Lietuviškų pagardų gamintojai „Daumantai LT“ jau šeštą kartą įvertinti aukščiausiu lygiu – įmonei suteiktas tarptautinis pasaulyje pripažįstamas BRC maisto saugos ir kokybės sertifikatas. „Įmonei tai svarbus ir reikšmingas įvertinimas, nes mūsų eksportas sudaro virš 40 procentų pardavimų“, – kalbėjo „Daumantai LT“ generalinis direktorius Saulius Grinkevičius,

„Šis sertifikatas – tarsi pasas, leidžiantis be vizų įvažiuoti į kitas šalis“, – sakė bendrovės kokybės vadovė Gitana Alenčikienė.

S.Grinkevičius.

Kas yra BRC sertifikatas? Pasaulinis maisto saugos standartas (angl. „British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety“, sutrumpintai BRC) yra reikalavimų rinkinys maisto gamintojams.

Po tarptautinės sertifikavimo kompanijos „Lloyd Register Quality Assurance“ auditorių vykdyto patikrinimo bendrovei „Daumantai LT“ suteiktas pats aukščiausias sertifikatas – BRC AA.

Tai reiškia, kad čia gaminami ne tik kokybiški pagardai, tačiau laikomasi darbo saugos bei kultūros.

„Tokie patikinimai vyksta kiekvienais metais. Nepriklausomi užsienio šalių auditoriai į įmonę atvyksta ne visada pranešę iš anksto, o tai reiškia, kad mes patikrinimui negalime pasiruošti“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

BRC sertifikatas bendrovei svarbus dėl to, kad virš 40 proc. produkcijos sudaro eksportas, o daug užsienio verslo partnerių sandėrius sudaro tik tada, jei įmonės tokį sertifikatą turi.

„Vykdyti normalaus eksporto neturint BRC sertifikato beveik neįmanoma. Jis mūsų partneriams yra garantas, kad įmonė kokybės prasme dirba gerai.

Užsienio pirkėjams, kurie mus atranda ir didžiausiose pasaulinėse maisto parodose, įspūdį palieka ne tik tai, kad turime BRC sertifikatą, tačiau kad jį išlaikome tiek metų iš eilės. Tai reiškia, kad jie gali mumis, kaip gamintojais, pasitikėti“, – sakė S. Grinkevičius.

Prestižinis sertifikatas ne tik atveria vartus įmonės produkcijai į užsienio rinkas, bet ir suteikia papildomų garantijų vartotojams Lietuvoje. Kelia reikalavimus savo tiekėjams BRC maisto saugos ir kokybės sertifikatas yra kelių skirtingų pakopų, o dvi AA raidės jame reiškia, kad įmonei skiriamas pats aukščiausias įvertinimas.

Tokius sertifikatus turinčios bendrovės vertinamos kaip patikimi ir skaidrūs maisto produktų tiekėjai.

Įmonę tikrinantys auditoriai dėmesį kreipia ne tik į pagardų kokybę. Ar laiku mokami atlyginimai, ar tvarkingi dokumentai, ar darbuotojai neverčiami dirbti viršvalandžių, kokius atlyginimus jie gauna? Koks yra produkto atsekamumas ir ar žinomas visas jo kelias nuo žaliavos įsigijimo iki pirkėjo krepšelio? Kokią įrangą gamintojas naudoja, kokia yra personalo kvalifikacija, pirminių žaliavų kokybė ir patikimumas? Kaip veikia vadybos sistema, kokybės ir maisto saugos savikontrolė?

Tai – dalis klausimų, kurie domina tarptautinius auditorius. Pasak S. Grinkevičiaus, aktualūs ir tvarumo klausimai. „Kartais galvojama, kad maisto saugos ir kokybės sertifikatas yra susijęs tik su gaminiais. Taip nėra. Jis įmonei suteikiamas už visumą“, – teigė S. Grinkevičius.

Sertifikatas – tarsi verslo pasas Kaip sakė „Daumantai LT“ kokybės vadovė Gitana Alenčikienė, bemaž kasmet atsiranda naujų reikalavimų, kinta vertinimo kriterijai, jie griežtėja: „Atsiranda naujausi maisto saugos standartai, kiti reikalavimai, į kuriuos įmonė turi atsižvelgti. Todėl ir mes, įsigydami žaliavas, keliame reikalavimus savo tiekėjams – turime atitikti tarptautinį standartą. BRC sertifikatas reiškia, kad įmonė atitinka reikalavimus, kurie keliami maisto saugai, maisto kultūrai ir politikai, kaip yra valdoma visa kokybės ir saugos užtikrinimo sistema ir kad ji veikia gerai.“

Kaip sakė G. Aleičikienė, BRC sertifikatą galima lyginti su valstybės pasu – į kuo daugiau šalių galima patekti be vizų, tuo šalies pasas vaidinamas geresniu. „BRC sertifikatas – tarsi verslo pasas, kvalifikacijos parodymas pasaulyje“, – sakė G. Alenčikienė.

Įmonei suteikiamas tarptautinis sertifikatas svarbus ir patiems darbuotojams, jų tobulėjimui, darbo kultūrai, tarptautiškumui – pasaulinis pripažinimas verčia pasitempti, nenuleisti kartelės teikiant aukščiausios kokybės produkciją, įgyti naujų žinių. „Visada lengviau dirbti, kai žinai sistemą ir supranti, kodėl ta sistema egzistuoja“, – kalbėjo „Daumantai LT“ kokybės vadovė.

„Daumantai LT” inf. ir nuotr.