Kėdainių Liaudies gatvės gyventojų, dar gegužę savivaldybės tarybos posėdžių salėje plojusių dėl priimto sprendimo, žvilgsniai vėl nukreipti į savivaldybę.
Rajono valdančiųjų ir dar vieną plovyklą Kėdainiuose pastatyti užsimojusių verslininkų viražai miegamojo mikrorajono gyventojams vėl nieko gero nežada.

Jau rugsėjį Kėdainių rajono savivaldybės tarybai gali tekti priimti sprendimą dėl UAB „Plaunu“ priklausančio sklypo Liaudies g. 17 pirkimo. Iš savivaldybės gauta informacija, kad rajono valdantieji nenusiteikę šio sklypo pirkti ir panaudoti visuomenės reikmėms.

Šių metų birželį į savivaldybės vadovus ir tarybą kreipėsi Kaune įsikūrusios UAB „Plaunu“ vadovas su pasiūlymu pirkti įmonei priklausantį 39,16 arų komercinės paskirties sklypą Liaudies g. 17. Prašoma kaina – 98 tūkstančių eurų (+ PVM 21 proc.).

Savivaldybės tarybos narys S. Grinkevičius. (R. Valionio nuotr.)

Šis pasiūlymas gimė po savivaldybės tarybos priimto sprendimo, apribojusio galimybę šiame sklype pastatyti verslininkų suplanuotą atviro tipo savitarnos automobilių plovyklą. Idėja nupirkti iš UAB „Plaunu“ sklypą ir pritaikyti jį galbūt rekreacijai nuskambėjo iš pačių Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narių lūpų dar šių metų gegužę.

Tačiau į liepos mėnesį įvykusio savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę meras Valentinas Tamulis šio klausimo svarstymo neįtraukė. Tarybos nariams jis paaiškino, kad anksčiau tarybos priimtas verslininkams nepalankus sprendimas esąs apskųstas Vyriausybės atstovui, todėl nesvarstomas.

Tačiau faktui, kad verslininkų prašymas svarstyti klausimą dėl sklypo įsigijimo ir skundas Vyriausybės atstovui – vienas kitam įtakos neturi, V. Tamulis paprieštarauti negalėjo. Bet laukė Vyriausybės atstovo sprendimo.

Kas kreipėsi į Vyriausybės atstovą ir kokia skundo esmė, ilgai buvo paslaptimi. Meras dievagojosi nežinąs ir netgi svarstė, kad tai galėję padaryti kažkas iš pačių savivaldybės tarybos narių.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas G. Muznikas.

„Kėdainių mugei“ pavyko išsiaiškinti, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimo „<…> nustatyti ne mažesnį kaip 50 metrų atstumą nuo paslaugų paskirties statinių – plovyklų (atviro tipo) iki gyvenamosios paskirties pastatų sklypų ribos, o jei sklypas nesuformuotas – iki gyvenamosios paskirties pastatų“ teisėtumą Vyriausybės atstovui apskundė UAB „Plaunu“. Tie patys verslininkai, kurie ir pasiūlė savivaldybei nupirkti iš jų sklypą, kuriame jie nebegali statyti automobilių plovyklos.

Vyriausybės atstovas išnagrinėjo verslininkų skundą ir konstatavo, kad Kėdainių rajono savivaldybės tarybos priimtas sprendimas yra teisėtas ir galiojantis. O Vyriausybės atstovo įstaigos išvados Kėdainių merui laukti nebuvę ko, nes atsakymas į skundą išsiųstas tik skundo pareiškėjui. Kėdainių rajono savivaldybė Vyriausybės atstovo to net ir neprašiusi.

Taip pat aiškėja ir tai, kad savivaldybės administracija tarybai siūlys nepirkti sklypo Liaudies g. 17. „Dabar yra atliekamas ekonominis vertinimas ir ruošiamas sprendimo projektas tarybai. Prognozuojama, kad jis bus neigiamas, – praėjusią savaitę sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas. – Administracijos sudaryta komisija greičiausiai siūlys tarybai priimti sprendimą nepirkti šio sklypo, nes savivaldybei nėra poreikio tą sklypą įsigyti“.

Atvirą savitarnos automobilių plovyklą planavusių statyti UAB „Plaunu“ atstovai buvo sakę, kad, laikantis savivaldybės tarybos šią vasarą patvirtinto reikalavimo dėl atstumų iki gyvenamųjų namų, jų įsigytame sklype Liaudies g. 17 neužtektų vietos pastatyti suplanuotą statinį. O sklypą verslininkai prieš metus esą įsigijo tik gavę Kėdainių savivaldybės patvirtinimą, kad jame galima bus įrengti automobilių plovyklą.

Dabar verslininkai atsitvėrė tylos siena. Žadėję į klausimus atsakyti raštu, po savaitės persigalvojo ir atsiuntė atsakymą: „Pasitarę su mūsų įmonės advokatu mes nusprendėme daugiau nekomentuoti šia tema ne vienai žiniasklaidos priemonei“. UAB „Plaunu“ išvengė atsakymo į klausimą, ko siekė apskųsdami tarybos sprendimą, jei jau buvusi pradėta kalba su savivaldybe dėl sklypo pardavimo, ir kas juos paskatino tai padaryti.

Komercinės paskirties sklypui Liaudies g. 17 liekant privačioje nuosavybėje, išlieka ir grėsmė aplinkiniams gyventojams sulaukti kaimynystėje kito kokio nepageidaujamos paskirties objekto.

Buvęs rajono meras, savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius išgirdęs apie tai sakė esąs nemaloniai nustebintas tokio verslininkų elgesio. Jo manymu, gyventojų interesus apsaugotų sklypo paskirties pakeitimas.

Titulinė nuotrauka:

Meras V. Tamulis (A. Barzdžiaus nuotr.).

UAB „Plaunu“ vadovas Marius Sinkevičius (nuotraukoje dešinėje) ir Dovydas Žasytis. (STOP kadras iš posėdžio)

Panašios naujienos