Karolina ŠTELMOKAITĖ,

Kėdainių r. savivaldybės tarybos narė

Praėjęs Kėdainių r. savivaldybės tarybos posėdis man paliko gan slogias mintis. Kėdainių valdžioje – akivaizdi baimė naujovėms, pasiūlymams, jeigu jie nukrypsta nuo prieš tai kažkur kabinete sudėlioto plano.

Pažangesnėse savivaldybėse

Matydama pažangesnių savivaldybių, tokių, kaip Raseinių, praktiką, pasiūliau šiuo karantino laikotarpiu, o ir pasibaigus jam, leisti gyventojams tiesiogiai stebėti tarybos komitetų posėdžius.

Šia iniciatyvą per itin trumpą laiką internete parėmė pustrečio šimto kėdainiečių, pasirašę mano prieš posėdį inicijuotą peticiją.

Finansiškai toks sprendimas nieko nekainuoja, transliuojant ir archyvuojant per „You Tube“ kanalą – Raseinių r. savivaldybės puslapyje norintys gali pamatyti, kaip tai suprantamai ir aiškiai padaryta.

Požiūris į piliečius

Šitokią praktiką įgyvendinti, manau, buvo ne tik galimybė, bet ir pareiga – juk karantino metu gyventojai negali fiziškai stebėti posėdžių ir viešai matyti svarbių jiems sprendimų projektų svarstymo tarybos komitetuose bei atskirų tarybos narių balsavimo.

Ypač nemalonu, kad mero Valentino Tamulio siūlymu de fakto tarybos dauguma, sudaryta iš judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“, socialdemokrato ir Darbo partijos atstovų, klausimo nusprendė net nesvarstyti ir išimti iš darbotvarkės. Taip buvo parodytas požiūris į šią pažangią iniciatyvą parėmusių piliečių poziciją.

Panevėžio energija“ nuomos nemokės

Kitas pavyzdys, rodantis kažkokį nepaaiškinamą nelankstumą, susijęs su sprendimu padėti vietos verslui. Suprantu, kad daugeliui įmonių sunku ir reikia padėti, tarkim, atleidžiant nuo nuomos už savivaldybei priklausančias patalpas karantino metu.

Tačiau groteskiškai atrodo, kai atleidžiamų įmonių sąraše yra stambi ir pelninga AB „Panevėžio energija“, kuri, pasirodo, nuomoja iš LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos sporto salę. Vargu, ar nepatekimas į sporto salę karantino metu turėjo kokių tai ekonominių padarinių šios bendrovės veiklai, juolab, kad tuščios ir šildomos Kėdainių švietimo įstaigos karantino metu , negirdėjau, kad nebus atleistos nuo mokėjimo už šilumą bendrovei.

Posėdžio metu pasiūliau išbraukti „Panevėžio energiją“ iš sąrašo. Judėjimo ir Darbo partijos atstovai susilaikė ( o faktiškai balsavo prieš), savo pasirinkimą teisindami tuo, kad nemato viso atleidžiamų įmonių sąrašo. Tačiau – o stebukle – po minutės balsuojant jau už visą projektą paremti įmones, kurių sąrašo jie nematė, rankos tvarkingai kilo „už“…

Kviečiu žiūrėti

Šis tarybos posėdis dar kartą patvirtina, kad mūsų savivaldoje bet koks naujas pasiūlymas sutinkamas su nervingumu, kad mes nenorime sekti pažangiomis savivaldybėmis, nenorime diegti aukščiausių demokratijos standartų, net tokie paprasti, išlaidų nereikalaujantys sprendimai, kaip antai, komitetų posėdžių transliacija, atšoka kaip žirniai nuo sienos.

O šiaip, kviesčiau kėdainiečius žiūrėti posėdžius, jų įrašus, stebėti, ką kalba už ką balsuoją jų rinkti tarybos nariai, susisiekti su jais, jeigu manote, kad jų elgesys yra ne visiškai toks, kokio tikėjotės, už juos balsuodami.

Panašios naujienos

4 Responses

 1. Darius

  Juk valdiški pinigėliai, smagu jos ,,tratyti,,, išsirinkom ,,taupytojus,,

  Atsakyti
 2. Aha

  Aha, kai bus transliuojama komitetų posėdžiai, aiškiau pasimatys, kaip kiekvienas tarybos narys dalyvauja diskusijose, svarstymuose.Nors akivaizdžiai matosi ir tarybos posėdžio metu , kaip „aktyviai“ dalyvauja kiekvienas. Dauguma tik tam, kad atsilieptų balsavimo metu ‘ Už“, „Prieš“. Bet vis ne taip aišku.

  Atsakyti
 3. Jurgita

  Pažiūrėkit kaip balsuoja tipo jauni žmonės tarybos nariai, kaip Tomas Bičiūnas, Kaupiene gėda žiūrėti, tai žmonės be nuomonės, matomai kaip uošvienė liepia.Aplamai gėdą daro Naujokienė su savo komanda, kai prieš rinkimus buvo atvykusi su savo klapčiukais pas mus į kaimą , tai kalbėjo, kaip laputė, kokia jos tipo gera komanda, deja pataikūnai, be savo nuomones žmones.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.