Šiandien pirmame naujos sudėties Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje komiteto pirmininkė Nijolė Naujokienė neteko pirmininkės posto. Pati N. Naujokienė nuotoliniame posėdyje nedalyvavo.

N. Naujokienė atstatydinta ir dėl pasikeitusios politinės situacijos rajono taryboje, ir dėl padarytų klaidų vadovaujant komitetui.

Dauguma

Švietimo ir kultūros komitetui pasipildžius dviem nariais – Adele Štelmokiene ir Sauliumi Grinkevičiumi – politinę daugumą komitete sudaro opozicinių frakcijų atstovai. S. Grinkevičius ir Steponas Navajauskas – frakcija „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“, A. Štelmokienė – frakcija „Kėdainių valstiečiai ir žalieji“. N. Naujokienė ir Gitana Kaupienė – valdančiųjų atstovės.

„Valstietė“ A. Štelmokienė kartu su dviem liberalais komitete sudaro daugumą.

„Keičiasi situacija rajono taryboje, pasikeitė ir šiame komitete. Buvusi valdančioji dauguma jau tampa mažuma. Komitete taip pat pasikeitė santykis tarp daugumos ir mažumos. Turime įvertinti ir komiteto pirmininko poziciją, – sakė savivaldybės tarybos senbuvis S. Grinkevičius. – Kita priežastis – dabartinio pirmininko (N. Naujokienės – aut. past.) padarytos klaidos šioje ir ankstesnėse kadencijose.“

Klaidos

Viena iš klaidų ankstesnėje kadencijoje – iniciatyva uždarinėti bibliotekas. Dabartinėje kadencijoje – uždarinėti mokyklas.

S. Grinkevičius sako, jog N. Naujokienei vadovaujant komitetui padaryta klaidų.

„Uždaryta pradinė mokykla Pernaravoje (Josvainių gimnazijos Pernaravos skyrius – aut. past.). Nors vaikų joje buvo ir nedaug, aš manau, kad ypač pradinukams reikia mokyklos kuo arčiau namų. Mano galva, tikrai buvo galima išlaikyti tą Josvainių gimnazijos skyrių, – rajono švietimo skaudulius vardijo buvęs meras. – Taip pat nesena istorija su Truskavos pagrindine mokykla. Prisimename komiteto pirmininkės poziciją.“

S. Grinkevičius pasiūlė atstatydinti N. Naujokienę iš Švietimo ir kultūros komiteto pirmininko pareigų. Komiteto nariai vienbalsiai pritarė pasiūlymui.

Laikinai

Švietimo ir kultūros komitetas laukia rajono mero kandidatūrų į pirmininko ir pavaduotojo pareigas teikimo. Pagal reglamentą kandidatūrą siūlo meras, o pritaria jai ar nepritaria komiteto nariai.

Kadangi komitetas negali likti be asmens, koordinuojančio komiteto darbą, sutarta, kad pirmininko funkcijas laikinai vykdys komiteto narys S. Navajauskas.

Ignoravimas

Švietimo ir kultūros komiteto narių daugumos inicijuotą komiteto posėdį pedagogės komiteto narės N. Naujokienė ir Gitana Kaupienė ignoravo. Tarybos sekretoriatą jos abi iš anksto informavo apie savo nedalyvavimą.

N. Naujokienė nuotoliniame posėdyje nedalyvavo dėl savo atostogų.

N. Naujokienės nedalyvavimo posėdyje, kuriame buvo ir aptariama situacija rajono ugdymo įstaigose, priežastis – atostogos.

Neturėk kitų Dievų…“

Tarybos narė, Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytoja G. Kaupienė nedalyvavimo komiteto posėdyje priežasties rajono tarybai nenurodė.

