Kėdainių rajono ir visos šalies ūkininkų laukuose masiškai dygstantys žalieji kryžiai – tai tik pirmoji tyli žemdirbių nepasitenkinimo valdžios planais didinti mokesčius žinutė, skirta visuomenei ir politikams. Tačiau, pasak Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto, jei jų prašymai liks neišgirsti, masinė žemdirbių akcija pirmiausia persikels į rajonų centrus, o gruodžio pradžioje – ir į sostinę.


Nuo lapkričio 8-osios prasidėjusi „Žaliojo kryžiaus“ akcija įgauna vis didesnį mastą. Prie masiškai kyžius statančių Kėdainių rajono žemdirbių aktyviai prisideda ir kitų kraštų – Panevėžio, Klaipėdos, Suvalkijos ūkininkai.

J. Talmantas tikina, kad protestuoja visi šalies žemdirbiai. Prie šios akcijos prisideda augalininkystės ir gyvulininkystės sektoriuose dirbantys ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir net kaimo bendruomenės.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas neatmeta galimybės, kad visos šalies ūkininkai rengs protestą S. Daukanto aikštėje, greta Prezidentūros.

„Noriu pabrėžti, kad žaliųjų kryžių statymas – tai tyli žinutė, kad politiniai sprendimai, kuriuos ruošiamasi priimti, žlugdo itin svarbią ekonomikos šaką ant kurios sėdi visa šalis. Manome, kad dabar žemdirbys, kuris savo darbu aprūpina šalies žmones maistu, yra tiesiog menkinamas“, – sako J. Talmantas.

Ši akcija – tai pirmoji žinutė visuomenei ir politikams, jog beatodairiškai naikinant žemės ūkį, sunaikinamas visas lietuviškas kaimas – tautiškumo lopšys“, – rašo akcijos iniciatoriai.

Jie tvirtina taip protestuojantys prieš visuomenės ir žemdirbių supriešinimą, nepakeliamą biurokratinę naštą, žemas produkcijos supirkimo kainas, nebepakeliamus ir vis dar augančius mokesčius bei ūkininkų diskriminaciją.

Ūkininkų laukuose be paliovos dygstant kryžiams, jau pasigirsta ir besipiktinančių replikų, kad krikščionybės simbolį nedora statyti siekiant dėmesio.


Tuo tarpu J. Talmantas atkerta, kad lietuviai jau senų senovėje statydavo kryžius, prašydavo Dievo padėti nuo įvairiausių užklupusių negandų.

„O kadangi žemdirbiams dabar tikrai sunku, tiesiog taip siekiame atkreipti dėmesį“, – pabrėžė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas.
Tačiau jeigu į ūkininkų prašymus neatsižvelgs Seimas, Vyriausybė bei Prezidentūra, neatmetama ir gerokai didesnio ir garsesnio protesto galimybė.

„Jei mes ir toliau būsime ignoruojami, jau lapkričio 26 dieną šalies žemdirbiai su savo technika važiuos į savivaldybių centrus“, – žemdirbių planus pristato J. Talmantas, pabrėždamas, kad ūkininkai pasiruošę nukeliauti net iki Vilniaus.

„Mūsų vizijoje – ir trečiasis etapas, kurio metu jau gruodžio mėnesį būtų rengiamos eitynės nuo sostinės Gedimino prospekto iki S. Daukanto aikštės, kur įsikūrusi Prezidentūra. Šioje akcijoje dalyvautų apie šeši tūkstančiai šalies žemdirbių. Tačiau noriu visus patikinti, kad mes pasiruošę dialogui su valdžia, protestuosime taikiai“, – sako J. Talmantas.

Panašios naujienos