„Rajono vadovai ir visa savivaldybės administracijos komanda kiekvieną dieną skuba į darbą vedini minties, kad laukia darbai, bent mažu žingsneliu padėsiantys priartinti pagrindinį tikslą – kraštiečių gyvenimą padaryti kokybiškesnį, patogesnį ir patrauklesnį. Kasdienė rutina neretai lieka nematoma, o pastebimi tik labiausiai į akis krentantys projektai. Tad nenuostabu, kad jie sulaukia daugiausiai diskusijų, aptarimų ir vertinimų“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis. 

Bene dažniausiai kėdainiečių akys krypsta į seniausiai pradėtus ir daugiausiai investicijų pareikalausiančius projektus: miesto stadiono, kultūros centro, buvusios parduotuvės „Saulutė“, Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukcijas ir Šviesiosios gimnazijos plėtrą.

Kraštiečių akys ypač krypsta į seniai pradėtą ir daug investicijų pareikalausiančią „Saulutės“ pastato rekonstrukciją.

Kraštiečių akys ypač krypsta į seniai pradėtą ir daug investicijų pareikalausiančią „Saulutės“ pastato rekonstrukciją.

Išdiskutuotas projektas stumiasi pirmyn
Visi šie projektai suplanuoti ir pradėti įgyvendinti ne šiomis dienomis – vieni jau vykdomi bemaž dešimtmetį, kitų dokumentai pradėti ruošti prieš keletą metų. „Mūsų komanda tiesiog gavo labai spalvingą palikimą. Puikiai žinome, kiek aistrų kėlė „Saulutės“ pritaikymas viešosios bibliotekos reikmėms, kiek tenka diskutuoti dėl kultūros centro projekto korekcijų. Galbūt galėtume užmerkti akis į pastabas ir daryti tai, kas pradėta, tačiau nenorime atmestinų darbų. Nuo pat darbo pradžios sakėme – tarsimės su visuomene, būsime atviri, tad kėdainiečių nuomonė dėl svarbiausių projektų bus labai svarbi. Įsiklausėme į pastabas dėl „Saulutės“ rekonstrukcijos. Tame objekte pamatiniai darbai, neturėsiantys įtakos koreguotam projektui, atliekami. Kalbėjome su darbus atliekančios bendrovės „Vikstata“ vadovais ir išgirdome patikinimą, kad visos šiems metams skirtos lėšos bus įsisavintos. Šiomis dienomis savivaldybę turi pasiekti galutinis „Saulutės“ projektas, kuriam pritarė ir specialistai, ir aktyvūs kėdainiečiai“,– sakė O. Kačiulis.

Griovimą stabdo dalinis finansavimas
Šiokio tokio neaiškumo būta dėl Kėdainių kultūros centro rekonstrukcijos, tačiau šis projektas nestartuoja dėl labai žemiškos priežasties – neaiškaus finansavimo. Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjo Algimanto Gedgaudo teigimu, kultūros centro projektas taip pat buvo koreguotas. Galutinis sprendimas yra išdiskutuotas ir baigtas ruošti. „Po ilgų diskusijų buvo nutarta, kad projekto apimtys kiek mažės, todėl jo įgyvendinimui prireiks ir mažiau lėšų. Suma sumažėtų maždaug vienu milijonu eurų. Manome, kad kultūros centro rekonstrukcijai prireiks apie keturių milijonų eurų. Tačiau jie Kėdainius iš Valstybės investicijų programos pasieks labai mažomis dalimis. Kitiems metams yra numatytas 200 tūkstančių eurų finansavimas. Jei tokiomis dalimis lėšas gausime, tai rekonstrukcija gali užtrukti labai ilgą laiką. Rajono vadovai ieško galimybių sutrumpinti rekonstrukcijos laiką, juk padarėme labai nemažą žingsnį – koregavome projektą norėdami taupyti lėšas“, – savo nuomonę dėl kultūros centro rekonstrukcijos išsakė A. Gedgaudas. Administracijos direktorius paklaustas, kodėl vis dar nestartavo rekonstrukcijos darbai kultūros centre, atsakė itin dalykiškai: „Kadangi šiems metams buvo skirta labai maža dalis finansavimo. Už tą sumą būtume galėję tik pradėti griauti pastatą. Griovimo vėlyvą rudenį nepradėjome, nes nenorėjome sutrikdyti intensyvaus kultūrinio gyvenimo Kėdainiuose. Puikiai žinome, kokia gausa renginių pasiūloma kėdainiečiams metų pabaigoje. Tad priėmėme racionalų sprendimą – turiningai su visais suplanuotais renginiais užbaigiame metus, o kitąmet iš karto pradedame griovimo darbus.“

„Manome, kad kultūros centro rekonstrukcijai prireiks apie keturių milijonų eurų“, – sakė Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas A. Gedgaudas.