G. Kaupienė posėdyje nedalyvavo, nes viską žino ir kvietė ne pirmininkė.

„Kėdainių mugei“ pasidomėjus ar pedagogei tarybos narei ugdymo proceso rajone organizavimo pandemijos metu klausimai nėra svarbūs, G. Kaupienė atsiuntė atsakymą. Jame: „Švietimo komiteto posėdyje nedalyvavau todėl, kad Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė posėdžio nekvietė. Visą reikalingą informaciją apie COVID-19 situaciją rajono švietimo įstaigose turiu.“

Panašios naujienos

27 Responses

 1. Ar

  galima atstatydinti, nedalyvaujant pačiam atstatydinamam žmogui? Reikėjo gal išklausyti ponios Naujokienės paaiškinimo. O Dieve, vos nenugriuvau perskaičius pavadinimą straipsnio. Kažkas neįtikėtino. Nebūdinga Nijolei. Tokiai karingai moteriškei. Matomai, slysta žemė iš po kojų. Toks tas gyvenimas…

  Atsakyti
 2. Inga

  Jo, jau darbo parija Tamulis nebeturi daugumos, Grinkus perims valdžią, bus tvarka, o tai tik Vorūnė rašo nesąmones ir giriasi.Gerai vakar meras pavarė prie eglutes eilėraštï,pirmoko lygyje, kaip sakoma nuo ,,,,,,,, nėra vaistų, tačiau geras pavyzdys, kad lauke nedėvėjo kaukės, užtat Kėdainiai nors vienoje vietoje pirmauja , tai Covid 19.Gerą pavyzdįparodė viešai savo facebooke, negi Jorūnė negali jo pamokyti, Nijolę tai pamokina.

  Atsakyti
 3. Turi

  gauti baudą už kaukės nedėvėjimą.Kuo jis kitoks, kuo skiriasi nuo kitų žmonių? Kažkoks neadekvatus.

  Atsakyti
 4. Noja

  Aj aj Griškevičius „uzgrobe“ komiteta, o ar ne mero galiose spręsti tokius klausimus.Argumentai-palikti Pernaravos pradinukus, kur keletą mokinių, Truskavos jungtines klases-gerai suprantamas reikalas Grinkeviciui-pats gi baige jungtines klases.Tiesiog kaimo gelbetojai.
  O ka kalbes, kai naujoje Vyriausybes programoje prioritetas bus NE jungtinems klasems ir tt.Va va darys liberalai pertvarkas svietime, taupys mokesciu moketoju pinigus.

  Atsakyti
 5. Ankščiau

  daug kur buvo jungtinės klasės..vaikai mokėsi, mokytojai mokino ir visiems buvo gerai. Va, įrodymas ponas Saulius baigė jungtinę klasę ir ką? Ir puiku.. koks išaugo Kėdainių pasididžiavimas. Tiesiog reikia mąstyti su galva kažką darant, o ne su ta vieta kur sėdi ir tiek.. O, jei nori padaryti spektaklį… Prašom.. Visos galimybės suteiktos..

  Atsakyti
 6. Alge

  Kas dabar bus Kedainiams, juk Naujokienė jau nebepamokslaus, jau laikas vietą užleisti jaunesniesiems , jin juk dirba dar tarybiniais metodais.Tamulis gerai dirba, kiek sklinda gandai, kad jin jam viską reguluoja su žentu ir kokia tai Vorūne.Kas ta Vorūnė , tai neaišku, juk jin kiek žmonės pamena dirbo pas Grinkevičių.Negi ta pati vištelė, tokia flegma.

  Atsakyti
  • Nemanau

   , kad taip greit Nijole atsikratysim. Dar ilgai mums nervus pagadins.. Tik ankščiau ar vėliau žmogui viskas sugrįžta… Ir jo geri darbai, ir tie, kurie kelia pasibaisėjimą.
   Jau tų tarybinių metodų neužtenka. Ateina laikmetis, kai daud ką būtina keisti iš esmės.

   Atsakyti
 7. Nylka

  Jus man papasakokit, kas ta vista vorune? zinom, uz ka Grinkevicius atleidos. baisu buvo savivaldybes fb matyti, kam keiciat nuotraukas? buvo tamulis, senelis ir egluti. Liko tik tamulis ir eglute. kyla klausimai kas ta vista vorune?

