Nuo lapkričio 18 dienos, dėl koronaviruso infekcijos protrūkio uždarius Kėdainių ligoninės Chirurgijos ir traumatologijos skyrių, kėdainiečiai skubiais atvejais dėl šios pagalbos vežami į Raseinių ligoninę. Kodėl pasirinkta Raseinių ligoninė ir kaip organizuojamas Kauno regiono sveikatos priežiūros įstaigų darbas pandemijos metu, komentarą „Kėdainių mugei“ pateikė Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vyr. specialistė Eglė Karalienė.


Tarpininkauja Kauno klinikos

Pasak jos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos tarpininkauja Kėdainių ir Raseinių ligoninėms padėdamos suvaldyti pacientų srautus ir užtikrinant reikiamą pagalbą pacientams. Kauno klinikos yra įstaiga, organizuojanti COVID-19 liga sergančių pacientų gydymą̨ Kauno regione. Tai dar kovo mėnesį nuspręsta sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

„Iš̌ viso Kauno regione šiuo metu yra septynios gydymo ištaigos su skyriais, kuriuose gydomi COVID-19 infekcija užsikrėtę pacientai. Mes nuolat peržiūrime covid ligoninių lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus ir darome strateginius sprendimus, užtikrinant sveikatos priežiūros paslaugas visiems regiono pacientams“, – teigė E. Karalienė. 

Pasak specialistės, COVID-19 sukelta pandemija ypatinga ne tik dėl užsikrėtusių pacientų gydymo, papildomų covid lovų steigimo ir gydymo įstaigų darbo perorganizavimo, bet ir greito infekcijos plitimo. Su iššūkiu, kai COVID-19 infekcijos protrūkis fiksuojamas gydymo įstaigose ir kai suserga medicinos personalas – gydytojai, slaugytojai, pagalbiniai darbuotojai – susiduria visos pasaulio ligoninės, ne išimtis yra ir Lietuva. 

Bendradarbiauja su Raseinių ligonine

„Kėdainių ligoninė yra viena iš Kauno regiono covid ligoninių. Joje šiuo metu yra 50 covid lovų ir 2 reanimacinės lovos, skirtos COVID-19 liga sergantiems pacientams, kurie į ligoninę atvyksta iš viso Kauno regiono. Įsteigus šias lovas, ligoninėje toliau buvo teikiamos ir kitos sveikatos priežiūros paslaugos. Tačiau įstaigoje paskutiniu metu nustačius kelis COVID-19 infekcijos židinius ir daliai darbuotojų užsikrėtus arba išėjus į saviizoliaciją, kai kurios planinės paslaugos ligoninėje sustabdytos. Tam, kad rajono gyventojai neliktų be sveikatos priežiūros paslaugų, Kėdainių ligoninė kreipėsi pagalbos į artimiausią gydymo įstaigą pagal rajoną – Raseinių ligoninę. Šios abi įstaigos šiuo metu ir bendradarbiauja: Raseinių ligoninė teikia paslaugas savo ir Kėdainių ligoninės pacientams, kol pastarosios personalas sugrįš į darbą ir toliau tęs planines paslaugas“, – paaiškino Kauno klinikų atstovė.

Skyriuje susirgo pacientai

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, sujungtame Chirurgijos-traumatologijos skyriuje vienas po kito susirgo 7 pacientai. Iš jų du pacientai, kuriems reikalingas tolesnis gydymas, buvo perkelti į COVID-19 skyrių, keturi pacientai išleisti į namus, nes jie informavo, kad turi kur izoliuotis patys. Vienas pacientas, neturėjęs vietos izoliacijai, išvežtas gydymui į Abromiškes.

Kaip atsitiko, kad tarp pacientų, kurie buvo patikrinti dėl COVID-19 ir kurių testų rezultatas buvo neigiamas, kažkas susirgo koronavirusu? Pasak ligoninės direktoriaus, taip galėjo atsitikti dėl to, kad skubi pagalba – operacija – ligoniui buvo suteikta dar negavus testo atsakymo. „Paprastai, kol laukiame koronaviruso testo rezultato, pacientai izoliuojami. Terapijos skyriaus pastato pirmame aukšte tam reikalui yra įrengtas atskiras izoliacinis skyrius. Tačiau yra atvejų, kai būtina skubi pagalba, reikia operacijos, ir negalima delsti laukiant atsakymo. Tokiu atveju vežama į operacinę, operuojama, guldoma į palatą, o pasitaiko, kad kitą dieną ateina teigiamas testo atsakymas“, – sakė S. Skauminas.

Taip pat pasitaikė atvejų, kai neigiamą testo atsakymą gavęs ir bendrame skyriuje gulintis pacientas po kelių dienų pajuto koronaviruso simptomus. „Pakartojus testą, paaiškėjo, kad žmogus serga koronavirusu. Jeigu palatoje gulėjo ne vienas, galėjo užkrėsti ir kitus“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Dar neatnaujina

Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus,  chirurginio ir traumatologinio profilio paslaugų teikimą planuota atnaujinti lapkričio 26 dieną. Tačiau, praėjusios savaitės pabaigoje išaiškėjus dar vienam užsikrėtimo atvejui tarp šio skyriaus medikų, šie planai atidėti iki mėnesio pabaigos. „Kai tik galėsime suformuoti vadinamąjį gydytojų postą, kurį turi sudaryti ne mažiau kaip 4,5 etato, Chirurgijos ir traumatologijos skyriaus darbą atnaujinsime“, – penktadienį „Kėdainių mugei“ sakė ligoninės direktorius.

Praėjusio penktadienio ryto duomenimis, koronavirusas buvo diagnozuotas iš viso 19-ai ligoninės darbuotojų, du iš jų, administracijos darbuotojai, jautė lengvus simptomus ir dirbo iš namų. Likusieji 17 medikų – gydytojai, slaugytojai ir slaugytojų padėjėjai. Po ligos į darbą iš viso buvo sugrįžę 18, pasibaigus saviizoliacijos laikotarpiui – 8 darbuotojai. Visi kiti ligoninės skyriai paslaugas teikia, tik mažesne apimtimi, taip pat dirba Konsultacinė poliklinika.

Irmina Pryvalova, Aušra Malinauskienė

(Asociatyvi Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos