Pastarosiomis dienomis gamta nepašykštėjo baltumo. Ne tik gatves, bet ir pastatus apklojo nemenka sniego danga. Kai kur ji jau viršija ir 10 centimetrų. Specialistai ragina valyti sniegą nuo stogų, kad dėl didesnės apkrovos neįlinktų ir neįgriūtų stogas.

Kaip teigia specialistai, ant stogų susikaupęs sniegas drėksta ir sunkėja. Rūkas ir krituliai į sniegą geriasi kaip į kempinę, todėl jo svoris didėja. Laiku nepasirūpinus jo valymu, galite patirti nemenkos žalos, nes dėl per didelės apkrovos gresia konstrukcijų įtrūkiai ar net statinio griūtis. Siekiant išvengti konstrukcijų pažaidų, privalu susikaupusį sniegą šalinti tiek nuo horizontalių, tiek ir nuo šlaitinių stogų. Jei stogas nuvalomas tik vienoje pusėje, svoris tampa netolygus, o tai irgi gali sukelti rimtų bėdų.

Įlūžus namo stogui, sugadinama ne tik jo konstrukcija, bet ir vidinė pastato apdaila. Taip pat gali būti pažeistos laikančiosios sienos, nuostoliai gali būti tūkstantiniai.

„Kai sniegas ima tirpti, vanduo per konstrukcijas gali patekti į vidų ir sugadinti turtą. Į sienų konstrukcijų plyšius patekęs vanduo šąlant jas ardo, veikiami temperatūrų skirtumo didėja mikroplyšiai. Nuo besikartojančių užšalimo ir atšilimo ciklų, pastatas irsta, pažeidžiama jo izoliacija arba pagrindinė statinio konstrukcija“, – įspėja specialistai.

Kaip teigia draudikai, sniegas žalą padaro ne tik gyvenamųjų ar ūkinių pastatų stogams, bet ir kitiems statiniams – sandėliukams, šiltnamiams, garažams. Nuo ilgainiui besikaupiančio sniego svorio taip pat įlūžta stogeliai virš durų, o prasidėjus atlydžiui dėl užsikimšusių lietvamzdžių vanduo prasiskverbia į pastatus ir apgadina namų apdailą. Kai sniegas nuo stogų ima čiuožti žemyn, gali nulaužti lietaus nuvedimo latakus ar lietvamzdžius, apgadinti prie pastatų stovinčius automobilius, pasitaiko atvejų, kai nukenčia ir žmonės.

Siekiant išvengti galimų avarijų ir nelaimingų atsitikimų, būtina stebėti sniego storį, apledėjimus bei jų poveikį statiniams ir aplinkai. Už netinkamą statinių priežiūrą yra numatytos baudos.

Parengta pagal Statybos inspekcijos ir draudikų inf.

Viršelio nuotr.: Sniegą būtina valyti tiek nuo šlaitinių, tiek horizontalių stogų, nes dėl didelės apkrovos galima statinio griūtis. (Asociatyvi nuotr.)

Panašios naujienos