  Atsakyti
 8. Nijole

  Vorūnė facebooke ištriedė: „Neslėpsiu – eglę pamačiau vakar. Turėjome patikrinti kaip tai veiks. Mačiau ir policiją, ir viešąją tvarką – patikėkite jie bus ir šiandien, ir rytoj. Akies krašteliu pamačiau ir Kalėdų senelį. Draugiškas ir labai malonaus balso. Žiūrėdama į jį iš tolėliau taip norėjau, kad pakviestų linksmybėms ar bent jau bendrai nuotraukai. Deja matyt per rimtai abu laikėmės taisyklių. Kai nieko nėra švento, visi pažeidžiami ir krykštaut ar norėti
  Ir kai žinai kas dar tą dieną vyksta mieste: nešami skundai, užgrobiami komitetai, atakuojamos socialinės paskyros, nusisuka bendražygiai, parduodama informacija, beraščiai braunasi į eterį – negali pamiršti, kad visada kas nors kėsinasi ir į tavo sielą.“ Taip tiksliai apie save parašyti dar reikia gebėjimų. Tiek kartų išdavusi bendražygius, tiek kartų pardavusį informaciją, tiek kartų savivaldybės vardu su klaidomis, kaip paskutinė beraštė ištriedusi pranešimų, kad net pagalvojau – ir kam dabar reikia viešai save plakti. Gal atgailos metas atėjo, nes supranta, kad politikos interesų kare bus paaukota pirmoji, kaip nebereikalingas ir nepatikimas balastas.

  Atsakyti
  • Birutė

   Žinot, nei juoktis, nei verkti perskaičius šitos asabos mintis. Ar ne per daug susireiksmino. Kam čia įdomu jos pezalai. Pažįstu savivaldybėje ne vieną tokią,, nusidirbusią,,.Turbūt,, atsimušinėja,, nuo įkyrių interesantų. Ko jau netrūksta valdininkijai, tai arogancijos. Netaikau to visiems, bet kai susiduri su tokiais,, egzemplioriais,,, ima atrodyti, kad kitokių ir nebūna. Geras užgrobiami komitetai… beraščiai braunasi į eterį… Geri,, perliukai,,

   Atsakyti
 9. Gaby

  gerai patriede vorune ir visiems pridare gedos. cia tokia svetima geda turetu buti. bet ji nieko niekada nesupras. gal nuvarytus arklius nusauna?

  Atsakyti
 10. Irena

  Ot pridirbo Jorūnė. Tamulininkams,pirma įdėjo mero nuotrauką prie eglutes be kaukės, vėliau išpliurpė Naujokienes ,,raudą,, nusisuko bendrazygiai, taiKaminskienė ir Bodendorfė, Kaminsko buvusi kaip seimo nario padejeja, kaip irNijolė.Visiškai nesiseka, kažkas parduoda info, kažkas skundžia, žodžiu aplinkui išdavikai, nebevaldo Nijolė, žentelis tyli, nesmagu, kai sirgdamas lakste po senelių namus.

  Atsakyti
 11. Vorune,

  pažiūrėk, šalia tavęs esu. Ir snaigė tavam delne tirpstu. O už lango jau Kalėdos, dingo visos tavo bėdos. Nes tai Kalėdos, tai jau Kalėdos :)))

  Atsakyti
 12. Jei

  šita princesė Vorūnė neturi ką veikti tai gali atvažiuoti prie konteinerių nufotkinti ir švenčių proga įteikti Tamuliui nuotrauką kap atrodo perkrauti konteineriai, kalnai šiukšlių ant žemės šalia konteinerių,vėjas po laukus nešioja šiukšles. Vienąkart atsibuskit ir pradėkit dirbti. Prie eglutės pasistaipyti kiekvienas durnius sugeba.

  Atsakyti
 13. Rasa

  Manau, Tamulis ryt kvies Jorūnę ant kilimėlio, žinoma,jei Naujokienė su žentu leis.Apie šiukšles apkaltins Tamulį, o kas laimėjo konkursą, visiems aišku.Galėtų Grigaitis plačiau visuomenei pareikšti .Laukiam straipsnio garsios žurnalistės Egles Kuktienes, kuri nepriklausomai- priklausoma ir aprašys padėtį “”Šiukšlini Kėdainiai”, o gal Nijoles “”Raudos”

