant paramą bus atrinkti tie pretendentai, kurie aiškiai žino paramos verslui kurti priemonės įgyvendinimo tvarką ir rizikas, o taip pat yra tinkamai pasirengę kurti verslą ir apgalvoję verslo plėtros perspektyvas.

Šiemet paramos verslui kurti priemone aktyviai domisi ne tik Užimtumo tarnyboje registruoti užimti asmenys ir bedarbiai, bet ir kiti, turintys įdomių verslo idėjų, kurių iki šiol be valstybės pagalbos negalėjo realizuoti, žmonės.

Pradedantieji verslininkai, norintys pasinaudoti šia parama, turi pasiruošti verslo kūrimo pradžiai baigdami Inovacijų agentūros „Verslo e. gidas“ praktinių verslo e. mokymų programą. „Verslo e. gidas“ mokymai apima pradedančiajam verslininkui svarbiausias temas – nuo verslo idėjos potencialo patikrinimo iki verslo strategijos įgyvendinimo ar inovacijų valdymo, rašoma pranešime.

„Norint sukurti sėkmingą verslą, vien geros verslo idėjos ir ambicijų nepakanka, svarbu tam tinkamai pasiruošti. Ši „Verslo e. gidas“ mokymų platforma buvo sukurta kartu su EBPO ekspertais siekiant atliepti verslininkų poreikius – suteikti patogų įrankį mokytis, padėti įgyti svarbiausias verslo kompetencijas ir žinias.

Mokymai ypač reikšmingi kuriantiems savo pirmąjį verslą, kadangi platforma veikia kaip verslo simuliatorius – mokymų medžiagoje analizuojama vienos imitacinės įmonės verslo situacija. Taip pradedantieji verslininkai turi progą pereiti per visus verslo kūrimo etapus ir pasimokyti iš imitacinės įmonės klaidų“, – kalbėjo Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut.

Užimtumo tarnyba primena, kad PVK paraiškos priimamos nuo birželio 29 d. 00 val. iki liepos 28 d. 24.00 val. imtinai tik per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Paraiška, pateikta kitu būdu, nebus nagrinėjama. ELTA (ELTA) © 2023, Naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti ar kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. Privatumo politika