Padažų ir pagardų gamintoja UAB „Daumantai LT“ po truputį skinasi kelią į tolimosios Kinijos rinkas. Prieš kelias savaites šioje Azijos šalyje vykusios maisto produktų parodos metu „Daumantai LT“ vadovas Saulius Grinkevičius pasirašė antrąją bendradarbiavimo sutartį su dar viena Kinijos įmone – „Bon regal“.


Todėl jau netrukus Kėdainiuose pagamintu aštuonių skirtingų rūšių majonezu, majoneziniais bei barbekiu padažais mėgausis dar daugiau kinų. „Kinijos rinka yra nuolat besiplečianti, tad ten matome daug perspektyvų dirbti. Majonezas, kečupai šios šalies gyventojams yra gana naujas produktas, dar mažai atrastas.

Tačiau kasmet augantys pardavimai rodo, kad tokia produkcija kinų yra vis labiau pamėgiama, nes kasmet suvartojami vis didesni jos kiekiai“, – kalbėjo „Daumantai LT“ vadovas S. Grinkevičius.

Visa Kinijoje pardavinėjama produkcija bus su kėdainiečių kurtu prekiniu ženklu „Wowmama“.

Bandymai įeiti į Kinijos rinką – nuo 2012 metų

„Daumantai LT“ atstovai parodose Kinijoje dalyvauja nuo 2012 metų, tačiau apčiuopiamas rezultatas pasirodė tik po šešerių metų, kuomet buvo sudarytas pirmasis kontraktas su kinų įmone. Taigi, norint įeiti į šios šalies rinką, reikia įdėti daug nuoseklaus darbo bei pasižymėti geležine kantrybe.

„Sistemingo darbo nebuvo iki šių metų pradžios. Tačiau mes šiuo metu jau dirbame su viena kompanija, kuri ketvirtą kartą ima mūsų produkciją. Taigi, tai nevienkartinis, bet tęstinis projektas.

Be to, pastarasis mano vizitas į Kiniją buvo sėkmingas, nes buvau nuvykęs iš Šanchajaus į Pekiną susitikti su vienos iš Kinijos kompanijų prezidentu, su kuria mes sudarėme antrąjį kontraktą. Na, ten yra tokios tradicijos: baigiant sandorį, turi susitikti įmonių bosai – papietauti, pakalbėti, aptarti orą, šeimos reikalus, po truputį įsikalbėti apie verslo reikalus ir galiausiai užbaigti visą tą sandorį konkrečiu susitarimu.

Ši Kinijos kompanija, kuri pirks iš mūsų produkciją, padarė rimtus paruošiamuosius darbus – atliko rinkos tyrimus, darė degustacijas ir iš mūsų gaminamų produktų plačios paletės atsirinko aštuonis produktus, kurie jiems pasirodė patys tinkamiausi“, – apie Kinijos verslo subtilybes kalbėjo pašnekovas.


Išvežė jau ne vieną toną produkcijos

Šiais metais „Daumantai LT“ Kinijoje, Šanchajuje, ir vėl dalyvavo maisto produktų parodoje. Čia kėdainiečiai turėjo savo stendą bei pristatė šios šalies pirkėjui specialiai atrinktus produktus. Lietuvą atstovavo dar aštuonios įmonės, kurios visos stovėjo po „Verslios Lietuvos“ vėliava.

Pasak S. Grinkevičiaus, pastarosios parodos rezultatai pasirodys tik po kelių mėnesių, nes sandoriai su Azijos šalimis taip greitai nėra pasirašomi. Viskas žymiai lėčiau. Nes, pavyzdžiui, su įmone, su kuria buvo pasirašytas antrasis kontraktas, reikėjo bendrauti, derinti veiksmus kone visus metus. „Na, o visiškai galutinį rezultatą parodys mūsų pirkėjai kinai – ar jiems patiks mūsų produkcija, ar ne“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Ši „Daumantai LT“ gaminama produkcija (majonezas, majoneziniai bei barbekiu padažai) jau sausio mėnesį iškeliaus į tolimąją Kiniją. Specialiai šiai milijoninei rinkai yra sukurta speciali pakuotė bei etiketės.

Iki šios dienos „Daumantai LT“ į Kiniją jau eksportavo keturis konteinerius produkcijos – apie 80 tonų. Pasirašius antrąjį sandorį planuojama, kad iš Kėdainių bus išvežta apie 12–14 konteinerių produktų.

