Tradicinių amatų centre Arnetų name vyko Šviesiosios gimnazijos mokinės Saulės Balsytės poezijos skaitymų ir muzikinių interpretacijų renginys. Jaunos merginos iniciatyva, penktadienio popietę čia susirinko krašto jaunuo­liai, kurie nėra abejingi poetiniam žodžiui bei intepretecijoms muzikuojant.

„Tai mano gimnazijoje vykdomo projekto „Muzikos ir poezijos tekstų dermė atskleidžiant kūrėjo individualumą“ renginys. Arnetų name vyko projekto praktinė dalis „Byrantys žodžiai“, kurio metu pasirodė mūsų krašto jaunieji kūrėjai, muzikantai, poetai, dar tik pradedantys skleistis kūryboje. Labai džiugu, kad jie sutiko paskaityti savo kūrybą“, – šypsojosi mergina. Ji pridūrė, kad iš pačių pradžių maniusi, kad suburti jaunuosius kūrėjus bus gana sudėtinga, tačiau tokie jos nuogąstavimai nepasitvirtino.

„Jaunų žmonių, kurie domisi poezija, proza, nėra labai daug, tačiau pradėjusi viešinti šį renginį, radau nemažai jaunuolių, kuriems tai įdomu ir kurie noriai sutiko dalyvauti šiame renginyje bei perskaityti savo kūrybą kitiems, atskleisti ją pasauliui. Labai džiugu, kad šie žmonės nori ne tik savo kūryba dalintis, bet ir sieti savo gyvenimą su ja. Viena tokių esu ir aš pati“, – tikino gimnazistė. Tačiau, pasak S. Balsytės, šios meno formos yra labai nuvertinamos šiuolaikinėje visuomenėje, bet jaunųjų kūrėjų dėka šis menas yra ir toliau propaguojamas. Būtent dėl dar didesnės kūrybos sklaidos, S. Balsytė ir pasirinko įgyvendinti šį projektą.

Mergina nusišypso paklausta, ar kūryba jai praverčia kasdieniame gyvenime: „Tikrai taip, – tikina ji. – Kiekvienas kūrybiškumo žingsnis, kad ir, pavyzdžiui, kaip panaudoti daiktą skirtingose situacijose, kaip išspręsti mokyklines užduotis, parašyti rašinius, esė anglų kalba yra kūrybiškumas. Kūryba skatina žmogaus asmeninį tobulėjimą, be to, skatina ir patriotiškumą, nes lietuviškas žodis yra mūsų gimtasis. Daug kas pranašauja jai išnykimą, tačiau aš tikiu, kad mūsų tauta ir kalba dar ilgai gyvuos. Ypač jei atsiras dar daugiau žmonių, tokių, kokie susirinko į šį renginį.“