Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelyje, Ruokio gatvėje, yra stiklo, plastiko ir popieriaus pakuočių konteineriai, kurie, pasak į „Kėdainių mugės“ redakciją kovo 4 dieną paskambinusio Akademijos gyventojo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), maždaug mėnesį buvo neištuštinti. „Yra rūšiavimo konteineriai, kurie pilni, o dabar dar ir šiukšlių kalnas prie gatvės lygus su konteineriais. Akademijoje gyvena atsakingi žmonės, rūpinamės aplinka ir rūšiuojame atliekas, todėl tokia situacija labai piktina“, – sakė senjoras.

Priminsime, kad praėjusių metų pabaigoje Kėdainių rajone buitinių atliekų, o šių metų pradžioje – ir  pakuočių atliekų, tvarkymą perėmė savivaldybės skelbtus konkursus laimėjusi įmonė „Ekonovus“.

Komentuoja atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ Kauno padalinio vadovas Darius Šlapikas:

Apgailestaujame, kad dalis Akademijos miestelio gyventojų susidūrė su nesklandumais dėl perpildytų atliekų konteinerių. Kadangi pakuočių surinkimo veiklą Kėdainiuose pradėjome tik prieš keletą mėnesių, dar ne visi procesai yra iki galo sustyguoti ir dėl žmogiškosios klaidos minėta aikštelė nebuvo įtraukta į aptarnaujamų teritorijų sąrašą. Ši klaida jau yra ištaisyta, todėl galime patikinti, kad problema daugiau nepasikartos. Tuo pačiu noriu atkreipti dėmesį, kad užfiksuotose nuotraukose matomas perpildytas antrinių žaliavų, t. y. popieriaus, konteineris buvo operatyviai ištuštintas dar kovo 5 d. Tuo metu šalia esančios gyventojų netvarkingai paliktos stambiagabaritės atliekos yra surenkamos pagal su savivaldybe suderintą grafiką. Tam, kad mieste būtų užtikrinta tvarka, savaitgalį taip pat vykdėme papildomus aptarnavimus. Noriu pažymėti, kad dėl stambiagabaričių atliekų sandėliavimo tvarkos, konteinerių dydžių, aptarnavimo dažnumo sprendimus priima savivaldybė. Šiuo atveju svarbu suprasti, kad už švarą ir tvarką mieste esame atsakingi visi, įskaitant ir pačius gyventojus. Gyventojams primename, kad svarbu teisingai rūšiuoti, o stambiagabarites atliekas išnešti prie konteinerio tik dieną prieš išvežimą. Visus atliekų išvežimo grafikus galima rasti savivaldybės bei bendrovės www.ekonovus.lt interneto svetainėje.

Pagal su savivaldybe suderintą grafiką stambiagabaritės atliekos Kėdainių mieste surenkamos kas antrą savaitę, kaimiškose / miestelių seniūnijose – kartą per ketvirtį.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Širkienė:

„Savivaldybės administracija informavo UAB „Ekonovus“ dėl susidariusios situacijos Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelyje, Ruokio gatvėje. UAB „Ekonovus“ vasario mėnesį sistemoje neturėjo visų pakuočių konteinerių koordinačių ir važiuodamas pagal sąrašą vairuotojas konteinerius praleido. Šiuo metu (kovo 5 dieną – red. pastaba) koordinatės yra nustatytos ir atliekos bus išvežtos. Įmonė atsiprašė už nepatogumus ir užtikrino, kad ateityje konteineriai bus tuštinami pagal grafiką. Pakuočių atliekos šiuo metu yra sutvarkytos, specifinės atliekos tvarkomos šiandien (kovo 5 dieną – red. pastaba). Komunalinių atliekų konteineriai minėtu adresu nestovi, tačiau matosi, kad šalia rūšiavimo atliekų konteinerių pridėta visų rūšių atliekų: komunalinių, tekstilės, didelių gabaritų ir t.t. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, bus numatyta pastatyti bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų konteinerį ir užtikrinti atliekų tvarkymą pagal grafiką.

Gyventojų taip pat prašome specifines atliekas prie bendro naudojimo konteinerio išnešti ne anksčiau kaip dieną prieš specifinių atliekų surinkimą ir ne vėliau kaip iki 8.00 val. atliekų surinkimo dieną (pagal patvirtintą grafiką).  Laikantis šių reikalavimų bus užtikrinta tvarka aplink atliekų surinkimo aikšteles. Specifinių atliekų surinkimo grafikus galite rasti www.kedainiai.lt » Gyventojui » Atliekų tvarkymas » Grafikai.“

Kilus klausimams dėl atliekų surinkimo ir tvarkymo galima kreiptis tel. 8 700 77046 arba el. p. klientuaptarnavimas@ekonovus.lt

Vaizdai prie pakuočių atliekų konteinerių Akademijoje užfiksuoti kovo 4 d. ir 7 d., kai po kreipimosi šiukšlės buvo išvežtos. („Kėdainių mugės“ nuotr.)

Panašios naujienos