Kėdainiuose ir visoje šalyje sparčiai augant sergamumui COVID-19 (koronavirusine infekcija), vaikų ligų gydytojai pastebi ir kitą tendenciją – mažieji pacientai šį rudenį „laikosi“ daug tvirčiau nei įprasta tokiu metu.

Susirgimai nesunkūs

Pasak medikų, šiemet ruduo išskirtinis ne tik siaučiančia pandemija. „Ilgus metus dirbantys šeimos ir vaikų gydytojai jau neprisimena, kad, atvėsus orams, į juos kreiptųsi tiek mažai pacientų. Iš tikro pastaraisiais mėnesiais sergančių vaikų turime tikrai nedaug“, – patvirtino vaikų ligų gydytoja Jūratė Judickienė, VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja organizaciniam-metodiniam darbui. Pasak gydytojos, ir susirgimai, dėl kurių kreipiasi pacientai, nėra sunkūs. „Tai viršutinių kvėpavimo takų virusinės infekcijos, pasireiškiančios sloga, gerklės skausmu, nesunkiu kosuliu. Kol kas neturime rotavirusinės infekcijos protrūkio, nebuvo ir plaučių uždegimų ar sunkių bronchitų. Pastebimas alerginių ligų paūmėjimas: sergantiesiems bronchų astma, alergine sloga skiriamas ar koreguojamas gydymas“, – sakė J. Judickienė.

Koronavirusas nustatytas tik keliems

Gydytojų nuomone, panašu, kad žmonės atsargesni, labiau rūpinasi savo ir savo vaikučių saugumu, vengia nereikalingų kontaktų ir tokiu būdu neplatina virusų, sukeliančių kvėpavimo takų infekcijas.

Kėdainių PSPC duomenimis, COVID-19 infekcija rajone nustatyta tik keliems vaikams. Šios infekcijos eiga lengva ar besimptomė. Kol kas sunkių šios ligos atvejų, kuriuos tektų gydyti ligoninėje, vaikams nebuvo diagnozuota.

Jūratė Judickienė, VšĮ Kėdainių PSPC direktoriaus pavaduotoja organizaciniam-metodiniam darbui, pastebi, kad žmonės tapo atsargesni, labiau rūpinasi savo ir vaikučių saugumu.

Tiems, kurie dar nepasitikrino sveikatos

Nežiūrint šios situacijos, vaikų ligų ir šeimos gydytojams darbo netrūksta. Vyksta planinis vaikų skiepijimas, profilaktiškai tikrinama sveikata. Nors moksleivių sveikatos tikrinimas pratęstas iki gruodžio, tačiau dauguma vaikų sveikatą jau pasitikrino. „Spalio 30 d. duomenimis, apie 80 proc. rajono moksleivių jau apsilankė pas šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Laikas labai greitai bėga, todėl kviečiame neatidėti sveikatos tikrinimo prieššventiniam laikotarpiui ir tuos, kurie dar nepasitikrino sveikatos, registruotis pas šeimos ar vaikų ligų gydytoją jau dabar“, – ragina vaikų ligų gydytoja J. Judickienė.

Panašios naujienos