„Po to bus aišku, kas vyksta, kaip kinai reaguoja į mūsų produktus. Pasižiūrėsime, kurie jų bus labiau pamėgti, labiau įvertinti pirkėjų. Tada ir kiekiai koreguosis.

Turi kinas, tas paprastas žmogus, nueiti į parduotuvę ir nupirkti mūsų produktą. Aišku, tik tada mes galėtume pasiekti žymiai didesnius eksportavimo kiekius. Tačiau tikiu, kad mes juos ir padidinsime“, – optimizmo nestokojo S. Grinkevičius.


Kinijos rinka – nuolat auganti

Taigi, sausio mėnesį „Daumantai LT“ siųs savo gaminių partiją ir antrajai Kinijos bendrovei. „Tikimės, kad ateinantys, 2020 metai parodys, kaip sėkmingai mums sekasi įeiti į Kinijos rinką.

Optimizmo prideda ir tai, kad Kinijos rinkoje majonezas, kečupai, majoneziniai padažai vis labiau populiarėja ir jų nuperkama vis daugiau. Rinka kasmet paauga po 10–15 proc., taigi tai – nebaigtinis procesas. Kai tuo tarpu Europos rinka jau stabilizavosi, ir, norint užsiimti geresnes pozicijas, jau reikia kažką kitą, konkurentą pastumti.

Prieš 15–20 metų kinai gal išvis beveik nežinojo, kas yra tas majonezas, jie tokių produktų nevartojo, nes pas juos yra visiškai kitokios kulinarinės tradicijos“, – pasakojo S. Grinkevičius.

Patys kinai, pasak pašnekovo, labai daug keliauja, ir viešėdami Europos šalyse, JAV pamato vakariečiams jau įprastus produktus: jų paragauja, susižavi ir vėliau tokios produkcijos ieško savo šalies parduotuvėse. Todėl gamintojams, kurie specializuojasi majonezo bei kitų padažų gamyboje, šiuo metu jau būtina užsiimti kuo geresnes startines pozicijas šioje milžiniškoje rinkoje.

„Daugelis gamintojų tikriausiai svajoja apie Kiniją, kaip apie begalinę rinką, kurioje gyvena milijardas keturi šimtai milijonų gyventojų, kurie ir yra potencialūs pirkėjai.

Tačiau ir ten prekių, produkcijos siūlytojų yra gausu. Tad akivaizdu – jei rinka yra didelė, tai dar nereiškia, kad į ją labai lengva patekti. Parduotuvėse visko yra, prekių pilna, tad reikia įdėti labai daug pastangų, kad nusišypsotų laimė“, – apie milijoninės šalies ekonomikos subtilybes kalbėjo S. Grinkevičius.


Kinijoje bus ir J. Valančiūno reklama

Pasak „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovo Domo Grinkevičiaus, produkcijos, kuri bus tiekiama Kinijos rinkai, savybės visiškai nesiskirs nuo tų, kurios būdingos Lietuvoje parduodamai bei eksportuojamai į kitas šalis produkcijai.

„Visame pasaulyje majonezas yra panašaus skonio, tad specialiai jo neadaptavome Kinijos gyventojo skoniui. Tačiau vyko pagrindinis darbas su pakuote ir etiketėmis, nes kinams mūsų lietuviškos pakuotės yra per didelės. Todėl jas gerokai sumažinome (iki 250 gramų svorio), keitėme etiketes, ant jų dar specialiai nurodėme, kaip pasirinktą produktą reikėtų vartoti, su kuo derinti bei valgyti būtų skaniausia.

Be to, esame numatę ir nemažai marketinginių dalykų – pavyzdžiui, Jono Valančiūno reklaminė kampanija, kuri vyksta Lietuvoje, bus rodoma ir Kinijoje, taip pat darysime įvairių patiekalų gaminimo filmukus, kuriuose kinus išsamiai supažindinsime, su kokiais maisto produktais kiekvieną padažą naudoti, su kuo derinti“, – pasakojo D. Grinkevičius.

Jis pridūrė, kad Kinijoje parduodama produkcija bus su „Daumantai LT“ prekiniu ženklu „Wowmama“, kuris parinktas kaip tinkantis transnacionalinei rinkai.

„Šis prekės ženklas yra pristatytas ir Lietuvoje, turime savo produktų liniją, pažymėtą šiuo vardu, ir čia. Tačiau šis prekės ženklo pavadinimas patiko ir kinams, teigiamai įvertinta ir produkcijos minimalistinė išvaizda“, – pasakojo D. Grinkevičius.

Panašios naujienos