Nuo praėjusio pirmadienio Josvainių ambulatorijoje dirba nauja šeimos gydytoja Indrė Stukienė. Pasak pažintį su seniūnijos pacientais pradedančios jaunos gydytojos, pradėti darbą ekstremalios situacijos sąlygomis – nemenkas iššūkis, tačiau atkakli žemaitė pasiryžusi jį įveikti.

Josvainius gydytoja I. Stukienė, šiais metais baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, Šeimos medicinos rezidentūrą, sako pasirinkusi dėl kelių priežasčių. Patogus susisiekimas su Kaunu, kuriame gydytoja gyvena su savo šeima, patogus darbo grafikas. „Man patiko šis darbo pasiūlymas, – sako šeimos gydytoja. – Darbas iš ryto, o auginant mažą vaiką, tai priimtiniau ir patogiau. Josvainių ambulatorijoje dirbu kiekvieną darbo dieną, iš pradžių su pacientais, paskui – laikas, skirtas tvarkyti dokumentus.“

Josvainių ambulatorija – pirmoji I. Stukienės, kaip šeimos gydytojos, darbovietė, tačiau ji turi darbo patirties Skubios pagalbos skyriuje. „Žinoma, darbas dabar nelengvas, nes, kaip ir visur, jis pradėtas po karantino, esant ekstremaliai situacijai. Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai yra nesilankę pas gydytojus, konsultavęsi nuotoliniu būdu. Todėl yra sudėtingiau. Tokių situacijų studijų metais niekas nenumatė“, – sako pašnekovė.

Taip pat šeimos gydytojas šiuo metu turi mokėti diferencijuoti pacientus – kuriuos gydyti priklausytų šeimos gydytojui, o kuriuos nukreipti į karščiavimo kliniką.

Žinoma, pažinti pacientus padeda ambulatorijos kolektyvas, kuris, pasak šeimos gydytojos, yra tikra komanda, dirba malonios slaugytojos, dvi dienas per savaitę atvyksta dar viena šeimos gydytoja, Audra Sadaunikienė.

Didesnę dalį pacientų sudaro vyresnio amžiaus žmonės, vyrauja lėtinės širdies ir kraujagyslių, plaučių ligos. Gydytoja pastebi ir socialinius aspektus – vienišumą, bendravimo poreikį. Ji greitai randa kalbą ir su mažaisiais pacientais bei džiaugiasi, kai jie sparčiai pasveiksta.

„Gydytoja svajojau tapti nuo vaikystės, tikslingai to siekiau. Šeimos gydytojos specializaciją pasirinkau todėl, kad patiko įvairiapusiškas darbas. Esu iš tų gydytojų, kurie mėgsta darbą ne stacionare, o poliklinikoje“, – pasakoja iš Plungės kilusi gydytoja, dirbanti Josvainių ambulatorijoje.

Panašios naujienos