„Manome, kad kultūros centro rekonstrukcijai prireiks apie keturių milijonų eurų“, – sakė Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas A. Gedgaudas.

Perskirsčius lėšas užbaigtas svarbus projektas
Mažiausiai trukdžių kyla dėl Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukcijos. Šios patrauklios senamiesčio vietos pokyčiams yra numatyta apie pusantro milijono eurų. „Kėdainiečiai mato, kad pernai pradėti darbai Didžiojoje Rinkoje pamažu įsibėgėja. Dėl šalia vykdomo „Saulutės“ rekonstrukcijos projekto nenorime labai skubinti rangovų, tad dalį lėšų, skirtų aikštei, nutarėme perkelti į Babėnų kvartalo gatvių tvarkymo išlaidas. Tokiu žingsniu užbaigėme visus suplanuotus darbus Babėnuose. Neskubėjome daryti, kad tik darytume, o paskui galvotume, kaip taisyti skubos darbų klaidas“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.

Miglotas gimnazijos plėtros finansavimas
Šviesiosios gimnazijos plėtros projektas taip pat kol kas lieka įstrigęs dėl neaiškaus finansavimo. Nugriovus gimnazijai tekusį pastatą darbai buvo pristabdyti, nes savivaldybės specialistams teko tvarkyti žemės paskirties klausimą.
„Šiemet už numatytas lėšas atlikti visi darbai, o rangovas nesiryžta dirbti skolon dėl neaiškaus finansavimo. Padaryta tiek darbų, kiek buvo skirta lėšų. Šį projektą į nežinią stumia visiškas neaiškumas dėl jo finansavimo. Iki šios dienos Švietimo ir mokslo ministerija neapsisprendė, kiek iš viso lėšų skirs šiam projektui. Kol aiškumo dėl finansavimo nėra, tol negalime jokių darbų inicijuoti“, – sakė Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas.

Projektas tiko, kol laimėjo
Daugiausia aistrų jau daugelį metų kelia miesto pagrindinio stadiono rekonstrukcijos projektas. Jis startavo dar 2004 metais. Iki šios dienos į objektą investuota per tris milijonus eurų. Kėdainiečiai mato pamažu vykdomas permainas stadione: teritorija aptverta metalinio tinklo tvora su įvažiavimo vartais ir praleidimo varteliais, pagrindinė futbolo aikštė padengta dirbtinės žolės danga pagal FIFA reikalavimus, pastatyti futbolo vartai, saugumui užtikrinti sumontuotos kamuolių gaudyklės, aplink aikštę įrengti dirbtinės dangos lengvosios atletikos bėgimo takai su žymėjimo juostomis, vandens surinkimo latakais ir laisva zona – rungčių saugumo zona, šuolių į tolį komplektas, sumontuota aikštės laistymo sistema, taip pat sutvarkytos tribūnos, įrengtas modernus apšvietimas. Dabar liko tik pastatyti administracinį pastatą su dengtomis tribūnomis ir patalpomis žaidėjams bei aistruoliams. „Šių metų rugpjūtį baigiamiesiems darbams skelbtą konkursą laimėjo UAB „Verslo bitė“. Numatyta užbaigti Kėdainių miesto stadiono rekonstravimo darbus už 1 591 tūkst. eurų. Atrodė viskas labai paprasta – gauname valstybės investicijų programos lėšas, rangovai atlieka suplanuotus darbus. Tačiau projektas įstrigo dėl rangovo nenoro vykdyti darbus pagal parengtą techninį projektą. Laimėję konkursą jie sutiko su projektu, tačiau atsisako atlikti darbus: nesutinka net su akivaizdžia sąlyga – aikštelę suprojektuota padengti dviguba asfalto danga, o rangovas nori apsiriboti vienguba. Mes nesame linkę nusileisti tam, kas jau seniai apsvarstyta ir patvirtinta. Gaila, kad kol kas tik nugriautas senasis administracinis pastatas, o toliau darbai nevykdomi. Stadionui skirtos lėšos niekur nedings, jos perkeliamos į kitus metus“, – sakė A. Gedgaudas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.