Naujos sudėties Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Švietimo komitetas nesnaudžia ir jau kimba į darbus.

Nijolės Naujokienės vadovaujamam Švietimo ir kultūros reikalų komitetui pasipildžius dviem tarybos nariais iš opozicijos, jau rytoj, penktadienį, gruodžio 4 d., šaukiamas komiteto posėdis.

Darbotvarkėje du klausimai – dėl Covid-19 situacijos švietimo įstaigose ir dėl Švietimo ir kultūros komiteto pirmininko.

Prasidėjo rokiruotės

Savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komitete iki šiol dirbo trys tarybos nariai – N. Naujokienė, Gitana Kaupienė ir Steponas Navajauskas.

Po rajono valdančiųjų atliktų pakeitimų Kėdainių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamente, prasidėjo korekcijos dėl komitetų narių skaičiaus.

Valdančiųjų „savo noru“ į Verslo ir ūkio bei Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komitetus pasiųstos medikė Edita Bodendrofė ir pedagogė Aušra Nesterovienė.

Primygtinai rajono meras Valentinas Tamulis vienu nariu ne valdančiųjų frakcijų atstovų sąskaita liepė sumažinti Ekonomikos ir biudžeto komitetą. Iš komiteto pasitraukė Sandra Barzdienė.

Naujas Tarybos narys Jonas Talmantas, pakeitęs į LR Seimą išrinktą Tomą Bičiūną, nuėjo dirbti į Sveikatos ir socialinių reikalų komitetą.

Kas privertė?

Vykstant persigrupavimams, išryškėjo, kad vienas iš svarbiausių – Švietimo ir kultūros komitetas – buvo sudarytas vos iš trijų narių. Tada prisijungti prie šio komiteto darbo ryžosi Saulius Grinkevičius, iki to dirbęs Ekonomikos ir biudžeto komitete bei Adelė Štelmokienė, dirbusi Kaimo reikalų ir aplinkosaugos komitete.

A. Štelmokienė: „Nusprendžiau – reikia padėti“.

„Mačiau, kad visuose komitetuose yra po 5-6 narius, o kai Verslo ir Kaimo reikalų komitetai susirenka į jungtinį posėdį dirba net 12 žmonių, – apie perėjimo priežastis kalbėjo savivaldybės tarybos narė A. Štelmokienė. – O Švietimo komitete – viso labo tik trys nariai. Komiteto pirmininkė N. Naujokienė viename posėdyje dar pasiguodė, kad niekas nenori eiti dirbti į jos vadovaujamą komitetą. Nusprendžiau – reikia padėti.“

Ar sugebės?

„Šitame svarbiame Švietimo ir kultūros komitete buvo likę tik trys nariai, – savo daug kam netikėtą apsisprendimą paaiškindamas sakė S. Grinkevičius. – Nutariau, kad reikia sustiprinti šitą komitetą.“

Septintą kadenciją Kėdainių rajono savivaldybės taryboje dirbantis S. Grinkevičius, paklaustas nuomonės, ar būtina buvo ardyti nusistovėjusį komitetų darbą, neslėpė savo abejonių. „Iš tiesų, kai pedagogė, norėjusi dirbti Švietimo komitete, pasiunčiama į Kaimo reikalų komitetą, pradedu manyti, jog N. Naujokienės stovykloje žaidžiami kažkokie politiniai žaidimai“, – svarsto praėjusios kadencijos rajono meras.

Ar sugebės verslininkas, visus darbo rajono taryboje metus atstovavęs Ekonomikos ir biudžeto komitetui, spręsti švietimo reikalus? Artėja labai svarbus rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos plano svarstymas ir tvirtinimas.

S. Grinkevičius: „Valdantieji savo politiniuose žaidimuose žmones stumdo, kaip šaškes“.

„Manau, kad 25 metai darbo savivaldybės taryboje, iš jų – 4 darbo metai rajono meru – suteikia kompetencijų, kurių man tikrai užteks priimant geriausius kėdainiečiams sprendimus“, – sako darbus Švietimo ir kultūros komitete pradedantis S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Roma

    Kaip tik diena, taip ir naujiena! Na, ką aš galiu pasakyti… Pasirodo medikai ir pedagogai geriau išmano apie ūkį ir bites.. Eilinį kartą pavyko šūdą sumalti valdantiesiems.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.