  Atsakyti
 14. Na, tikrai

  prajuokinot su šiuo komentaru. Griūk negyvas.Sudegusio teatro artistų šuja.,, ruporas,, gal irgi prigęso? Reikia pakurstyti ugnelę iš tų šiukšlių kur mėtos aplink konteinerius..
  Aš tai manau naujokiene kapituliavo. Ai galvoja prasidėti su Saulium neverta.
  Kas tas grigaitis per grybas? Aš maniau, kad jis Grigas. Tas kur įsikoręs į berželį laužo šakelės, o berželis svyruonėlis lieja ašaras gailias… Tik staiga berželis triokšt, grygas žemėm keberiokšt…

  Atsakyti
 15. O

  kada baigsis Skonglio 23a sveikos mitybos afiorų tyrimas? Kiek girdėjau gruodį.. tik nežinau kurių metų.. Oi laukiam laukiam…

  Atsakyti
 16. Frose

  O ble…Kaupienė visažinė, Nilkos judejimo bezdejimo narė cha cha cha

  Atsakyti
 17. Na, ir kas

  toliau šiame Naujokienės ir kaupienės šou?. Dieve, dieve kokia skurdukė garbane, labai nemaloni, galvoja naujokienės smegenim.Ir čia vadinasi tarybos narė. Po perkūnais kaupiene, kada įgavusi proto? Ar tą savo galvą ir toliau purtysi per posėdžius. Tu ką atstovauji kėdainiečius, ar šitą mokytoją išmestą iš komiteto?
  Kaupiene, nedalyvavimas komiteto posėdyje yra netinkamas komiteto nario pareigų vykdymas!!! Žiauru

  Atsakyti
 18. Naujokiene,

  karštos tropikų saulės! Gerai, kad,, pasiėmėt,, atostogas.. tai žiūriu darbo produktyvumas jau buvo nelabai…

  Atsakyti
 19. Petras

  Nylka atstatydinta, dabar RA portalas neveikia, atejo vorunes eile. mesti ja kaip baisia muse is barsciu. nekokios kalbos apie ja ir vilniuj sklando tarp pijarciju. netik nemegiama kedainiuose.

  Atsakyti
  • Kolegė

   Ar galime susitarti, nueiti ir vieną dieną paprašyti jos uždaryti duris iš kitos pusės. Na, kam toks pajuokos objektas reikalingas nesuprantu. Tuštukė.
   Vorūne, rinkis manatkes ir čiuožk. Niekam tu absoliučiai neįdooooomi, supratai?

   Atsakyti
 20. Gitana

  Nu nafik vorunes rasinelis, sveikinimas merui. jei buciau mere, is karto atsistatydinciau, tokia tryda parasiusi. svetima geda aplanko: „Kalėdos ateina į miestą, į miestelius, ir pas jus, į kiekvienus namus. Kalėdų senelis šiandien aplankė mūsų eglutę. Dabar jis lankys ir Jus. Žinau, kad jo laukiate visi: patys mažiausieji, 1459 šiuo metu savo darželių su gerosiomis auklėtojomis nelankantys vaikai, ir visi moksleiviai. Tikiu, kad slapčia jo laukia ir net 344 rajono dvyliktokai. Kalėdų senelio laukia ir mamos, ir tėčiai ir savivaldybės darbuotojai, ir ypač seneliai.

  Miestas yra pasiruošęs šventėms, kurios šiais metais gražiausios bus Jūsų namuose. Nesijaudinkite, kad viskas kiek kitaip nei visada. Tas laikas praeis ir mes vėl apkabinsime savo artimuosius, susitiksime, prisiglausime, kartu būsime su tais, kurių pasiilgome ir dabar matome tik kompiuterio ekrane.

  O po švenčių pradėkime laukti saulės. Jos patekėjimo vis aukščiau ir aukščiau, šviesiau ir stipriau. Kiekvienam iš mūsų dabar to reikia labiausiai. Tikėkime, kad ji padės išpildyti slapčiausias Jūsų svajones, padės įgyvendinti norus ir pakvies mums pavasarį.

  Mielieji, tegul viltis ir šviesa aplanko Jus ir Jūsų artimuosius. Būkite atsargūs ir būsite sveiki bei laimingi.

  Ramių ir gražių KŪČIŲ bei linksmų šv. KALĖDŲ.“

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.