„Kėdainių mugė”, paskelbusi apie labai aukštą oro užterštumą kietosiomis dalelėmis Kėdainiuose, sulaukė kėdainiečių reakcijos. Kėdainietė Ona Šulcienė rašo:

„Rašote, kad gatves Kėdainiuose plauna tik kartą per dieną. Ar plauna Respublikos, A. Kanapinsko, Liaudies gatves, neteko matyti.

Jei kietųjų dalelių koncentracija viršija normą net 3 kartus, tai jau iškyla grėsmė žmonių sveikatai, ypač vaikams, pagyvenusiems žmonėms ir turintiems lėtinių ligų,kurios gali paūmėti, nes kietosiose dalelės yra rūgščių, sulfatų, suodžių, alergenų ir kitų sveikatai pavojingų medžiagų.

Kam Kėdainiuose rūpi gyventojų sveikata, kodėl informaciją pateikia tik žiniasklaida, o nėra visuomenės sveikatos priežiūros specialistų informacijos.

Ar neturėtų išsamios informacijos pateikti ir Kėdainių savivaldybės administracija, juk turi suformuotą  gausų aplinkos apsaugos specialistų skyrių.

Kaip žmonėms saugotis dėl oro taršos, matyt, pačių gyventojų reikalas. Todėl neikime į lauką sportuoti, nevažinėkime dviračiais, kuo mažiau būkime lauke, o pajutę sveikatos pablogėjimą, kreipkitės į gydymo įstaigą.

Ona Šulcienė, Kėdainių Liaudies gatvės gyventoja”

Panašios naujienos