Pirmadienis, 9 gruodžio, 2024
2.8 C
Kėdainiai
PradžiaVerslas PLIUSLangų reguliavimas: atlikti pačiam ar kreiptis į specialistą?

Langų reguliavimas: atlikti pačiam ar kreiptis į specialistą?

-

Laikui bėgant namų langai gali pakeisti padėtį, imti sunkiau darinėtis, gali atsirasti nepageidaujamas oro pralaidumas. Taip iš tiesų nutinka veikiant temperatūrų skirtumams, gravitacijai ir kitiems natūraliems aplinkos veiksniams. To išvengti padeda reguliarus langų sureguliavimas, kurio metu varčios atstatomos į pirminę, teisingą padėtį. Tai daryti rekomenduojame kas 6 mėnesius.

Tačiau kaip tai atlikti savarankiškai? O galbūt kreiptis į specialistą?

Ar mano langus reikia sureguliuoti?

Siekiant atsakyti į šį klausimą, derėtų patikrinti keletą esminių detalių:

  • Ar langas sunkiai užsidaro? Jeigu langas sklandžiai nesidarinėja, tai gali rodyti, kad jo furnitūra yra neteisingai sureguliuota arba išsireguliavusi.
  • Ar lango rankena stabili? Laikui bėgant rankeną laikantys varžtai gali atsilaisvinti, dėl to lango varstymas gali tapti nesklandus.
  • Ar yra skersvėjis? Jis gali signalizuoti, kad langų varčios nėra pakankamai prispaustos prie rėmų. Tai gali būti susiję su nusidėvėjusiomis tarpinėmis arba neteisingu lango reguliavimu. Ar varčia pakankamai prispausta, galima patikrinti su paprastu popieriaus lapu: jį prispaudus su varčia ir uždarius langą, jis turėtų neiškristi.

Kaip tai padaryti?

Gera žinia ta, jog langų reguliavimo darbus galima atlikti ir patiems. Tam tereikia išsamių ir aiškiai pateiktų instrukcijų. Vadovaujantis jomis, langus sureguliuosite nesunkiai, savo jėgomis. Atlikdami tai patys, sutaupysite ir nustebsite, kaip greitai tai padarėte.

Žinoma, visuomet galite kreiptis ir į specialistą. Internete gausu tokias paslaugas siūlančių skelbimų. Kreipdamiesi į specialistus, pasidomėkite rekomendacijomis ir kokius atsiliepimus jie turi. Prieš pradedant darbus, išsiaiškinkite, ar netaikomi paslėpti mokesčiai. Praktika rodo ir tai, jog geriausia naudotis raštišką sutartį pateikiančių specialistų paslaugomis.

O tiems, kurie nusprendė reguliuoti langų vyrius savarankiškai, prireiks 4 mm šešiakampio raktelio ir instrukcijų, kaip tai padaryti.

Varstomų langų reguliavimo ypatumai

Į vidų varstomi-atverčiami langai gali turėti matomus arba nematomus vyrius. Kiekvienoje lango varčioje rasite ir apatinį bei viršutinį laikančiuosius vyrius.

Derėtų atkreipti dėmesį, jog dėl technologijos ir konstrukcijos ypatumų matomų ir nematomų vyrių reguliavimas skiriasi. Svarbu ir tai, į kurią pusę reikia sukti raktelį – nuo to priklausys, ar reguliuojama varčia kils, ar leisis, prisispaus ar atlaisvės nuo rėmo, prisispaus ar nutols nuo laikančių vyrių.

Varčias galima sureguliuoti trimis pozicijomis:

  • Vertikaliai pakelti ar nuleisti varčią.
  • Horizontaliai pritraukti ar atitraukti varčią nuo vyrių.
  • Sureguliuoti varčios prispaudimą prie rėmo, tam kad būtų kontroliuojama ventiliacija. Šiltuoju sezonu varčios prispaudimą patartina sumažinti. Taip geriau cirkuliuos oras. O šaltuoju sezonu atvirkščiai – varčias reikėtų prispausti tam, kad būtų prarandama kuo mažiau šilumos.

Langų reguliavimo instrukcijos

MYNEST by Aradas e. parduotuvėje rasite visas reikalingas video instrukcijas ir schemas, kaip atlikti vertikalų, horizontalų varčių bei apatinių ir viršutinių vyrių reguliavimą. Čia pateikiami visi varstomų-atverčiamų, atverčiamų langų ir visų durų tipų reguliavimo nurodymai: https://mynest.lt/lt-lt/pagalba/langu-reguliavimas.

Apsilankę adresu https://mynest.lt/lt-lt/kategorija/langai, ne tik susikomplektuosite ir užsisakysite savo svajonių langus, bet ir rasite visą reikalingą informaciją apie jų montavimą ir priežiūrą.

Užs. Nr. 358.

Taip pat skaitykite