Medis padeda mums pasijusti arčiau gamtos, tačiau kaip medieną pritaikyti namuose, ar tinka pasirinkti medinius rėmus langams? Mediniai langų rėmai namams turi daug privalumų. Dėl savo klasikinės išvaizdos jie yra puikus pasirinkimas istoriniams ir išskirtiniams namams. Ir jie yra pagaminti iš medžio – natūralaus, atsinaujinančio ištekliaus. Natūralaus medžio langų rėmai gali izoliuoti namus 400 kartų daugiau nei plieniniai langų rėmai ir neįtikėtinai 1800 kartų daugiau nei aliuminio langų rėmai. Jie taip pat daug geriau apriboja triukšmą, sklindantį iš jūsų namų ribų, nei aliuminio ir plieno langų rėmai. Mediniai langų rėmai reikalauja reguliaresnės priežiūros nei kitų tipų langų rėmai. Tačiau tinkamai prižiūrimi šie estetiški langų rėmai gali tarnauti net 30 metų ir padidinti jūsų namo vertę. „Stalių Gaminiai“ pataria rinktis medinius rėmus namams, nes tai ekologiškas ir patvarus pasirinkimas, kuris padės sutaupyti.

Kaip klimatas veikia medinį lango rėmą?

Skirtingai nuo aliuminio ir plieno langų rėmų, mediena kažkada buvo gyva medžiaga, todėl yra jautri oro sąlygų pokyčiams. Mediena plečiasi ir traukiasi svyruojant temperatūrai ir drėgmei. Kuo labiau jūsų langų rėmai keičiasi priklausomai nuo oro sąlygų, tuo daugiau jiems reikia priežiūros. Jei gyvenate vietovėje, kurioje yra atšiaurių ir tiesioginių saulės spindulių, medinius langų rėmus turėsite prižiūrėti dažniau, kad mediena neišdžiūtų ir nesutrūkinėtų. Reguliarus aliejavimas arba vaškavimas medieną pamaitins ir padės išvengti problemų. Vietose, kuriose yra daug drėgmės, pavyzdžiui, namuose prie paplūdimio, mediniai langai gali sugerti drėgmę. Tam reikės reguliaresnio sandarinimo, nes jie plečiasi. Mediniai langų rėmai yra ypač pažeidžiami dėl nuolatinės drėgmės, būdingos daugybei lietaus ar žiemos sniego. Kuo ilgiau lango rėmas išlieka šlapias, tuo didesnė tikimybė, kad jis supūs. Tačiau tokiomis klimato sąlygomis vis tiek galima montuoti medinius langų rėmus. Tiesiog virš lango rėmo sumontuokite iškyšą arba tentą, kad vanduo nenubėgtų ir nenusimuštų iš rėmų.

Kaip prižiūrėti medinius langų rėmus?

Medis yra medžiaga, kuri puošia mūsų namus, tačiau reikia nepamiršti ir pasirūpinti puošmenomis, kad namai atrodytų nepriekaištingai. Medinius langų rėmus reikia tikrinti ir valyti kas šešis mėnesius, kad jie ilgiau tarnautų ir atrodytų gražiai. Periodinė priežiūra neturi būti pernelyg daug laiko reikalaujanti. Jei tai daroma reguliariai, galima išvengti bet kokių problemų, kol jos dar neprasidėjo arba yra pradiniame etape. Tai, be jokios abejonės, ilgainiui sutaupys daug laiko, pastangų ir pinigų. Svarbiausia, langus greitai valykite ir patikrinkite du kartus per metus. Pradėkite valydami lango rėmo vidų ir išorę nuo nešvarumų, dulkių ir šiukšlių švaria, sausa šluoste. Suodžiai ir purvas gali rimtai pažeisti medienos apdailą dėl jų santykinio rūgštingumo. Nuvalius juos, bus atskleistos visos po apačia slypinčios problemos ir išvengiama kitų. Tada medinį lango rėmą šiltu vandeniu ir švelniu muilu nuvalykite švelnia šveitimo šluoste arba minkštų šerių šepetėliu. Galite naudoti bet kokį neutralų muilą, kurį turite po ranka, arba specialiai sukurtą medienos muilą. Apgaulė yra ta, kad naudokite kuo mažiau skysčio ir nemirkykite medienos, todėl tikrai neplaukite jos su žarna. Jei jūsų langų rėmai yra ypač nešvarūs, į muiluotą vandenį galite įpilti šaukštelį kepimo sodos. Ir jei jūsų langų rėmai nudažyti baltai, galite užtepti šiek tiek praskiesto baliklio, kad greitai pašalintumėte dėmes. Kad nepasikeistų spalva, niekada netepkite baliklio ant langų rėmų, kurie buvo apdoroti laku, vašku ar aliejumi ir ant jų yra unikalių medienos dėmelių, nes tiesiog sugadinsite estetinį vaizdą.

Užs. Nr. 192

Panašios naujienos