Šiemet dėl karantino Kalėdų laukimas bus visiškai kitoks. Tačiau siekdami praskaidrinti gyventojų nuotaikas dauguma šalies miestų jau antrą savaitę kalba, rodo ir pristato vizijas, kaip atrodys miestų kalėdinės eglės, kaip vyks jų įžiebimo šventės.

Kadangi Kėdainiuose tuo klausimu tvyro tyla, „Kėdainių mugė“ miesto seniūnijos administracijos, kuri ankstesniais metais įprastai rūpindavosi eglutės pirkimu, jos pastatymu, miesto puošimu, dekoracijomis, paklausė apie tai, kada bus įžiebta pagrindinė miesto eglė.

Netrukus atėjo atsakymas, kad apie eglutę ir šventinį  periodą informacija ruošiama.     

Gruodžio 4-ąją

Kadangi kėdainiečiams rūpi, kada ir kaip šiemet mieste bus įžiebta Kalėdų eglė, „Kėdainių mugei“ pavyko sužinoti, jog ji bus įžiebta gruodžio 4 dieną. Atsižvelgiant į karantino reikalavimus, šiemet jos įžiebimo šventė, kaip ir visoje šalyje, bus kitokia. Šiemet nebus  rengiama tradicinė Didžiosios miesto eglės įžiebimo šventė, neveiks ir smagia atrakcija vaikams tapusi Kalėdų Senelio rezidencija, įsikurdavusi Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus scenos erdvėje. 

Numatyta programa

Vis tik šiokia tokia šventinė programa yra numatyta. Ruošiamasi Kalėdų Senelio viešnagei mieste. Gruodžio 4 dieną jis žada atvykti puošniu elektromobiliu ir, važiuodamas miesto gatvėmis, pasisveikinti su kėdainiečiais.

Taip pat kalėdinėmis instaliacijomis planuojama papuošti ir rekonstruotą miesto parką.

Daugiau žinių, papildysiančių šią kuklią informaciją apie Kalėdų eglės įžiebimą, turėtų pateikti savivaldybės atstovai, kurie, kaip pavyko sužinoti, rūpinasi „eglutės pirkimu ir pastatymu bei jos pristatymu bendruomenei.“

Tad kas numatyta?

Sekmadienį internete pasirodžius „Kėdainių mugės“ informacijai apie Kalėdų laukimą Kėdainiuose, pirmadienio rytą atėjo mero patarėjos Jorūnės Liutkienės atsakymai apie pasiruošimą artėjančioms šventėms.

„Šių metų Kalėdinio švenčių periodo tema „Saulė sugrįžta“. Šios temos motyvais ir elementais bus dekoruota šių metų Kalėdų eglutė. Pagrindinę Kėdainių rajono savivaldybės Kalėdų eglutę įžiebsime Didžiosios Rinkos aikštėje gruodžio 4 dieną. Žmonių į aikštę, kaip įprasta, nekviečiame dėl pandemijos, bet tą dieną,  Kalėdų eglės įžiebimo dieną, Kėdainių mieste viešės Kalėdų Senelis. Jis važinės miesto gatvėmis šventiškai papuoštu 1,5 metro dydžio elektromobiliu, sveikindamas, linkėdamas geros nuotaikos. Skambės muzika. Senelio kelionė mieto gatvėmis prasidės 16 valandą, o tarp  17.30 val. – 18 val. jis atvyks į Didžiąją Rinką, kur bus įžiebta Kalėdų eglutė. Iš čia viso rajono žmonėms tiesiogiai internetu per Savivaldybės, kultūros centro ir kitus kanalus bus transliuojama Šventinės eglutės įžiebimo ceremonija. Daugelio jau buvusių suplanuotų dalykų tenka atsisakyti dėl pandemijos, pavyzdžiui, traukinuko. Kultūros centras Kėdainių parke, naujojoje pergolėje įkurdins meninę instaliaciją. Bus dar vienas traukos centras žmonėms. Taip pat bus atnaujintos dekoracijos Didžiojoje gatvėje. J. Basanavičiaus ir Tilto gatvėse užsidegs senosios dekoracijos „Sparnai“, – rašoma paskubomis atsiųstame laiške.

Kaina – arti 23 tūkst.

Šių metų Kalėdos mieste rajono savivaldybei kainuos apie 22 700 tūkst. eurų.

Kalėdinės eglės dekoracijos atsieis 11 930 Eur, eglės karkaso nuoma bei jo ir kalėdinių dekoracijų montavimo ir demontavimo darbų kaina – 4 235 Eur, o Didžiosios gatvės dekoracijų –  6 534 Eur.

Panašios naujienos