Kai viena lyderiaujančių šalies agroverslo įmonių už gerus studijų rezultatus Erikai Jakienei skyrė vardinę stipendiją, gautus pinigus mergina investavo į aukštos genetinės vertės lietuviškų veislių svarainių sodinukus. O nuo rugsėjo ji tęs magistrantūros studijas Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Agronomijos fakultete ir, kaip pati tvirtina, ne tik sieks žinių, bet ir toliau laužys įsisenėjusius stereotipus apie žemdirbiškų profesijų galimybes.

Žinių srauto trūko kaip oro

Gegužės mėnesį su išrinktuoju, VDU Žemės ūkio akademijos absolventu inžinieriumi energetiku Eivydu aukso žiedus sumainiusiai E. Jakienei šiuo metu – pats darbymetis. AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ agronome konsultante dirbanti jauna moteris lanko cukrinių runkelių laukus ir konsultuoja augintojus.

Nuo profesionalių E. Jakienės patarimų priklauso tai, kokios bus ūkininkų pajamos ir kiek kokybiško cukraus turėsime ateinančiais metais. Pašnekovė teigia, kad šio, nemažai žinių reikalaujančio atsakingo darbo, ji nekeistų į nieką, nes galimybė stebėti iš mažų sėklų išbujojančius augalus, nuolatinį visos gamtos virsmą, galiausiai dangumi plaukiančius vis kitokius debesis šiuolaikiniam žmogui yra didelė privilegija.

Nuo rugsėjo E. Jakienė tęs ir 2020 metais pradėtus mokslus magistrantūroje. Pašnekovė prisipažįsta, kad po to, kai jai buvo iškilmingai įteiktas bakalauro studijų baigimo diplomas, spėjo tepraeiti vos keletas savaičių, kai pajuto, kad žinių srauto, prie kurio buvo pratusi, ima trūkti kaip oro. Todėl ilgai nesvarsčiusi grįžo į VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakultetą pasirinkdama magistrantūros  studijų programą Augalinių maisto žaliavų kokybė ir sauga.

„Šio pobūdžio informacija labai pravers ir jau praverčia mano tiesioginiame darbe. O augalai, kurių auginimo specifiką tyrinėsiu savo baigiamajame magistro darbe, be abejo, taip pat yra cukriniai runkeliai“, – pasakoja E. Jakienė. Studentės nuomone, baigiamasis magistro darbas turi būti rašomas ne tam, kad vėliau nugultų į stalčių.

Savo kelią ji jau rado

Iš Vilkaviškio kilusi E. Jakienė teigia, kad pasirinkti agronomės kelią ją paskatino tėtis, kurio hobis – ūkininkavimas. „Tėtis po tiesioginio darbo kasdien važinėja į savo nedidelį ūkį, nes tai jam teikia didelį malonumą. Žemės plotą tėvai skyrė ir man, kad galėčiau įgyvendinti savo svajonę“, – su šypsena kalba pašnekovė, prisipažindama, kad nuo pat pirmo kurso šiek tiek pavydėdavo ūkininkaujantiems ir verslaujantiems savo bendramoksliams.

Todėl kai viena lyderiaujančių šalies agroverslo įmonių už gerus studijų rezultatus E. Jakienei skyrė vardinę stipendiją, gautus pinigus mergina investavo į aukštos genetinės vertės lietuviškų veislių svarainių sodinukus, beveik neturinčius nuo šių augalų daugelį augintojų atbaidančių spyglių.

E. Jakienės svajonė – iš svarainių gaminti unikalų lietuvišką vyną bei kurti inovatyvius „kieto“ pavidalo produktus. „Kai manęs klausia, kas yra įdomiausia agronomijos studijose, atsakau netradiciškai: VDU Žemės ūkio akademijoje sutikti žmonės. Tiek tarptautinių ekspertų vardų verti dėstytojai, tiek ir bendramoksliai, motyvuoti savo ateitį susieti su moderniu žemės ūkiu ir gebantys argumentuotai diskutuoti“, – teigia pašnekovė.

Unikalia patirtimi E. Jakienė šiandien vadina ir savo studentišką darbą VDU Žemės ūkio akademijos verslo inkubatoriuje įsikūrusiame startuolyje. Šio startuolio šeimininkės pavyzdys pašnekovę paskatino ieškoti ir savo nišos išskirtinių produktų rinkoje. Taip išsirutuliojo mintis atskleisti naujas svarainių panaudojimo galimybes. E. Jakienė sako aiškiai žinanti, kad savo kelią ji jau rado, ir kur link jis bepasisuktų, tai vis tiek bus agrosektorius.

E. Jakienė teigia savo pašaukimą atradusi plačiuose Lietuvos pasėlių laukuose, kuriuose taikomos modernios, tvarumą užtikrinančios technologijos.

Šaltinis ir nuotrauka: VDU

Titulinėje nuotraukoje: Erika Jakienė.

Panašios naujienos