Antradienį sunkiąją žemės ūkio techniką į Vilnių suvežę ūkininkai, tarp kurių – apie pusšimtis Kėdainių krašto ūkininkų technikos, trečiadienį pradeda protestą prie Vyriausybės.

Pasak visą sausio 23–26 dienomis vyksiančią akciją organizuojančios Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) pirmininko Igno Hofmano, į mitingą susirinks keli tūkstančiai esama žemės ūkio politika nepatenkintų ūkininkų. Protestas prasidės 11 val.

Taip pat LŽŪT vadovybė trečiadienį turėtų susitikti su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Pasak I. Hofmano tikimasi, jog į protestą ateis pasikalbėti už žemės ūkio politiką atsakingų institucijų atstovai, Seimo nariai.

Nuo antradienio ryto ūkininkai su savo žemės ūkio technika važiavo į Vilniaus centrą, rikiavosi Gedimino prospekte, šalia Seimo rūmų.

I. Hofmanas informavo, kad antradienį vakare pavyko surikiuoti kiek daugiau nei 900 technikos vienetų. Dėl to sostinės centre iki penktadienio ribojamas eismas.

LŽŪT ir organizaciją palaikantys šalies ūkininkai protestuoja prieš daugiamečių pievų atstatymo tvarką, nėra patenkinta kuro akcizų padidinimu, ūkininkams nepalankia saugomų teritorijų plėtra.

Be to, akcentuoja, jog dar nesibaigė vadinamoji pieno krizė, kritikuoja institucijas dėl to, kad per Lietuvą tranzitu gabenami rusiškos kilmės grūdai.

Pirmadienį ir antradienį Briuselyje viešėjęs ir su žemės ūkio eurokomisaru susitikęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas antradienį teigė, kad į dalį ūkininkų reikalavimų atsižvelgiama – jau registruoti teisės aktų pakeitimai „žaliojo“ dyzelino ir suskystintųjų naftos dujų akcizams sumažinti.

ELTA primena, kad pirmasis ūkininkų protestas vyko sausio 8 d., kai visoje šalyje vyko laužų deginimo akcija. Apie 20 laužų degė ir Kėdainių krašto ūkininkų laukuose. Tądien LŽŪT delegacija susitiko su premjere, žemės ūkio ministru, aplinkos viceministrais.

Nors po susitikimo I. Hofmanas pasidžiaugė konstruktyvumu – esą su Ingrida Šimonyte buvo sutarta kartu spręsti ūkininkų keliamas problemas bei susitikti darkart kovą – po kelių dienų taryba.

ELTA ir „Kėdainių mugės” inf.

(LRT nuotr.)

Panašios naujienos