Ketvirtadienis – paskutinė diena, kuomet rinkėjai gali išreikšti savo valią išankstiniame balsavime Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Kėdainiuose rinkėjai gali balsuoti Kėdainių r. savivaldybės pastate (J. Basanavičiaus g. 36).

Iš anksto balsuoti jie kviečiami nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas EP rinkimuose iš viso balsavo daugiau nei 52 tūkst. rinkėjų. Tai yra 2,2 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Kėdainiuose per dvi dienas pabalsavo 568 rinkėjai. Tai yra 1,47 proc. nuo visų 38 598-ių Kėdainių rajono rinkėjų.

Aktyviausiai savo valią reiškia Neringos savivaldybės gyventojai, vangiausi kol kas – Kretingos, Šiaulių ir Kauno rajonų rinkėjai.

Trečiadienį taip pat pradėtas organizuoti balsavimas sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, kur į balsuoti dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams sudaromos sąlygos rinkti Europos Parlamento narius jų buvimo vietose. Šiose įstaigose iš viso jau balsavo daugiau kaip 5400 rinkėjų.

Šiemet į EP kandidatų sąrašus kelia 14 politinių partijų ir viena koalicija.

Iš viso rinkimuose į EP teisę balsuoti turi 2 386 422 rinkėjai. Į rinkėjų sąrašą yra įtraukti rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba užsiregistravo balsuoti užsienyje.

Palyginti su 2019 metų rinkimais į EP, šiemet rinkėjų skaičius sumažėjo 4,2 proc., tai yra 104 120 rinkėjų.

VRK ir „Kėdainių mugės” inf.