Sušilus orams gyventojai jau ima tvarkytis savo teritorijas – geni medžius, krūmus, grėbia užsilikusius lapus, surenka sudžiuvusias augalų dalis, šakeles, tačiau ne vienam kyla klausimas, kur visa tai padėti?  Gyvenantiems individualiose valdose yra paprasčiau, nes jie žaliąsias atliekas gali kompostuoti, o štai daugiabučių gyventojai tokias atliekas krauna prie komunalinėms arba rūšiuotoms atliekoms skirtų konteinerių.

„Vieną dieną išėjusi pasivaikščioti, pamačiau, kad prie vienų konteinerių numesta dalis nupjautos eglės, kitur – sudžiuvusių šakų krūva sudėta. Mėgstu tvarką, tad tokie vaizdai truputį erzina. Kas būtų, jei kiekvienas krautų prie konteinerių, ką tik nori, kaip atrodytų miestas? Man regis, kad tokių atliekų negalima dėti prie konteinerių, bet gal pasikeitė taisyklės ir už tai nebėra baudžiama?“, – teiraujasi kėdainietė Brigita.

Tebėra draudžiama

Kėdainių rajono savivaldybės specialistai informavo, kad žaliąsias atliekas dėti šalia konteinerių draudžiama. Daugiabučių namų gyventojai ir bendrijos žaliąsias atliekas turi pristatyti į Zabieliškio regioninio sąvartyno žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę. Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai, daugiabučių namų, sodininkų bendrijos gali šias atliekas pristatyti nemokamai. 0,5 t kelmų atliekų per metus iš gyventojų priimama nemokamai, viršijus šį kiekį per metus, taikomas 47,48 Eur (be PVM) mokestis už 1 toną.

Zabieliškio kaime, Liepų g. 16, įsikūręs regioninis sąvartynas dirba I‒VII nuo 8 iki 20 val. (švenčių dienomis nedirba). Pasiteirauti galima tel. 8 682 55 785.

Už tai, kad palieka žaliąsias atliekas greta komunalinių atliekų arba rūšiavimui skirtų konteinerių arba meta į juos, asmenys gali sulaukti baudų. Pernai už tai buvo nubaustas tikrai ne vienas gyventojas. Už netinkamą žaliųjų atliekų tvarkymą gali būti skirta bauda nuo 30 iki 600 Eur. Tad gyventojai, jei nenori paploninti savo piniginės, turėtų paisyti galiojančių taisyklių ir nekrauti žaliųjų atliekų, ten, kur joms ne vieta.

Krauti žaliąsias atliekas prie konteinerių ar į juos yra draudžiama. Už tai asmuo gali gauti baudą nuo 30 iki 600 eurų. (Skaitytojos Brigitos nuotr).

Galbūt skolina didmaišius?

Jei teritorija yra nemaža, žaliųjų atliekų gali prisikaupti daugiau, tad jų į paprastus šiukšlių maišus nesudėsi, tam reikia didmaišių. Teiravomės, jei daugiabučių namų gyventojai susitvarko aplinką ir sudeda žaliąsias atliekas į maišus, gal seniūnija galėtų juos išvežti, o gal skolina ir didmaišius? Ar tokios paslaugos yra mokamos?

„Kai kuriose seniūnijose daugiabučių bendrijoms seniūnija dalina didmaišius ir nemokamai išveža surinktas žaliąsias atliekas. Dėl išsamesnės informacijos gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją“, – informavo mero patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė.

Žaliosioms atliekoms skirti konteineriai – tik sodų bendrijose

Kaip informavo rajono savivaldybės atstovai, žaliosioms atliekoms surinkti skirti didžiuliai konteineriai yra pastatyti:

• Daumantų sodų bendrijoje prie Daukšių g. 9, Kėdainių miesto sen.

• Justinavos sodų bendrijoje prie Ilgoji g. 214, Kėdainių miesto sen.

• Justinavos sodų bendrijoje  prie Nuokalnės g. – Miško g. 1, Kėdainių miesto sen.

• Justinavos sodo bendrijoje prie Žaltvyksčių g. 1, Kėdainių miesto sen.

• Prie Vainotiškių g. 35, Vainotiškių k., Dotnuvos sen., Kėdainių r.

• Vasariškių sodų bendrijoje Ledų k., Eglių g. 58

• Pašilių sodų bendrijoje prie Kranto g. 22, Pašilių k., Pelėdnagių sen., Kėdainių r.

Į minėtus konteinerius prašoma krauti tik žaliąsias atliekas: šakas (jos turi būti susmulkintos), nupjautą žolę, velėną, piktžoles, įvairių augalų dalis, pjuvenas. Prašoma nedėti jų plastikiniuose ar kitokio audinio maišuose. Į žalios spalvos didžiulius konteinerius draudžiama mesti statybines ar kitokias atliekas.

Žaliųjų atliekų konteinerių daugiabučių namų kvartaluose statyti neplanuojama.