Po pirmojo Respublikos Prezidento rinkimų turo į „Kėdainių mugę” kreipėsi kėdainietė, susidūrusi su sunkumais patekti į rinkimų apylinkę. VRK atsiprašo rinkėjos ir nurodo kitą, patogesnį, kelią į rinkimų apylinkę.

„Siunčiu vieną pastebėjimą apie rinkimus, – redakcijai parašė rinkėja (pavardė ir vardas redakcijai žinomi). – Gegužės 12 d. balsavau Lietuvos prezidento rinkimuose ir referendume. Tik štai problemėlė.

Mano rinkimų apylinkė – Liaudies, kuri įsikūrusi ,,Aušros” progimnazijoje (Chemikų g. 30). Norint patekti į balsavimo salę, reikia įveikti dvejus, tegul ir nedidelius, laiptelius.

Pirmuosius, kurie yra prie įėjimo į mokyklą, įveikiau nesunkiai, nes ten įrengti turėklai, į kuriuos galėjau atsiremti. O štai laipteliai prie pat salės – jau be turėklų.

Kadangi buvo nemaža eilutė, man dar tik bandant žemyn nulipti, tuoj prišoko net keli žmonės: gal jums padėti? Ir padėjo. O štai grįžtant jau pati turėjau garsiai paprašyti stovinčiųjų eilėje: gal kas gali man padėti?

Bet ne apie žmonių gerumą ir pastabumą noriu pakalbėti (ačiū visiems už pagalbą ir už tai, kad visi eilėje sutiko, jog galėčiau salėje atsidurti be jokios eilės).

Bet kaip galima įrengti balsavimo patalpas ten, kur rinkėjui ne taip paprasta patekti? O šiemet laukia dar keleri rinkimai.

Nejau taip sunku padaryti bent jau vieną turėklą prie tų antrųjų laiptelių? Mano pažįstama, neturinti tokių problemų, kaip aš, ir tai sakė nulipo tik įsikabinusi į savo draugę.

Sakysite: jūs juk galite balsuoti namuose, jeigu sunkiai judate? Taip, bet kol kas dar pavaikštau, o ir judėti sveika. Tik ne visur patogu.”

Į rinkimų apylinkę galima patekti be kliūčių

„Liaudies rinkimų apylinkė Nr. 18, kuri yra „Aušros” progimnazijos patalpose, t.y. sporto salėje, turi du įėjimus, kuriais galima ateiti iki rinkimų apylinkės ir ten balsuoti, – „Kėdainių mugei” paaiškino Kėdainių rajono savivaldybės rinkimų apygardos Nr. 19 rinkimų komisijos pirmininkė Gaiva Petrauskienė – Vienas įėjimas, kuris ir yra minimas rinkėjos, yra pro priekines progimnazijos duris, kitas įėjimas yra iš kitos progimnazijos pusės (bet tai yra ilgesnis kelias), kuriuo einant nėra laiptų ir be jokių kliūčių galima patekti į rinkimų apylinkę.

Gegužės 26 d. vykstantiems Respublikos Prezidento pakartotiniams rinkimams prie pagrindinių durų bus iškabintas informacinis pranešimas, kaip patekti į rinkimų apylinkę pro kitas duris, nukreipimas bus pažymėtas rodyklėmis.

Atsiprašome rinkėjos už nepatogumus.”